حمل و نقل وسایل نقلیه عمومی در ازمیر

حمل و نقل وسایل نقلیه عمومی در ازمیر , قطارهای ازمیر , مترو در ازمیر , تاکسی ازمیر , اتوبوس های ازمیر , کشتی ازمیر , قایق رانی در ازمیر , فرودگاه ازمیر

حمل و نقل وسایل نقلیه عمومی در ازمیر

 

ازمیر شهری ساحلی در جنوب غرب ترکیه و سومین شهر پرجمعیت آن است.

برای سفر به ازمیر و استفاده از امکانات آن و دیدن مراکز گردشگری و خرید نیاز است که با وسایل نقلیه عمومی این شهر آشنا شوید.

 

فرودگاه بین المللی ازمیر

در نزدیکی شهر ازمیر فرودگاه بین المللی به نام عدنان مندرس وجود دارد که روزانه پروازهای داخلی و خارجی متعددی را به خود می بینید.

این فرودگاه از فرودگاه امام خمینی در تهران نیز پرواز مستقیمی را دارد و مسافرانی که از تهران تور ازمیر را انتخاب می نمایند، راحتتر میتوانند به این شهر دیدنی و به یاد ماندنی سفر نمایند.

 

فرودگاه بین المللی عدنان مندرس ازمیر
فرودگاه بین المللی عدنان مندرس ازمیر

 

متروی ازمیر

 در داخل شهر ازمیر، مترو به صورت همه جانبه، همه ی بخش های ازمیر را پوشش داده است. شما با استفاده از مترو میتوانید به فرودگاه عدنان مندرس نیز به راحتی دسترسی داشته باشید.

در عکس زیر میتوانید نقشه مترو ازمیر را مشاهده نمائید.

 

نقشه مترو ازمیر
نقشه مترو ازمیر

 

برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی در ازمیر میتوانید یک کارت بلیط الکترونیکی خریداری نموده و در تمامی وسیله ها به کار ببرید.

توجه داشته باشید این کارت بلیط ها هم قابل شارژ شدن هستند و هم بصورت کارت های مترو در تهران، بصورت دو سفره می باشد.کارت های یک سفره در ازمیر برای استفاده در وسایل نقلیه عمومی وجود ندارد.

 

مترو-ازمیر
مترو ازمیر

 

شما در صورت نیاز به ناچار باید کارت دو سفره تهیه نموده و دو بار از وسایل نقلیه موجود در ازمیر استفاده نمائید.

در تور ازمیر همچنین با توجه به مساعد بودن هوا و آرام بودن شرایط جوی و آرامش دریا شما میتوانید برای گشت و گذار در کناره های شهر از قایق رانی نیز استفاده کنید و لذت سفر خود را چند برابر کنید.

 

تاکسی های شخصی ازمیر

تاکسی های ازمیر به رنگ زرد هستند و معمولا نسبت به ماشین های ون و اتوبوس کرایه های بیشتری دریافت میکنند.

تاکسی ها بیشتر بصورت دربستی مسافر را به مقصد میرسانند و بر اساس تاکسی متر هزینه مسافت طی شده را از مسافر دریافت می نمایند.

 

تاکسی  سواری ازمیر
تاکسی  سواری ازمیر

 

ازمیر به علت اینکه یک شهر ساحلی است با شهر های بندری دیگر ترکیه، توسط کشتی رفت و آمد دارد.

شما برای تجربه کشتی سواری در تور ازمیر میتوانید کشتی سواری را در کنار خانواده خود به عنوان یک خاطره خوب و تجربه جدید، استفاده نمائید.

 

تاکسی ون ازمیر یا دل موش

ماشین یا به اصطلاح تاکسی های ون در ازمیر وجود دارد که بصورت عمومی مسافران میتوانند استفاده نمایند و هزینه کرایه آنها از کرایه تاکسی های سواری کمتر می باشد.خودروهای ون 10 نفر ظرفیت دارد و ایستگاههای مشخصی ندارند! اگر شخصی به مقصد مورد نظرش برسد، تاکسی نگه میدارد و میتواند پیاده شود.

 

تاکسی ازمیر
تاکسی ون ازمیر

 

اتوبوس های ازمیر

اتوبوس های درون شهری ازمیر کل شهر را پوشش داده اند و برای صرفه جویی در هزینه های سفر به ازمیر، میتوانند گزینه های مناسبی باشند.

 

اتوبوس های ازمیر
اتوبوس های ازمیر

 

لطفا برای اطلاع داشتن از شرایط و استفاده از تور ازمیر به سایت نت تورز مراجعه نمائید.موارد مشابه یافت شده