آب وهوای ازمیر و بهترین زمان سفر به ازمیر

آب وهوای ازمیر و بهترین زمان سفر به ازمیر , آب و هوای ازمیر در عید نوروز , آب و هوای ازمیر در تابستان ,آب و هوای ازمیر در بهار , آب و هوای ازمیر در کریسمس

آب وهوای ازمیر و بهترین زمان سفر به ازمیر

 

ازمیر، یک شهر ساحلی با آثار تاریخی جالب و جذاب در کنار دریای اژه در کشور ترکیه که یکی از دیدنی ترین شهرهای ترکیه می باشد.

این شهر دیدنی، مانند شهرهای مرکزی و نیمه شمالی ایران چهار فصل می باشد.در بهار آب و هوای بسیار دل انگیزی دارد، در تابستان آب و هوایش خنک نیست و گرمای زیادی را باید تحمل کنید، هوای ازمیر در پاییز ملایم است و گرما و سرمای زیادی شما را اذیت نمیدهد و آّب و هوای ازمیر در زمستان بسیار سرد می باشد.

در تور کریسمس ازمیر، به دلیل قرار گرفتن در فصل زمستان حتما لباس گرم همراه خود داشته باشید.

 

آب و هوای ازمیر

 

در فصل بهار آب و هوایی خنک و روح نوازی دارد و شما در تور نوروز ازمیر میتوانید تعطیلات نوروزی خود را با آسودگی خاطر درکنار خانوادتان سپری نمائید.

تابستان در ازمیر بسیار گرم می باشد.گرمایی مانند گرمای تهران در تابستان! البته به دلیل اینکه ازمیر یک شهر ساحلی است، درکنار گرم بودن هوا، شرجی نیز می باشد.

اگر هوای شرجی را دوست ندارید میتوانید بهار یا پاییز را برای تور ازمیر و سفر خودتان انتخاب نمائید.

 

ولی با اینکه ازمیر در تابستان هوای گرم و شرجی را دارا می باشد، ولی هوای گرم نتوانسته بر جذب گردشگر تاثیر بگذارد و آمار گردشگران در تابستان کاهش پیدا کند. بلکه در این فصل گرم از سال نیز بخاطر برگزاری جشنواره ها و کنسرت های متفاوت افراد زیادی با تور ازمیر به این شهر دیدنی سفر میکنند.

حداکثر دمای هوای ازمیر در تابستان 30 درجه سانتی گراد می باشد و بالاتر از این دما نیز گاهی اوقات گزارش میدهند.

 

آب و هوای ازمیر در زمستان، بسیار سرد است و بارندگی نیز در این فصل زیاد می باشد. بارش برف کمتر ولی بارش باران زیاد است و پر باران ترین ماههای سال ازمیر از نوامبر یعنی نیمه آذرماه تا ماه مارس یعنی نیمه فروردین می باشد.

توجه داشته باشید ماه ژانویه یعنی ماه نیمه دی تا نیمه بهمن در ازمیر سردترین ماه سال می باشد و در صورت سفر به ازمیر همراه داشتن لباس های گرم را فراموش نکنید.

میانگین دمای هوای ازمیر در زمستان معمولا بین 12 درجه سانتی گراد تا 14 درجه سانتی گراد متغیر می باشد.

 

بهترین زمان سفر به ازمیر چه زمانی و چه فصلی می باشد؟

با توجه به توضیحات بالا، اگر آب و هوای خنک و معتدل را دوست دارید می توانید فصل بهار و پاییز را برای سفر به ازمیر زیبا انتخاب نمائید ولی اگر علاقمند و طرفدار کنسرت های جذاب و دیدنی ازمیر هستید و آنها را به  هوای گرم تابستان ازمیر ترجیح می دهید، تور ازمیر تابستان یک انتخاب مناسب برای شما خواهد بود.

 

برای اطلاع داشتن از شرایط تور ازمیر در فواصل مختلف لطفا به سایت نت تورز مراجعه نمائید.موارد مشابه یافت شده