جاذبه های گردشگری تایلند

جاذبه های گردشگری تایلند، باغ رز بانکوک، بازار روی آب بانکوک، باغ وحش تایلند، شهر سوخته تایلند، زنان و دختران گردن دراز تایلند، قایق سواری در آب های خروشان پوکت

جاذبه های گردشگری تایلند

آیا شما قصد سفر به کشور زیبای تایلند را دارید؟ آیا شما از جاذبه های این کشور توریستی اطلاع کافی دارید؟ اگر میخواهید اطلاع کافی از مقصد خود داشته باشید، کافی است در این مقاله با ما همراه باشید تا سایت نت تور این جاذبه ها را برای شما معرفی نماید.

 

باغ رز بانکوک:

باغ رز بانکوک

این باغ در شهر بانکوک قرار دارد. به جد میتوان گفت یکی از بی نظیر ترین جاذبه های تایلند همین جا است. باغ رز وسعت بسیار زیادی دارد (750کیلومتر مربع) و در خود موارد جذابی را برای توریست ها خلق کرده است و روزانه بازدید بسیار زیادی از آن میشود. تایلندی ها در این باغ فرهنگ و رسومات خود را بیش از هر چیزی به نمایش گذاشته اند. آدابی چون بوکس تایلندی که بسیار معروف و پر طرفدار است. رقص سنتی، مراسم های عروسی، ورزش شمشیر بازی و وجود فیل ها در این باغ و همچنین در این باغ صنایع دستی و سنتی مردم تایلند برای توریست ها در معرض دید قرار داده میشود.

 

بازار روی آب بانکوک

بازار روی آب بانکوک

مطمئنا شنیدن بازار روی آب برای هر فردی در سراسر دنیا چیز عجیب و غریبی است. اما تایلند سرزمین شگفتی ها است. اگر شما تور تایلند را برای خود انتخاب کنید، در تایلند موارد عجیبی را مشاهده خواهید کرد که برای شما جذاب و تماشایی خواهد بود. این بازار هم در بانکوک واقع شده است و همین جاذبه ها بانکوک را یکی از شهر های بسیار توریستی و پر گردشگر تایلند کرده است. بازار روی آب بانکوک رونق بسیار زیادی دارد و همه روزه فروشندگان و خریداران در این مکان مشغول داد و ستد و گشت و گذار هستند و عمدتا فروشنده ها محصولاتی را که خود کشاورز آن هستند و به ثمر رسانده اند، مانند میوه و سبزیجات برای فروش می آورند.. مطمئنا برای ما ایرانی ها که علاقه زیادی به گشت و گذار در مراکز خرید سنتی و مدرن داریم، بازار روی آب بانکوک بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

 

باغ وحش تایلند

اگر شما مشتاق طبیعت و حیوانات درون آن هستید و اگر روزانه در خانه ی خود از طریق تلویزیون مشغول تماشای حیات وحش زیبای دنیا میشوید و لذت میبرید، ما به شما پیشنهاد میدهیم تور تایلند را انتخاب کرده و یک بار هم شده به تایلند سفر کنید تا گونه های جانوری و حیات وحش را از نزدیک ببینید و لذت ببرید. مطمئنا خاطره ای فراموش نشدنی برایتان به ارمغان خواهد آورد. باغ وحش تایلند با وسعت 2000 کیلومتر مربعی خودش جاذبه ی خارق العاده ای را پدید آورده است. باغ وحش تایلند را به قسمت تقسیم کرده اند. در قسمتی از آن حیوانات وحشی مانند شیر و ببر و ... نگهداری شده و مراقبت های خاص خودش را دارد و گردشگران میتوانند به این حیوانات غذا داده و یا غذا خوردن آن ها را از نزدیک مشاهده کنند. و در قسمتی دیگر که شامل پارک آبی است و حیوانات زیبا و آرام برای تماشای گردشگران در معرض دید قرار داده شده است. شما میتوانید در این باغ وحش انواع گونه های جانوری کمیاب و غیر کمیاب را مشاهده کنید. و در نهایت جاذبه ی تماشایی دیگری که وجود دارد، دیدن بوکس تایلندی توسط میمون ها و حرکات نمایشی دلفین ها است.

 

شهر سوخته تایلند

شهر سوخته تایلند

این مکان تاریخی، شهر آیوتایا است. که سال های متمادی و طولانی ای پایتخت کشور تایلند بوده و در زمان خودش جزو بزرگترین شهر ها در سراسر دنیا و دارای تمدن و سنت های خاص خود بوده است. این شهر حکومت 33 پادشاه تایلند را در خود دیده است. که در نهایت برمه ای ها آیوتایا را تسخیر و نابود کردند. درست است، بی شباهت به تخت جمشید خودمان هم نیست! البته این قیاس مناسبی با حکومت پر از عدل و داد و یکتاپرستانه ی پادشاهان هخامنشی چون کوروش بزرگ و داریوش نیست. اما شهر سوخته تایلند هم گرفتار سرنوشتی مشابه شده است.

 

زنان و دختران گردن دراز تایلند

زنان و دختران گردن دراز تایلند

در تایلند در بعضی از قبایل آن، طبق رسومی که از گذشتگان برایشان به ارث رسیده، دختران در سن خیلی کم و حدود پنج یا شش سالگی حلقه هایی به دور گردن خود میگذارند و بعد از هر مدتی حلقه جدیدی قرار میدهند و به مرور گردنشان دراز شده و در سن بلوغ و در حدود سن بیست سالگی گردنشان به بیش از بیست سانتی متر افزایش می یابد. اگر شما به تایلند رفته اید و با همچین صحنه ای برخورد کرده اید، تعجب نکنید.

 

قایق سواری در آب های خروشان پوکت

قایق سواری در آب های خروشان پوکت

اگر مشتاق هیجان هستید، قایق سواری در آب های خروشان پوکت را از دست ندهید. یکی از تفریحات پر طرفدار و محبوب گردشگران همین است. مسیر طولانی این آب های خروشان که در اطرافش جنگل های زیبا به چشم میخورد، تفریح دلچسبی را برای گردشگران به ارمغان آورده است. شما اگر در فصل پرباران به تایلند سفر کنید، میتوانید جذابیت و هیجان بیشتری را در این آب های خروشان بدست آورید.

 

تایلند سراسر جاذبه است. هر چه بگوییم از آن کم گفته ایم، شما باید خودتان این کشور را قدم به قدم بگردید تا لذت یک سفر سیاحتی و توریستی به کامتان مزه کند.

 

از دیگر جاذبه های گردشگری تایلند میتوان به موارد زیر هم اشاره کرد:

پارک سنگ های چند میلیون ساله و مزرعه کروکدیل ها
مجموعه مینیاتوری میتی سیام که در آن آثار های تاریخی به صورت ماکت نمایش داده میشود
جزیره های مرجانی
باغ استوایی نانگ نوچ
باغ وحش ببر ها
موزه ریپلی که در آن عجیب و غریب ترین اشیا از سراسر دنیا قرار دارد
شهر زیر آب در پاتایا
معابد تایلند
موزه بطری های شیشه ای که شامل آثار هنری دست ساز است
کوه بودا
پارک آبی پاتایا
دهکده فیل ها
و بسیاری از جاذبه های دیدنی و هیجان انگیز در تایلند

آیا تور تایلند توانسته است رضایت شما را جلب کند و مقصد نهایی در تعطیلاتتان باشد؟ برای ثبت نام و اطلاع از قیمت تور های تایلند، ما را در نت تور همراهی کنید.موارد مشابه یافت شده