تور تایلند تابستان 96

تور تایلند تابستان سال 96 , تور تایلند , جاذبه های گردشگری تایلند , جشن های تایلند در فصل تابستان , غذاهای تایلند در فصل تابستان , آب و هوای تایلند در تابستان

در این مقاله سعی شده مختصری از وضعیت تور تایلند و پیشنهادات ما برای سفر شما آماده گردد پس شما را دعوت به خواندن این مطلب سودمند می کنیم. با معرفی تور تایلند تابستان 96 با ما همراه باشید.

 

جاذبه های گردشگری تایلند

 

قصر بنگ پا این
این قصری که مشاهده میکنید، قصری است تابستانی و سلطنتی که معماری ای اروپایی دارد و برای پادشاهان تایلندی بوده است و شامل باغ هایی زیبا و چشم نواز است.

قصر بنگ پا این

 

جزیره کو فی فی یکی از گران ترین جزیره ها در تایلند است . قیمت یک اتاق دو تخته با دستگاه تهویه در یک هتل ارزان قیمت چیزی در حدود 1500 بات است. قیمت غذا در رستوران های سرباز از 35 تا 80 بات است و قیمت غذای محلی در داخل شهر و نزدیکای ساحل به 170 بات می رسد . بازار این جزیره یکی از ارزان ترین بازار های پخش کننده ی غذاهای دریایی ، میوه ها و سبزیجات است . حمل و نقل در این جزیره با اتومبیل و تاکسی و ... نیست بلکه شما می توانید با دوچرخه و پای پیاده در این جزیره به گردش بپردازید همچنین هزینه رفت و آمد بین جزایر از 250 تا 400 بات برای هر یک ساعت است .

جزیره کو فی فی

 

معبد وا ماهاتا در بانکوک یکی از پربازدید ترین مکان های گردشگری است که در زمان پادشاه راما اول ساخته شده . معروف ترین قسمت آن سردیس بودا در میان ریشه های درختان می باشد که با آن زیبایی خاصی بخشیده است .

معبد وا ماهاتا

 

جشن های تایلند در فصل تابستان :

ماه جولای (تیر) : جشن اهدای گل (Tak Bat Dok Mai)  که همزمان با روزه بودایی است که راهبان از معبد خود بیرون نمی آیند . گلها  و هدایایی را به نشانه احترام به بودا تقدیم می کنند . این مراسم در 24 الی 25 جولای در شهر سارابوری اتفاق می افتد . جشن شمع که همان روزه بودایی است . در این روز راهبان بودایی از معابدشان بیرون نمی آیند و می بایست در داخل معبد باقی بمانند. مردم اوبون برای شاخص کردن این سعی و تلاش راهبان ، شمع های بزرگی را که از موم عسل ساخته شده با دقت آرایش می کنند و در پایان مراسم این شمع ها را به راهبان هدیه می دهند. این مراسم در جولای 25 در شهر ابون راچاتانی اتفاق می افتد .

ماه آگوست (مرداد) : روز مادر و سالگرد ملکه در 12 آگوست .

ماه سپتامبر (شهریور) : مسابقات قایق رانی را در شهر ناراتیوات در تاریخ 21 سپتامبر آغاز می کنند و در 25 سپتامبر پایان می دهند.

 

غذاهای تایلند در فصل تابستان :

کائو پد (Khao Pad) : برنج سرخ کرده که یکی از معروف ترین ترین غذاهای تایلندی است و عموما با جوجه، گوشت گاو، میگو، خوک، خرچنگ، نارگیل، آناناس و سبزیجات درست میشود.

توم یام (Tom Yam)  : یک سوپ تند و ترش است همراه با گوشت که در مناطق مرکزی تایلند رواج دارد .

لارب (Larb) :  سالادی تند و ترش که با گوشت، پیاز، گرد فلفل، پودر برنج تفت داده و نعناع درست میشود و در منطقه شمال تایلند رواج دارد .

 

آب و هوای تایلند در فصل تابستان :

فصل تابستان همراه با باران های موسمی و شدید است اما این باران ها بیشتر در ساعات پایانی عصر و در طول شب می بارند .به همین خاطر احتمال اینکه تعطیلات شما را خراب کند بسیار پایین می باشد .با این حال ماه آگوست و سپتامبر دو فصل از بارانی ترین ماه های سال بوده و به مسافران پیشنهاد می شود که حتما قبل سفر به شرایط آب و هوایی بانکوک نگاهی بیاندازند .موارد مشابه یافت شده