تور ازمیر

تور ازمیر , آب و هوای ازمیر , بهترین زمان سفر به ازمیر , مذهب مردم ازمیر ,جاذبه های گردشگری ازمیر, فستیوال های ازمیر , فصل بارندگی ازمیر , موزه های ازمیر

ازمیر سومین شهر پرجمعیت و وسیع ترکیه بعد از شهرهای استانبول و آنکارا می باشد. ازمیر به علت قرار گرفتن در کنار دریای اژه موقعیت برجسته ای در زمینه های تجارت و صنعت و بندر را دارد به همین علت سالیانه میزبان برگذاری جلسات و کنگره های متفاوت در این سه زمینه می باشد.  

این شهر زیبا علاوه بر داشتن ساحل های ماسه ای آرام بخش، جاذبه های تاریخی و آثار شهرهای به جا مانده از گذشته را دارا است که باعث شده هرساله جذب توریست های بالایی را در تور ازمیر داشته باشد.

این شهر دیدنی برای قایق سواران، عکاس هایی که شیفته شهرهای تاریخ و مدرن هستند و باستان شناسان گزینه بسیار ایده آلی است.

 

تور ازمیر

 

جاذبه های گردشگری ازمیر

گردشگران زیادی تور ازمیر را برای تابستان و استفاده از سواحل زیبای ازمیر و قایق سواری و ورزش های آبی آن انتخاب میکنند. ازمیر علاوه برداشتن بندر زیبا و ساحل ماسه ای، دارای آثار باستانی ارزشمند زیادی مانند شهر افه سوس و مساجد تاریخی مانند مسجد حیسار که قدمت 500 ساله دارد و از قدیمی ترین مساجد ترکیه می باشد و مسجد شادیروان با قدمت 400 ساله و قلعه کادیفه کاله از جذاب ترین دیدنی های ازمیر می باشد.

اگر به دنبال شناخت فرهنگ و آئین و پیشینه ازمیر و ترکیه هستید به شما پیشنهاد بازدید از موزه هایی همچون موزه باستان شناسی ازمیر، فرهنگ شناسی ازمیر، آتاتورک ازمیر، هنرهای نفیس ازمیر، سلچوک یاشار ازمیر و تاریخ طبیعی را در ازمیر میدهیم.

همچنین معبد آرتمیس که حدودا 550 سال از قبل از میلاد ساخته شده و یکی از عجایب هفتگانه نیز به شمار میرود در شهر ازمیر قرار دارد.

کلیسای سینت پلیکارپ که یکی از هفت کلیسای مقدس در شهر ازمیر است را میتوانید در ازمیر بازدید نمائید.

 

آب وهوای ازمیر و بهترین زمان سفر به ازمیر

آب و هوای شهر ازمیر به صورت مدیترانه و معتدل است. فصل بارندگی دراین شهر در ماه های آبان تا فروردین است و در زمستان در ماه ژانویه (دی و بهمن) سرمای زیادی در ازمیر برقرار است ولی در ماه های خرداد – مرداد میزان بارندگی کمتراست.

اگرچه ازمیر تابستان هایی گرم دارد ولی به علت برگذاری جشن ها و فستیوال های متعدد، گردشگران زیادی در تابستان از تور ازمیر استفاده میکنند.

بهترین زمان سفر به ازمیر در بهار می باشد که هوایی بسیار خنک و مطبوع را داراست ولی اگر خواهان شرکت در کنسرت، جشنواره و فستیوال های هیجان انگیز هستید میتوانید تور ازمیر را برای تعطیلات تابستان برگزینید.

 

مذهب مردم ازمیر

مذهب مردم شهر ازمیر به طور اکثریت اسلام است. و شاخه های مختلف از اهل تسنن وجود دارد. در کنار مسلمانان، اقلیت مذهبی مسیحیت نیز مشاهده میشود.

 

تور ازمیر

برای استفاده از تور ازمیر در تمام طول سال، می توانید لیست تور ها، قیمت ها و اطلاعاتی کامل برای تور مورد نظرتان را در سایت نت تورز مشاهده و تور ازمیر مناسب خودتان را انتخاب نمائید. سفر نیاز شما است، پس بهترین ها را برای خود برگزینید.موارد مشابه یافت شده