تور آلانیا

تور آلانیا , آب و هوای آلانیا , زمان مناسب برای سفر آلانیا , مراکز گردشگری آلانیا , مذهب مردم آلانیا , آب و هوای معتدل مدیترانه ای

آلانیا نام یک شهر تاریخی در کشور ترکیه می باشد که در فاصله 135 کیلومتری شهر آنتالیا در جنوب ترکیه قرار دارد. این شهر هم مانند شهر های توریستی ترکیه از گردشگران بالایی برخوردار است. به طور کل تور ترکیه و شهر های توریستی آن محل مناسب و دلچسبی برای مسافران است.

تور آنالیا

 

آب و هوای آلانیا  و زمان مناسب برای سفر

بهترین زمان سفر به آلانیا چه زمانی است؟

آلانیا  آب و هوای معتدل مدیترانه ای را دارا است و زمستان هایی مرطوب و بارانی و تابستان هایی گرم و خشک دارد. آلانیا  در بهار و پائیز دارای آب و هوای بی نظیر و معتدل مدیترانه ای و بهترین زمان سفر می باشد.

 

مراکز گردشگری آلانیا 

آلانیا  یکی از مهم ترین شهرهای تفریحی سواحل دریای اژه می باشد. در این شهر ساحلی علاوه بر فعالیت روزانه رستوران ها و مراکز تفریحی و مراکز خرید، شب های دیدنی و خاطره انگیزی را برای گردشگران رقم میزند.

وجود ساحل های شنی بکر و زیبا، رستوران های متعدد با غذاهای خوشمزه، آب و هوای مدیترانه و معتدل سبب جذب توریست از کشورهای مختلفی مانند آلمان، روسیه، دانمارک و کشورهای اسکاندیناوی و کشور های خاورمیانه مانند ایران شده است که  تور آلانیا را برای تعطیلات و اوقات فراغت خود انتخاب میکنند.

اگر مشتاق هستید تا از غارهای زیبا و طبیعی در شهر آلانیا دیدن نمائید توصیه میشود حتما از غار داملاتاش بازدید نمائید. در کنار این غار، بازدید از غارهای دیدنی همچون غار فسفری، غار عشاق و غار دختران به شما پیشنهاد میشود.

از اماکن تاریخی میتوان به هشت ضلعی قلعه دختر، خرابه های سیدرا، کیزیل کوله، لرتیس لرتی و همچنین قلعه سلجوقی که از سده سیزدهم دراین شهر جا مانده همچون تاجی بر سر شهر در تپه ای میدرخشد را نام برد.

 

مذهب مردم آلانیا 

مردم این شهر به طور اکثریت مسلمان هستند و تعداد مسلمانان سنی از شیعه ها بیشتر می باشد.

ترکیه به علت داشتن حداکثری جمعیت مسلمان دارای مساجد گوناگونی است. از  مساجد تاریخی که در شهر آلانیا  قرار دارد، میتوان به مسجد سلیمانیه که در دوره عثمانی بنا شده است، مسجد امیر بدالدین با قدمت 170 ساله و مسجد آکشبه سلطان با قدمت 160 ساله اشاره نمود.

 

تور  آلانیا 

اگر به دنبال توری جذاب و هیجان انگیز هستید، تور آلانیا  میتواند با مناطق دیدنی و جاذبه های گردشگری اش، خواسته تان را برآورده و شما را راضی کند. کافیست سری به سایت نت تورز بزنید تا از شرایط و اطلاعات این تور مطلع شوید. همچنین تور آلانیا از مشهد و سایر شهرها نیز توسط نت تورز برگزار میشود.موارد مشابه یافت شده