تور چین

تور چین تور ارزان چین تور لحظه آخری چین قیمت تور چین نت تور جاذبه های گردشگری چین درباره چین اطلاعات گردشگری نت تور تورهای ارزان تورهای لحظه آخری

تور چین

چین پرجمعیت ترین و یکی از وسیع ترین کشورهای دنیا محسوب می شود. پکن مهم ترین شهر و پایتخت آن است. این کشور یکی از کهن ترین کشورهای دنیا است و دارای آثار و بناهای تاریخی بسیاری است که باعث شهرت برخی از شهرهای این کشور شده است. تور چین همواره یکی از جذاب ترین تورهای قاره کهن است و سالانه میلیون ها گردشگر را از سراسر دنیا جذب می کند. 

چین

 

پکن

پایتخت کشور چین و یکی از شلوغ ترین شهر های دنیاست. این شهر همواره یکی از مراکز مهم و حساس در چین بوده و هست. با توجه به پیشینه ی بسیار این کشور، پکن در بیشتر سلسله های پادشاهی پایتخت و مرکز کشور بوده است. به طوری که تاریخ این شهر به سه هزار سال پیش باز می گردد. از این رو دارای جاذبه های گردشگری و بخصوص تاریخی بسیاری است. تور پکن همواره از جذاب ترین تورهای تابستان 96 است که می توانید ایام خوشی را دراین شهر زیبا به سر ببرید. پس از شانگهای این شهر با 21 میلیون جمعیت در سال 2013 پرجمعیت ترین شهر چین محسوب می شود. آب و هوای پکن در مقایسه با سایر شهرها بسیار خشن است. دارای زمستان هایی سرد و تابستان هایی گرم است. این شهر در بین رشته کوه های شمال کشور واقع شده است. 

پکن

 

جاذبه های گردشگری پکن

مهم ترین جاذبه این شهر، مطمعنا دیوارهای کهن آن هستند که مشهورترین اثر تاریخی چین به حساب می آید. این دیوارها در گذشته برای حفاظت از شهر دور تا دور محدوده کشور در آن زمان بنا نهاده شده است. البته امروزه بخش بسیار بزرگی از این دیوارها در طی سالیان گذشته تخریب شده است.

دیوار چین

 

دیگر اثر معروف آن شهر ممنوعه است که همیشه مملو از بازدیدکنندگان مختلف از سراسر دنیا است. این اثر باستانی که طی 14 سال ساخته شده است، کامل ترین مجموعه معماری چوبی در جهان به شمار می رود. نام ممنوعه این شهر به این خاطر است که 24 امپراطور بزرگ چین در آن زندگی کرده اند و در این مکان بر چین حکمرانی کرده اند. البته بعد از سال 1924 این شهر به عنوان موزه در معرض بازدید عموم قرار گرفت. وسعت آن 72 هکتار، ارتفاع دیوارهای آن 10 متر و خندق های حفر شده در قسمت های مختلف بنا به عمق حدود 50 متر است. این مجموعه شامل سه قصر بزرگ و باشکوه تای حه، بایو حه و جون حه است. 

شهر ممنوعه پکن

 

معبد یا آرامگاه مینگ در شمال غرب پکن واقع شده است. این معبد شامل 13 آرامگاه متعلق به پادشاهان سلسله مینگ می باشد. این مجموعه یکی از مهم ترین معابد دنیا است. ساختار تمامی این معابد یکسان است و تنها تفاوت در اندازه آن هاست. همه معابد از طریق گذرگاهی به نام راه مقدس به یکدیگر متصل می شوند. قدیمی ترین معبد "چانگ" است که مربوط به پادشاه سوم مینگ Zhu Di می باشد. جذابیت های معماری و فضای زیبا و دلنشین این معابد سبب شده تا همواره یکی از پر بازدید ترین قسمت های شهر پکن باشد. 

معبد مینگ-پکن

 

از دیگر جاذبه های گردشگری پکن می توان به این موارد اشاره کرد: قصر تابستان پکن، معبد آسمانی، میدان تیان آن من، پارک Beihai، معبد لاما، معبد ملی چین، موزه ملی چین، پارک مارکوپولو، معبد زنگ بزرگ، پارک المپیک، بنای کهکشان سوهو، آکواریوم های هیانگ گان، مجسمه بودای غول پیکر لشان و ...

برای اطلاع از قیمت تورهای چین تابستان 96 و تور ارزان چین به لیست تورهای نت تورز مراجعه نمایید و تور مورد علاقه خود را ثبت کنید.موارد مشابه یافت شده