جاذبه های گردشگری آنتالیا

جاذبه های گردشگری آنتالیا، ساحل لارا، شهر قدیمی آنتالیا، برج ساعت آنتالیا، آمفی تئاطر آسپندوس، منطقه کمر آنتالیا، رودخانه ماناوگات، پارک آبی آکوالند آنتاليا

جاذبه های گردشگری آنتالیا

آنتالیا یکی از شهر های پر تردد در مبحث توریست و گردشگری است و حتی هموطنان ایرانی برای سفر های خارجی، یکی از مقصد های همیشگی خود را شهر های معروف ترکیه ، مانند آنتالیا انتخاب میکنند. همانطور که گفتیم، تور آنتالیا به دلایل زیادی اعم از جاذبه ها و آب و هوا و غیره، خواهان بسیار زیادی دارد و هر ساله از سراسر دنیا توریست های بسیار زیادی برای گذران فراغت، خود را به آن جا میرسانند.

سواحل آنتالیا بسیار معروف بوده و یکی از جاذبه های بسیار مهم و لذتبخش برای گردشگران است. دو ساحل به نام های لارا که ساحلی شنی بوده و در شرق قرار دارد. و ساحل زیبای کنی آلتی که صخره ای بوده و در غرب این شهر زیبا قرار دارد.

اگر شما نام آنتالیا را بسیار شنیده اید، با نت تور همراه باشید تا از جاذبه های گردشگری آنتالیا خبر دار شوید و شاید خواهان این شوید که آنتالیا را برای مقصد نهایی خود برگزینید.

سواحل لارا

 

شهر قدیمی

شهر قدیمی انتالیا

آنتالیا در یکی از مناطق خود، بافت اصیل و قدیمی خود را حفظ نموده است که بسیار جالب توجه و دیدنی است. مکانی که کاله ایجی نام دارد که شامل خانه های قدیمی است و خیابان های پیچ در پیچ و کم عرض از ویژگی های تماشایی آن است که شما عزیزان حتما باید در آن قدم بگذارید تا لذت قرار گرفتن در این نوع بافت شهری را کسب کنید.

 

برج ساعت

برج ساعت آنتالیا

از نماد های مهم شهر آنتالیا، برج ساعت آن است که در میدان کاله کاپیسی واقع شده و نماد پایداری است. حال چرا این برج نماد پایداری است؟ در گذشته 80 برج در شهر آنتالیا خودنمایی میکرده که از بین تمامی آنها، فقط برج ساعت توانسته خود را ماندگار نماید و مابقی از بین رفته اند. دلیل نامگذاری این برج برای این است. و یکی از مناطق دیدنی آنتالیا نیز میباشد.

 

آمفی تئاطر آسپندوس

آمفی تئاطر آسپندوس

این مکان، معروف به آمفی تئاطر و در شهر سریک واقع شده است. شهر تاریخی و با قدمتِ سریک، هزار سال قبل از میلاد مسیح توسط یونانیان بنا شده است و در زمان خودش از جمله شهر های مرفه و ثروتمند در دنیا بوده است. حال کمی راجع به آسپندوس بدانیم. آسپندوس دویست سال بعد از میلاد به دست رومیان ساخته شده بود و در آن زمان چون شهر سریک از جمله شهر های معروف و پر رونق در دنیا بوده، مردمی که از سراسر دنیا برای تجارت به سریک می آمدند، با دیدن عظمت آسپندوس به وجد آمده و بسیار متعجب میشدند. حال گردشگرانی که به ترکیه سفر میکنند، حتما خود را به آسپندوس میرسانند تا از این مکان تاریخی دیدن نمایند و لذت ببرند.

 

کمر

کمر

منطقه زیبای کمر واقع در آنتالیا از جمله مکان های پر طرفدار است. شهر کمر دارای اماکن طبیعی و دیدنی بسیاری است که مورد بازدید زیادی قرار میگیرد. مکان های ساحلی کمر، بسیار مناسب برای تفریح های آبی و گذران وقت است و انواع ورزش های آبی از جمله غواصی، دریانوردی، قایقرانی و ... را برای علاقه مندان به ارمغان آورده است تا ساعاتی را در سواحل و خلیج های چشم نواز سپری نمایند و لذت ببرند. کمر دارای سواحل تمیز و زیبایی است که در این مورد جزو پرچمداران ساحل های پاک میباشد. علاوه بر تفرجگاه های دریایی و ساحلی، شما میتوانید در منطقه کمر، در مراکز خرید ساعت ها مشغول گردش و خرید لوازم مورد نیاز و سوغاتی های خود شوید.

 

رودخانه ماناوگات

رودخانه ماناوگات

از جمله مکان های دوست داشتنی برای توریست هایی که علاقه زیادی به ورزش های آبی دارند، رودخانه ماناوگات است. این رودخانه از کوه ها سرچشمه گرفته و در نهایت به دریای مدیترانه میریزد. همچنین گردشگران میتوانند با کشتی مسیر این رودخانه را سپری کرده و در مسیر، از جاذبه های اطراف دیدن کرده و لذت ببرند. که این نکته قابل ذکر است که کسانی که در کشتی این مسیر را طی میکنند، در طول مسیر میتوانند ساعاتی را در مکان های مناسب رودخانه شنا کرده و در نهایت وقتی به دریای مدیترانه میرسند، در دریای زیبا و شفاف مدیترانه به شنا و غواصی مشغول شوند و ساعات خوشی را برای خود به ارمغان بیاورند.

 

پرگه

منطقه باستانی پرگه

منطقه ای تاریخی در آنتالیا است. که در قدیم رومیان به این جا مهاجرت کرده اند و این منطقه دارای نژاد های مختلفی بوده است. یونانیان اسم این مکان تاریخی را پامفیلیا نام نهادند. این منطقه هم دارای رونق تجاری و رفت و آمد زیادی بوده است و به همین دلیل بسیار در گذشته معروف بوده است. هم اکنون کسانی که با تور آنتالیا خود را به آنتالیا میرسانند. اگر علاقه زیادی به اماکن تاریخی داشته باشند به هیچ وجه خود را از دیدن این مکان های تاریخی محروم نخواهند کرد و آن را نقطه قوت سفر خود میدانند.

 

پارک آبی آکوالند آنتاليا

پارک آبی آکوالند آنتاليا

یک مجموعه بی نظیر در آنتالیا که مکانی برای تفریح های لذتبخش و هیجان انگیز آبی است و مطمئنا کسی لذت تجربه از این پارک آبی را از خود محروم نخواهد کرد. وجود سرسره های بزرگ و هیجان انگیز آبی و بازی های لذتبخش و پر هیجان آبی سبب میشود خاطره ای بسیار ماندگار در ذهنتان به ثبت برسد. در این مکان در طول روز مسابقه های جالبی برگزار میشود که هر توریست و گردشگری هم میتواند خود را یکی از شرکت کنندگان آن بداند و از شرکت در این بازی ها لذت ببرد و همچنین شاهد برگزاری اجرا های موسیقی خواهد بود. و اگر بازی دلفین ها را برای خود لذتبخش میدانید، میتوانید بازی دلفین ها در آب و انجام حرکات نمایشی توسط آن ها را ببینید و ساعات خوشی را در این پارک بگذرانید.

 

پاموک کاله

پاموک کاله

این مکان طبیعی با موقعیت پلکانی و برف گونه خود، منطقه ای عجیب و زیبا را بوجود آورده که گردشگران بسیار از آن استقبال میکنند. پامو کاله به معنای قصر پنبه ای است و نامی درست و جالب برای این مکان به حساب می آید. چشمه های آب داغ واقع در این منطقه و رسوبات طبیعی، این مکان را خلق کرده است.

 

آبشار دودن

آبشار دودن

آبشاری دیدنی و تماشایی دودن در آنتالیا که مورد توجه همگان قرار دارد و از جاذبه هایی دیدنی و تماشایی است. این رود در بالا دست از دو چشمه جدا سرچشمه گرفته است که پس از گذران مسیری، به هم برخورد کرده و یکی شده و دودن را خلق نموده اند. برای دوستداران طبیعت این مکان جذاب و دیدنی خالی از لطف نیست.

 

غار کارائين

غار کارائین

این غار در کوهی به نام چان قرار داد و از جذابیت خاصی برخوردار است. این غار قدمت بسیار زیادی داشته و متعلق به دوران پارینه سنگی است. یکی از قدیمی ترین و باستانی ترین مکان ها در ترکیه که در سال های دور، انسان در ان زندگی میکرده، همین غار کارائین است. گردشگران همین که از ورودی این غار داخل میشوند به موزه ای برخورد میکنند که در آن اشیای قدیمی و باستانی و گران بهایی وجود دارد و به معرض نمایش توریست ها و دوستدارانش قرار گرفته است.

 

خب ما امروز در سایت نت تور به معرفی بسیاری از مکان ها و جاذبه های پرطرفدار و زیبای آنتالیا پرداخته ایم. تور آنتالیا به دلیل جذابیت هایی که دارد، بسیار پرطرفدار است. اگر شما هم میخواهید تور آنتالیا را برگزینید، کافی است در سایت نت تور ثبت نام کنید.موارد مشابه یافت شده