آب و هوای آنتالیا

آب و هوای آنتالیا , بهترین زمان سفر به آنتالیا , آب و هوای آنتالیا در تابستان , آب و هوای آنتالیا در زمستان , تور آنتالیا , تو ارزان آنتالیا , قیمت تور آنتالیا

آب و هوای آنتالیا

آنتالیا استانی واقع در ترکیه است. این شهر توریستی آب و هوای بسیار مناسبی در طول سال دارد و گردشگران با آب و هوای آن لذت بسیاری را میبرند. زیرا میتوانند در تمام ماه های سال به آنتالیا سفر کرده و از تفریحات و جاذبه های آن نهایت استفاده و لذت را ببرند. در واقع آب و هوای آنتالیا یکی از دلایل انتخاب تور آنتالیا توسط گردشگران است. چرا که هر وقت تمایل داشته باشند میتوانند سفر خود را آغاز نمایند.

اگر شما هم یکی از هواداران تور آنتالیا هستید، میتوانید در سایت نت تور ثبت نام خود را به انجام برسانید و تعطیلات و اوقات فراغت خود را در آنتالیا سپری کنید.

آب و هوای آنتالیا

آنتالیا تقریبا در تمامی روز های سال آفتابی است و همین مورد سبب جذب حداکثری گردشگر شده است. چون گردشگران از تفریحات آبی مانند شنا، موج سواری، قایق رانی و امثالهم خیلی هیجان زده شده و لذت میبرند و خواهان این نوع تفریحات هستند.

 

آب و هوای آنتالیا در تابستان

طبیعی است که آنتالیا در تابستان هوای گرم و شرجی ای را داشته باشد. در این فصل شاهد هوایی کاملا آفتابی هستیم که یکی از موقعیت های بسیار مناسب برای گشت و گذار و تفریح های آبی خواهد بود. میانگین دما در این فصل 28 درجه سانتی گراد تخمین زده میشود. در کل تابستان زمان مناسبی برای سفر به آنتالیا است و سواحل آن توریست های زیادی را به سمت خود میکشاند.

لازم به ذکر است بگوییم که در بازه زمانی فروردین تا آبان ماه، زمان مناسبی برای شنا کردن و تفریحات آبی است و میتوان در این بازه زمانی به راحتی از تفریحات آبی لذت برد.

 

آب و هوای آنتالیا در زمستان

طبیعتا آنتالیا فصول بارانی هم دارد. ولی همچنان در فصول بارانی (پاییز و زمستان) هوای آنتالیا بسیار لذت بخش و معتدل است. در این فصل حداقل دما 5 درجه سانتی گراد است و شاید گردشگران شاهد بارش برف نباشند. اما در کوه ها و دامنه های کوه در آنتالیا بارش برف را شاهد خواهیم بود و به پیروی از آن شاهد تفریحات برفی مانند اسکی هم هستیم.

 

بهترین زمان سفر به آنتالیا

شما میتوانید در تمام طول سال به آنتالیا سفر کنید و از غذا ها، تفریحات و جاذبه های خاص آن استفاده نموده و لذت ببرید. در اصل این خود شما هستید که باید زمان مناسب سفر را برای خود مشخص کنید. ما وظیفه خود میدانیم تا شما را با تمامیت یک تور آشنا نماییم و در نهایت تصمیم را به پای خودتان بگذاریم. آنتالیا تغییرات آب و هوایی چشمگیری ندارد و در طول سال هوای گرم و شرجی آن کاملا حس میشود.

این مزیت خوبی برای ما ایرانی ها است که زمان فراغت ما که در تعطیلات عید و تابستان است، دقیقا زمانی است که آنتالیا و کل شهر های ترکیه از آب و هوای مناسب تری برخوردار هستند.

 

درجه هوای ماه های مختلف در آنتالیا

آب و هوای آنتالیا در 12 ماه سال کمترین دما بیشترین دما
 آب و هوای آنتالیا در ژانویه 5 درجه سانتی گراد 15 درجه سانتی گراد
 آب و هوای آنتالیا در فوریه 6 درجه سانتی گراد 16 درجه سانتی گراد
 آب و هوای آنتالیا در مارس 7 درجه سانتی گراد 17 درجه سانتی گراد
 آب و هوای آنتالیا در آپریل 11 درجه سانتی گراد 21 درجه سانتی گراد
 آب و هوای آنتالیا در می 16 درجه سانتی گراد 26 درجه سانتی گراد
 آب و هوای آنتالیا در ژوئن 20 درجه سانتی گراد 30 درجه سانتی گراد
 آب و هوای آنتالیا در جولای 23 درجه سانتی گراد 33 درجه سانتی گراد
 آب و هوای آنتالیا در آگوست 22 درجه سانتی گراد 32 درجه سانتی گراد
 آب و هوای آنتالیا در سپتامبر 19 درجه سانتی گراد 30 درجه سانتی گراد
 آب و هوای آنتالیا در اکتبر 16 درجه سانتی گراد 26 درجه سانتی گراد
 آب و هوای آنتالیا در نوامبر 11 درجه سانتی گراد 20 درجه سانتی گراد
 آب و هوای آنتالیا در دسامبر 6 درجه سانتی گراد 16 درجه سانتی گراد

 

خودتان تصمیم بگیرید که چه زمانی برای سفرتان مناسب است.

آیا سایت نت تور در این مقاله توانسته است دغدغه شما را از نظر آب و هوای مقصد سفرتان به حداقل برساند؟ آیا تور آنتالیا را مناسب خود میبینید؟

اگر تمایل به تور آنتالیا دارید، نگاهی به لیست تور ها و قیمت آن ها بیندازید.موارد مشابه یافت شده