دین و مذهب مردم تایلند

دین و مذهب مردم تایلند ، دین تایلندی ها ، تور تایلند ، تور ارزان تایلند ، قیمت تور تایلند ، تور تایلند کریسمس 2017 ، تور تایلند نوروز 96 ، تور لحظه آخری تایلند

دین و مذهب مردم تایلند

دین و مذهب مردم تایلند

سایت نت تور به شما پیشنهاد میدهد که قبل از انتخاب تور تایلند، با آیین ها و مذاهبی که در این کشور وجود دارد آشنا بشوید.

در تایلند دین اول مردم که قدمت بسیاری هم دارد و در فرهنگ و تمدن آن ها نقش بسزایی ایفا کرده، آیین بودایی بوده که در دنیا به آیین بودیسم معروف است. آیین بودایی 95 درصد دین مردم این کشور را تشکیل میدهد. و مردم تایلند در طول سال، آیین های مذهبی بسیاری در معابد برای بودا برگزار میکنند و به عبادت مشغول میشوند.

اگر در تایلند آیین بودایی را که بخش عظیمی از دین مردم را تشکیل داده، نادیده بگیریم، به دین دوم مردم تایلند خواهیم رسید. جای خوشحالی است که در تایلند، دین مبین اسلام، بزرگترین دین مردم بعد از بودایی است. که در حدود چهار درصد دین مردم این کشور را تشکیل داده است. که امیدواریم این گرایش به دین اسلام در بین آن ها رشد روز افزون داشته باشد. لازم به ذکر است نامی از گردآورنده دین اسلام در تایلند به میان آوریم. شخصی ایرانی به نام شیخ احمد قمی، توانسته است مذهب تشیع را در تایلند شناسانده و رواج دهد.

دومین اقلیت مذهبی در تایلند را مسیحیان تشکیل میدهند که اکثرشان مسیحیان کاتولیک بوده و کمتر از یک درصد جمعیت مذهبی تایلند را به خود اختصاص داده اند.

در تایلند اقلیت های مذهبی دیگری مانند هندو هم به چشم میخورد که بسیار ناچیز بوده و شاید به چشم نیاید. نکته مهم دیگر در تایلند آزادی دین و آیین در آن است و هر کس مختار است دین مورد علاقه خود را بدون هیچ مشکلی نگه دارد و مشغول دعا و راز و نیاز در مکان مورد نظر خود باشد.

حال که با مذاهب مردم تایلند آشنا شده اید، میتوانید با خیال راحت به تایلند سفر کنید. اگر شما دغدغه غذاهای حلال در تایلند را دارید، نگران نباشید. زیرا بسیاری از غذاهای سنتی تایلند، حلال بوده و برای ما ایرانی ها مناسب و حتی با ذائقه ما سنخیت دارد. و اگر هم تمایلی به خوردن غذاهای تایلندی ندارید، میتوانید غذاهای ایرانی را در این کشور پیدا کرده و میل نمایید.

 

آیا قصد سفر به تایلند را دارید؟ پس ما را در نت تور همراهی کنید. زیرا ما بهترین تور ها را برای شما عزیزان به ارمغان می آوریم.موارد مشابه یافت شده