آب و هوای آلانیا

آب و هوای آلانیا , آب و هوای آلانیا در بهار , آب و هوای آلانیا در پاییز , آب و هوای آلانیا در زمستان , آب و هوای آلانیا در تابستان , بهترین زمان سفر به آلانیا

آب و هوای آلانیا و بهترین زمان سفر به آلانیا

شهر ساحلی آلانیا با طبیعت، دریا و کوهستان بکری که دارد، کانون توجه و علاقه ی گردشگران به این شهر شده است. شهر ساحلی آلانیا  در طی سال علاقه مندان زیادی را به سمت خود جذب میکند و ایرانیان نیز مشتاق دیدن آلانیا و استفاده از امکانات تفریحی آن هستند. اطراف شهر آلانیا توسط کوه های توروس احاطه شده است و به همین علت است که سرمای زمستان باعث اذیت کمتر میشود.

با نت تورز همراه باشید تا با آب و هوای آلانیا، در تور آلانیا آشنا شوید.

 

آب و هوای آلانیا
آب و هوای آلانیا

 

شهر ساحلی آلانیا، در اکثر روزهای سال، نور گرم و دلچسب خورشید را به خود میبیند. تابستان های گرمی دارد و بارندگی در تابستان وجود ندارد. ولی در زمستان هوا سرد میشود و بارندگی نیز در آلانیا وجود دارد. سردی آب و هوای شهر آلانیا و همچنین دریای آلانیا به گونه ای است که میتوان در زمستان هم از تفریحات آبی مانند شنا استفاده کرد و لحظات خوبی را تجربه کرد.

متوسط دمای آب دریا در آلانیا در ماه آگوست یعنی نیمه مرداد تا نیمه شهریور 28 درجه سانتی گراد می باشد. در صورتی که در ماه های سرد زمستان متوسط دمای آب دریا تا 16 درجه کاهش پیدا میکند که تحمل خنکی آب برای بدن و استفاده از ورزش های آبی در زمستان آلانیا نیز راحت می باشد. بالاترین درجه هوای آلانیا در تابستان 31 درجه میرسد. عصر های تابستان سواحل آلانیا وزش باد ملایم کمتری دارد و هوا نسبتا گرم میشود.

در فصل بهار آلانیا آب و هوای کاملا  دلچسب معتدل مدیترانه ای دارد. بهار آلانیا بسیار دیدنی و جذاب است. گل های بهاری زیبا و فضای سبز شهر باعث میشود شهر مانند عروس، زیبا شده و نظر هر فردی را به خود جلب نماید. دمای آب دریای آلانیا در بهار بطور متوسط به 19 درجه سانتی گراد میرسد.

پاییز آلانیا همانند بهار این شهر، آب و هوایی مناسب و دل انگیزی دارد. متوسط آب دریای آلانیا در پاییز به 25 درجه میرسد و امکان شنا در آب های دریا وجود دارد.

ماه ژولای برابر است با  نیمه تیر تا نیمه مرداد در آلانیا پایین ترین میزان بارندگی را به خود می بیند و همچنین ماه دسامبر که برابر می شود با نیمه آذر تا نیمه دی  آلانیا بیشترین میزان بارندگی را به خود میبیند. اگر قصد سفر به آلانیا و استفاده از تور آلانیا در رمستان را دارید همراه داشتن لباس گرم، چتر و لباس های بارانی را فراموش نکنید. اگرچه آلانیا در باران و برف نیز جلوه خاص خود را دارد.

اگر فردی هستید که خلوت بودن مقصد خود را برای سفر، ترجیح میدهید، به شما بنابر آب و هوای ملایم آلانیا در بهار و پاییز و همچنین آرامش سواحل آلانیا در این دوفصل، فصل های بهار و پاییز را برای تور آلانیا پیشنهاد میدهیم. البته تور ارزان آلانیا هم در این فصل ها به نفع شما خواهد بود. شاید تور ارزان آلانیا بعضی خدمات را نداشته باشد، اما خیالتان بابت یک سفر خوش و هیجان انگیز و آرام، راحت باشد.

 

برای اطلاع داشتن از قیمت تور آلانیا و شرایط استفاده از تور آلانیا لطفا به سایت نت تورز مراجعه نمائید.موارد مشابه یافت شده