معابد تایلند

تور تایلند , معابد تایلند , معبد پو تایلند , معبد آرون تایلند , معبد حقیقت تایلند , معبد سوتات تایلند , معبد بودای خفته تایلند , معبد سپیده دم تایلند

معابد تایلند

امروز در نت تور قصد داریم به معرفی چند معبد مهم و فوق العاده تایلند بپردازیم. چهار معبد مهم و تماشایی تایلند عبارتند از: معبد پو - معبد آرون - معبد حقیقت - معبد سوتات تایلند.

معبد سوتات (Suthat Temple)

معبد سوتات تایلند

مردم تایلند در دین و فرهنگ خود بسیار مذهبی بوده و اعتقاد زیادی به معابد و بودا دارند. از این رو معابد در تایلند نقش مهم و بسزایی را ایفا میکند و در فرهنگ این مردم به درستی نقش بسته است. از همین رو احترام شایانی به معابد در تایلند وجود دارد.

یکی از معابدی که در تایلند بسیار معروف است. معبد سوتات است. این معبد معماری بسیار خاص و تماشایی دارد و هر روزه گردشگران زیادی را در خود جای میدهد. که علاوه بر گردشگران، مردم بومی هر روز و هر ساعت برای عبادت به این معابد می آیند . مشغول دعا و انجام عبادات خاص خود میشوند.

اصلی ترین مجسمه ای که در این معابد به چشم میخورد، مجسمه طلایی بودا است. نوع معماری و طراحی زیبای سقف ها و طرح ها و تمثال های روی دیوار ها، همه و همه دیدنی و قابل توجه است. در حیاط این معبد شما مجسمه های سربازان چینی را مشاهده میکنید که از جنس برنز هستند و شهرت زیادی دارد.

یکی از مجسمه های بسیار عظیم که در این معبد نگهداری میشود، مجسمه 21 متری از بودا است که جنس آن طلا بوده و بسیار برای مردم با ارزش است. این معبد در شهرک چینی ها در بانکوک قدیم قرار دارد.

 

معبد حقیقت (Sanctuary Of Truth)

معبد حقیقت تایلند

این معبد واقع در پاتایا، در شمال آن است. ساخت این بنا که در ساحلی زیبا در لائم راچاوت است، در سال 1981 توسط شخصی به نام ویریافان استارت خورده. لازم به ذکر است که این شخص شهر قدیمی ساموت را تاسیس کرده است. امروزه بنای معبد حقیقت، دارای ابعاد بزرگی است که لازم است هر کسی با چشم خود و از نزدیک آن را ببیند.

یکی از جاذبه های شگفت آور تایلند همین بنا است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا، تور تایلند را برای دیدن همین جاذبه ها انتخاب میکنند. این معبد کاملا از جنس چوب بوده و تمام معماری آن به وسیله دست و با کنده کاری تکمیل شده است.
دلیل نام این معبد به خاطر موضوعات فلسفی و مذهبی بوده که موفقیت انسان را از طریق حقیقت بازگو میکند.

آیا معابد تایلند توانسته اند نظر شما را به خود جلب نمایند؟

 

معبد آرون (Arun Temple)

معبد آرون

یکی از زیباترین معابد تایلند، معبد آرون است که زیبایی خاصی دارد و این زیبایی را به منطقه ای که خود در آن واقع است، هم داده است. اگر شما تور تایلند را برای گردشگری و تعطیلات خود انتخاب کرده اید، حتما به این معبد سری بزنید و زیبایی های آن را به چشم ببینید. نمای این معبد در تاریکی شب بسیار دیدنی و تماشایی است.

این معبد در کنار رودخانه ای به نام چائو و در محله ای به نام وات چانگ قرار دارد و معروف به معبد سپیده دم است. به دلیل قرار گیری این معبد در کنار این رودخانه و موقعیت مناسبی که دارد، زیبایی خاصی به این بنای مذهبی بخشیده است.

بازی با رنگ در این معبد چشم ها را خیره میکند و معماری فوق العاده اش، این بنا را مانند قلعه ای مستحکم در کنار آب روان در معرض دید مردم قرار میدهد.

شما عزیزان برای رفتن به این معبد میتوانید سوار قایق های سنتی و بومی این منطقه شده و خود را به معبد سپیده دم برسانید. که قایق سواری خود یکی از جاذبه های تایلند است.

 

معبد پو (Pho Temple)

معبد پو در تایلند

این معبد معروف به بودای خفته است. مجسمه بزرگی از بودا که دراز کشیده و خوابیده است. طول این مجسمه در حدود 46 و بلندای آن در حدود 15 متر است. تنها پای این مجسمه خود چیزی در حدود پنج متر طول دارد. و یکی از مواردی که در مورد این مجسمه مورد احترام بوده و مقدس شمرده میشود، عدد 108 است و اهمیت آن به خاطر همین تعداد سمبل سلوک بودا است که در پاهای این مجسمه نقش بسته است.

معبد پو یا بودای خفته در تایلند
یکی از جاذله های این معبد برای گردشگران، وجود اتاقی برای ماساژ تایلندی است که شهرت بسیاری به این معبد داده است. که میتوان آن را بهترین نوع ماساژ در دنیا نامید.

اگر شما علاوه بر این که علاقه مند به ماساژ و آرامش جسم خود هستید، میتوانید آموزش ماساژ تایلندی را هم در این معبد یاد بگیرید.

آیا تایلند را مکانی مناسب برای گردشگری میبینید؟
کافی است برای انتخاب تور تایلند سری به سایت نت تور بزنید.موارد مشابه یافت شده