غذاهای تایلند

غذاهای تایلندی ، خوراک برنج و مرغ، ماسان کاری، برنج سرخ شده تایلندی، سوپ تم خا گای، خوراک مرغ و بادام زمینی، سوم تام، سوپ رشته، پد تایلندی، تام یام گونگ

غذاهای تایلند

آیا شما اطلاعی راجع به غذا ها و خوراکی های داخل تایلند دارید؟ اگر شما در مورد غذاهای تایلندی چیزی نشنیده اید، نگران نباشید. ما در نت تور بر این شده ایم که غذاهای تایلندی را برایتان معرفی کنیم.

تایلند به دلیل موقعیتی که دارد، تنوع غذایی بسیار بالایی دارد و انواع و اقسام غذاها را برای گردشگران و توریست ها سرو میکند و یا برای فروش عرضه میکند.

اگر تا کنون راجع به غذاهایی که در تایلند سرو میشود مطالبی خوانده و یا عکسی دیده اید که حالتان را بد میکرد، آن تصور غلط را دور بریزید. چرا که تایلند غذاهای خوش آب و رنگ و لذیذ زیادی دارد که مطمئنا هر آدمی را وسوسه میکند. یکی از مزیت های غذاهای تایلندی، پر ادویه بودن آن ها است که طعم بی نظیری به این غذاها میدهد.

حال ما در سایت نت تور میخواهیم تعدادی از غذاهای محبوب در تایلند را برایتان معرفی کنیم.

 

خوراک برنج و مرغ

برنج و مرغ

اگر شما به تایلند بروید، در هر رستورانی در سراسر تایلند وارد شوید، این غذای خوشمزه در دسترس شما قرار دارد. چرا که از معروف ترین و خوشمزه ترین غذاهای تایلندی برای تایلندی ها و گردشگران، همین غذا است. نوع طبخ این غذا بصورت آب پز بوده و به همراه سوپ و سس مخصوص این غذا، سرو میشود که واقعا این غذا را خوشمزه و لذیذ کرده است.

 

خوراک ماسامان کاری

ماسامان کاری

ماسامان کاری یکی دیگر از غذاهای لذیذ و خوشمزه تایلند است که معمولا با مرغ و گوشت گاو طبخ میشود و طعم بی نظیری دارد. از موارد دیگری که در این غذای خوشمزه استفاده شده و یافت میشود میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
بادام زمینی
شیره سیب زمینی
شیره نارگیل
شکر
دارچین
تمر هندی

معمولا ما ایرانی ها عادت نداریم که خورشتی را بدون برنج میل نماییم. لازم به ذکر است که این غذای خوشمزه را میتوانید با برنج هم میل کنید. که معمولا هم با برنج سرو میشود.

 

خوراک برنج سرخ شده تایلندی، معروف به کائو پاد

برنج سرخ شده تایلندی

اگر شما تنها یک بار برنج سرخ شده تایلندی با مخلفاتش را نوش جان کنید، مطمئنن هیچ گاه طعمش از یادتان نخواهد رفت. این غذا، از غذاهای سنتی و قدیمی تایلند میباشد. از مخلفات این غذا میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

برنج
میگو
مرغ
گوشت
تخم مرغ
پیاز و سیر
گوجه و سبزیجات

این غذا به همراه سس فلفل تند سرو میشود. پس اگر شما از جمله کسانی هستید که غذاهای پر ادویه و تند را میپسندید، برنج سرخ شده تایلندی مناسب ترین غذا برای شما است.

 

خوراک سوپ لذیذ تم خا گای

سوپ لذیذ تام خا گای

سوپ تام خا گای علاوه بر این که از معروفت ترین سوپ های تایلند است، میتوان آن را جزو برترین و معروف ترین و خوشمزه ترین سوپ ها در دنیا قرار داد. از ملزومات این سوپ میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

زنجبیل
شیر نارگیل
مرغ که آن را آب پز میکنند
سبزیجات
ادویه های مخصوص تایلندی

 

خوراک مرغ و بادام زمینی

مرغ و بادام زمینی

ما در ایران تعدادی از غذاهای معروفمان مانند قرمه سبزی، سبزی پلو و غیره را داریم که در بینمان معروف و مرسوم بوده و از غذاهای هفتگی مان میباشد.

مردم تایلند هم از این قائده مستثنی نبوده و غذاهای مرسوم و روزانه خود را دارا هستند. یکی از غذاهای محبوب تایلندی ها که بسیار مقوی و خوشمزه است و به مقوی بودنش معروف شده، غذای مرغ و بادام زمینی است. اگر شما تور تایلند را برای خود انتخاب کرده اید، حتما این غذا را نوش جان کنید.

این غذا هم شامل موادی چون:

ادویه جات مخصوص
سیر و فلفل
مرغ
عسل
سس سویا
و بادام زمینی است.

 

خوراک سوم تام

سوم تام

اگر شما به غذاهایی با محتویات سبزیجات و میوه علاقمند هستید. ما در نت تور این غذا را به شما پیشنهاد میدهیم. غذایی بسیار لذیذ که از میوه و سبزیجات درست شده و ملس است. و از جمله غذاهایی است که به وفور در سر تا سر تایلند سرو میشود. مواد تشکیل دهنده آن عبارت است از:

میوه پاپایا
برنج
مرغ
گوجه
ادویه جات مخصوص

 

خوراک سوپ رشته

سوپ رشته

سوپ رشته از جمله غذاهایی است که بسیار زیاد سرو میشود و خیلی زود هم درست میشود. اگر شما وقت بسیار زیادی را برای تفریح و گردشگری در روز سپری کرده اید و تمایل دارید هرچه زودتر وعده غذایی ای را میل نموده و در هتل خود استراحت کنید، میتوانید سوپ رشته را که زود آماده میشود تهیه نموده و میل نمایید.

و اما مواد تشکیل دهنده این سوپ:

رشته ماکارونی
گوشت مرغ، گاو، اردک و یا گوشت های دریایی
سبزیجات معطر
ادویه جات مخصوص

 

خوراک پد تایلندی

پد تایلندی

پد تایلندی از محبوب ترین و معروف ترین غذاهای تایلندی است. گویا به یکی از ملزومات در منوی هر رستورانی تبدیل شده است. چون طرفدار زیادی دارد. و اما این پد تایلندی خوشمزه و لذیذ را چه موادی تشکیل میدهد؟

رشته نودل
جوانه لوبیا
سویا
سس ماهی
پیاز و فلفل قرمز و شکر
بادام زمینی
گوشت، شامل گوشت مرغ، ماهی، میگو

 

خوراک تام یام گونگ

تام یام گونگ

شاید بتوان گفت هر کسی که به تایلند و شهر بانکوک رفته، این غذا را خورده، یا حداقل دیده و عطر آن به مشامش خورده است. چون یکی دیگر از غذاهای محبوب در بین مردم تایلند و توریست ها است. و در نهایت مواد تشکیل دهنده تام یام گونگ:

ادویه جات مخصوص
سبزی های معطر
فلفل
موسیر
قارچ
میگو
سس ماهی

 

علاوه بر این غذاهای معروف که برایتان معرفی کردیم. شما میتوانید از غذاهای خیابانی تایلند هم استفاده کنید که تنوع بسیار زیادی دارد و بسیاری از آن ها لذیذ بوده و به ذائقه ما ایرانی ها سازگار است.

خب ما در نت تور تعدادی از غذاهای بسیار معروف و لذیذ تایلند را برای شما عزیزان معرفی کرده ایم، تا تور تایلند را برای شما از نظر نگرانی هایی که برای خوراک در این تور دارید، آسان و بی دغدغه کنیم.


آیا غذاهای تایلندی نظر شما را به خود جلب کرده است؟موارد مشابه یافت شده