جشن های تایلند

جشن های تایلند , تور تایلند , تور تایلند نوروز 96 , تور تایلند بهار 96 , تور لحظه آخری تایلند , تور تایلند کریسمس 2017 , فستیوال های تایلند

جشن های تایلند

تایلند کشوری با فرهنگ غنی و خاص خودش است و هر ساله گردشگران زیادی با تور تایلند خود را به این کشور میرسانند تا تعطیلات خود را در این کشور توریستی و در جاذبه های بی نظیرش بگذرانند. تایلند آیین و مذهب خاص خودش را دارد و همه ساله جشن های سنتی و باستانی زیادی را در خود به اجرا در میاورد که برای توریست ها نیز بسیار جالب توجه است.

شاید بتوان گفت که در تایلند در هر ماه جشن و فستیوالی برپا است. حال سایت نت تور در ادامه بیشتر به معرفی جشن ها و فستیوال های تایلند خواهد پرداخت.

لازم به ذکر است که تعداد زیادی از جشن های تایلند مصادف است با تعطیلات رسمی در کشور تایلند. با ما همراه باشید.


مردم تایلند هر ساله در طول سال، جشن های بسیار باشگوهی را تدارک میبینند و جذابیت آن این است که این فستیوال ها در تمامی کشور تایلند توسط مردمش انجام میشود و مختص منطقه خاصی نیست.

 

مراسم شخم زنی و پرتاپ موشک در تایلند

مراسم شخم زنی در تایلند

مراسم شخم زنی برگرفته از یک سنت و عقیده در بین مردم تایلند است. آن ها قبل از شروع فصل کاشت برنج به برگزاری این مراسم میپردازند و همچنین عقیده دارند که میتوانند میزان محصول آن سال را پیش بینی کنند. این مراسم بیشتر در شهر بانکوک که پایتخت کشور تایلند است مرسوم است. گردشگران نیز برای شرکت در این مراسم و تماشای آن مشتاق هستند.

جشن پرتاپ موشک

در این جشن کشاورزان برای پربار شدن و فراوانی محصول های خود، انواع و اقسام موشک ها را ساخته و آن را به آسمان پرتاپ میکنند تا با این حرکتشان از خدایان بخواهند که در فصل کاشت برنج، باران کافی به مزارعشان ببارد. این جشن به اندازه دو روز به طول می انجامد.

 

جشن تولد ملکه یا روز مادر

روز مادر در تایلند

در فرهنگ و آداب و رسوم تایلندی ها، ملکه به عنوان مادر برای آن ها شناخته شده و از این رو برای این روز احترام خیلی زیادی قائل هستند و این روز را به عنوان روز رسمی مادر در تقویم خود نامگذاری کرده اند. هر سال تایلندی ها در این روز به جشن و پایکوبی مشغولند و این شادی را با گردشگران و توریست های کشور خود تقسیم میکنند.

در واقع میتوان گفت مردم این کشور، بسیار اهل شادی و خوشگذرانی هستند و به دنبال بهانه ای برای برپایی جشن و فستیوال در کشور خود هستند.

 

جشن ماه کامل در تایلند

جشن ماه کامل در تایلند

از زیباترین و خاطره انگیز ترین جشن های تایلند، جشن ماه کامل یا به عبارت تایلندی لوی کراتونگ است. این جشن در ماه نوامبر زمانی که ماه کامل است انجام میشود. این جشن برای گردشگران فرصتی بسیار مناسب است تا خود را در آن شرکت داده و در این فستیوال عظیم و جذاب سهیم شوند و لذت ببرند.

یک روز قبل از جشن لوی کراتونگ، مردم تایلند و گردشگران بالن هایی را آماده کرده و آن ها روشن میکنند و به آسمان میفرستند و باور دارند که این بالن ها با نوری که درون خود دارند، راه درست را به آن ها نشان خواهند داد.

لوی کراتونگ

در فرهنگ تایلندی کلمه "لوی" به معنای شناور بودن و "کراتونگ" مانند قایقی است که بر روی آب شناور است. لوی کراتونگ مانند نیلوفر آبی و ساخته شده از برگ موز است.

شب هنگام مردم زیادی به کنار رود ها رفته و کلک زیبایی که ساخته اند را به همراه شمعی که در آن روشن میکنند به احترام الهه آب ها به آب روان سپرده تا از این طریق غم ها و کینه ها را از دل خود بزدایند.

 

جشن آب در تایلند

جشن آب در تایلند

یکی از سنت های اصلی تایلند برگزاری جشن ها است. در موقع شروع سال نو، مردم تایلند علاوه بر این که سال نو را جشن میگیرند، جشنی با نام جشن آب نیز دارند که بسیار مفرح و هیجانی است و مردم تایلند برای این جشن لحظه شماری میکنند. این جشن در ایالتی به نام چیانگ مای برگزار میشود و مردم از سراسر تایلند در این زمان خود را به آن جا میرسانند تا از لذت شرکت در این جشن دور نمانند. این جشن در آغاز فصل باران انجام میشود و اعتقاد مردم این است که آب، بد اقبالی و بد شگونی را از تنشان میشوید.

 

کشور تایلند پر است از جشن ها و  فستیوال های شاد و سراسر لذت است. علاوه بر جشن های معروفی که خدمتتان عرض کردیم، در تایلند بسیاری دیگر از جشن ها و فستیوال ها در سراسر کشور برگزار میشود و لحظه های شادی را برای مردم تایلند و گردشگران و توریست ها میسازد. مطمئنا با شرکت در جشن های تایلند، خاطرات سفر تایلند خود را هرگز فراموش نخواهدی کرد.

آیا این جشن های مفرح توانسته اند شما را برای سفر به تایلند ترغیب نمایند؟

اگر تمایل به سفر به تایلند در شما ایجاد شده، کافی است در سایت نت تور، بهترین تور تایلند را برای خود انتخاب کنید.موارد مشابه یافت شده