چند نکته برای سفر با هواپیما !


چند نکته برای سفر با هواپیما   

یکی از عوامل خستگی در مسافرت های هوایی، لباس هایی است که بر تن دارید. نوع لباس و کفش در صورتی که مناسب و راحت نباشد، میتواند باعث مشکلاتی مثل انسداد عروق، تورم پا ها و ... شود. در ادامه این مطلب با نت تورز همراه باشید تا در صورتی که قصد مسافرت با تور هوایی را دارید، در انتخاب نوع پوشش هنگام مسافرت هوایی آگاهی بیشتری پیدا کنید و سفر راحتی را تجربه نمایید.

هواپیما

 

از پوشیدن لباس های تنگ خود داری کنید

در صورتی که زمان زیادی را در هواپیما به سر می برید، سعی کنید از لباس های آزاد با الیاف طبیعی استفاده کنید. پوشیدن لباس های چسبان و نشستن طولانی مدت روی صندلی هواپیما، میتواند باعث محدود شدن جریان خود شود. برای مثال هنگامی که با تور اسپانیا به این کشور مسافرت می کنید، مسافتی حدود 4750 کیلومتر را باید با هواپیما طی کنید که به طور میانگین 6 ساعت در آسمان هستید و مطمئنا با لباسی تنگ و چسبان احساس ناخوشایندی به شما دست خواهد داد و ممکن است سفر را برایتان تلخ کند.


پوشیدن کفش های پاشنه بلند ممنوع

همانطور که میدانید کفش های پاشنه بلند علاوه بر جذابیتی که دارند میتوانند باعث کمر درد، پا درد، زانو درد و احساس خستگی شدید در پا ها را نیز به همراه داشته باشند. از آنجایی که در هواپیما فضای زیادی برای رفت و آمد وجود ندارد، سعی کنید برای راحتی بیشتر، از پوشیدن کفش های پاشنه بلند پرهیز کنید و به جای استفاده از کفش های پاشنه بلند، از کفش های راحتی استفاده کنید. این مسئله را هم به خاطر داشته باشید که ممکن است در فرودگاه مسافت زیادی را برای سوار شدن به هواپیما طی کنید.


از عطر و ادکلن استفاده نکنید

هوایی که درون کابین وجود دارد دارای تهویه نیست و فضای موجود هم بسیار تنگ و کوچک است. پس بهتر است به جای استفاده از عطر و ادکلن، از لباسی که تازه شسته شده است و یا از عطر های بسیار ملایم استفاده کنید. این مسئله را هم در نظر داشته باشید که ممکن است افرادی که در کنار شما حضور دارند مشکلات تنفسی و آلرژی داشته باشند و ممکن است به خاطر بوی ادکلن شما آزرده خاطر شوند. از ان جایی که هواپیما یک وسیله نقلیه عمومی به حساب می آید، رعایت این موارد جزو آداب مورد توجه برای هر مسافری است.


لباس های ساده بپوشید

در حال حاضر بر روی بیشتر لباس های راحتی و تیشرت ها، عکس ها و متن هایی وجود دارد که اکثر افراد بدون توجه به این تصاویر و متن ها از آن ها استفاده می کنند. ممکن است روی لباسی که پوشیده اید عکس یا متنی وجود داشته باشد که به نوعی توهین به کشوری که عازم آن هستید اشاره داشته باشند. این مسئله حتی ممکن است برای شما دردسر ایجاد کند. از این رو سعی کنید از لباسی ساده برای مسافرت های خارجی استفاده کنید.


لباس های بسیار گرم نپوشید

سعی کنید به جای استفاده از یک لباس بسیار گرم، از چند لباس نازک مناسب روی هم استفاده کنید. در مسافرت های هوایی طولانی، ممکن است با تغییرات ناگهانی آب و هوایی مواجه شوید و هوای گرم درون کابین باعث آزرده خاطر شدن شما شود. با این کار میتوانید هنگامی که احساس گرما کردید یکی یکی لباس ها را در بیاورید و آسایش و آرامش خود را در هواپیما حفظ نمایید.

 

امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و نکته های ذکر شده در مسافرت های خارجی تان، شما را برای یک سفر آرام و بی دردسر یاری نماید.موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربران
 • user avatar

  saman jaber


  هواپیما برای مسافت دور خسته بهترین راهه ولی خسته کنندس
 • user avatar

  مرجان صمدی


  عالی بود
 • user avatar

  naser abbasi


  بسیا عالی
 • user avatar

  حمیدرضا صوفینژاد


  ولقعا لباس تنگ واسه سفر با هواپیما بده
 • user avatar

  sobhan


  عالی

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی

مقاله های مرتبط