هیجان انگیزترین تفریحات گردشگری دنیا


هیجان انگیزترین تفریحات گردشگری دنیا

قطعا انسان ها در کنار نیازهای اصلی خود همچون نیاز به آب، غذا، پوشاک نیازهایی فرعی نیز دارند که هیجان را میتوان یکی از آنها به شمار آورد. بدون هیجان، زندگی آرام و بکنواخت پیش میرود و آدمی آنگونه که باید از لحظات خود لذت نمیبرد. به همین منظور عده ای هیجان خود را با سوار شدن به چرخ و فلکی ساده و بالا رفتن از بلندی تخلیه میکنند و عده ای حاضر اند کیلومترها سفر کنند و هزینه بدهند و با انجام کارهای هیجان انگیز و خطرناک، پاسخگوی نیاز خود به هیجان باشند. از این رو در بسیاری از کشورهای گردشگری دنیا، تمهدیداتی انجام شده تا گردشگران و جهانگردان بتوانند هیجان خود را به واسطه تفریحات عجیب و ترسناکی که در این کشورها وجود دارد، تخلیه کنند. در این پست مروری داریم به چنین تفریحاتی تا اگر گذرتان به این کشورها افتاد و اهل هیجان بودید با تجربه لذت حاصل از این تفریحات، سفری ماندگار و به یاد ماندنی را برای خود به رقم بزنید.


1- سرسره دم عقرب – ویسکانسین – آمریکا
در پارک آبی ویسکانسین آمریکا، سرسره ای وجود دارد با نام سرسره دم عقرب که یکی از وحشتناک ترین سرسره ها آبی دنیا محسوب میشود. سوار شدن در این سرسره یعنی تزریق آدرنالین بالا به خون، جیغ های کوتاه و بلندی که از عمق وجود بر می آید، ضربان های تندی که قلبتان میزند و در نتیجه تجربه لذتی ماندگار و عمیق که لذت سفر را برایتان دوچندان میکند. این سرسره به اندازه یک ساختمان ده طبقه ارتفاع دارد و شیب تند آن، شما را در عرض چند ثانیه به انتهای مسیر میرساند. شما میتوانید از حلقه ها و لوله های شفاف این سرسره؛ سرعت سقوط خود را ببینید.

 

2- راه رفتن روی بال هواپیما – واشنگتن – آمریکا
تصورش هم وحشتناک است اما در سیاتل شما میتوانید به Pike Place Market بروید و این تفریح عجیب را تجربه کنید. بعد از آموزشی کوتاه، این موسسه شما را با تسمه ای محکم به بال هواپیما وصل میکند و شما میتوانید روی بال های هواپیمایی که در دل آسمان و در حال پرواز است، راه بروید. فقط یادتان باشد که ضربان قلبتان هنگام وارونه شدن هواپیما، بالاترین شدت عمر خود را خواهد داشت و جیغ هایتان از همه عمرتان بلند تر خواهد بود.

 

3- Edge walk در لبه برج CN - تورنتو - کانادا
پیاده روی بر لبه برج CN در کانادا، یکی از تفریحات هیجان انگیز در این کشور به شمار میرود. ارتفاع این برج 356 متر است و مردم میتوانند در گروه های شش نفره در حالیکه به یک ریل امن در بالای سر خود و سیستم مهارکننده برقی متصل هستند بر لبه های این برج راه بروند و از چشم انداز دیدنی دریاچه”Ontario” در زیر پای خود و ارتفاع ترسناک و دیوانه کننده برج، لذت ببرند.

 

4- قفس مرگ – استرالیا
در داروین استرالیا، پارکی قرار دارد که مردم میتوانند با جای گرفتن در محفظه ای شیشه ای، کروکودیل وحشتناک و  بزرگی  که درون آب جولان میدهد را ازفاصله ای نزدیک و با حائلی شیشه ای  مشاهده کنند و همه اش به این فکر کنند که الان است شیشه بشکند و آنها بمانند و کروکدیل! بهتر است بدانید این قفس هیچ محافظی ندارد، فقط شیشه ای است با ضخامت 4 سانتی متر که افراد را از این کروکودیل جدا نگه میدارد.

 

5- شهربازی Nagashima Spa Land - ژاپن
اگر گذرتان به ژاپن افتاد، حتما به شهربازی Nagashima Spa Land سربزنید واز چرخ و فلک آن که یکی از بزرگترین چرخ و فلک های دنیا میباشد سواری بگیرید. علاوه بر این شما میتوانید سوار Steel Dragon2000، یکی از بزرگترین ترن های هوایی جهان شوید که  با طول 2479 متر و ارتفاع 97 متر در این شهربازی قرار دارد.


 

6- بانجی جامپینگ در برج ماکائو-چین
بانجی از فراز برجی به ارتفاع ۳۳۸ متر بی شک یکی از هیجان انگیزترین تفریحات دنیا به شمار میرود. نام این برج به علت دارا بودن بلندترین جامپینگ دنیا در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است. هنگام پرش از این برج، با سرعتی باورنکردنی طبقه های این برج را طی می کنید و در حالیکه فریادهایی بلند میکشید و قلبتان تند تند میزند، به طبقه همکف می رسید. بهتر است بدانید که تنها حفاظ شما در این پرش یک کابل است که به آن بسته شده اید.

 

7- کوه نوردی در کوه هوآشان - چین
یکی از خطرناکتربن مکان های  توریستی دنیا کوه هوآشان چین است. مسافتی که کوهنوردان باید بپیمانند 2160 متر است که با استفاده از وسایل کوه نوردی و ترس و وحشت آن را طی میکنند. مسیر این کوه آنقدر خطرناک است که تاکنون 100 کشته به جای گذاشته است.

 

8- دوچرخه سواری در جاده مرگ – بولیوی
طبق آمار جهانی، سالانه افراد زیادی جان خود را در این جاده از دست میدهند به همین علت به این جاده لقب جاده مرگ داده اند. با وجود این، دوچرخه سواری در این جاده در بین مردم طرفداران زیادی دارد.

 

9- پرش از استخر شیطان - آفریقا
بر فراز آبشار180 متری ویکتوریا در جنوب قاره آفریقا ترسناک ترین استخر دنیا قرار گرفته است که به استخر شیطان معروف است. این استخر به صورت طبیعی و در بین صخره های بالای آبشار تشکیل شده است و تنها در فصول کم باران میتوان در آن شنا کرد.

 

10- پرش از دیوار تِرول – نروژ
دیوار ترول یکی از بلندترین ارتفاعات اروپا به شمار میرود که ۱,۱۰۰ متر ارتفاع دارد و همین موضوع باعث شده است این دیوار به عنوان یکی از بهترین مکان ها برای پرش از دیوار شناخته گردد. گروه AAK Fjellsport در این منطقه، برای انجام اینکار به شما کمک خواهد کرد.موارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی

مقاله های مرتبط