مکان های دیدنی صوفیه


موزه تاریخ نظامی

موزه تاریخ نظامی صوفیه یکی از مکان های گردشگری جذاب این شهر می باشد که گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. این موزه شامل سه طبقه می باشد که اطلاعات و آثار تاریخی جنگ هایی که در صد ها سال پیش در بلغارستان رخ داده است را نمایان می کند. جالب است بدانید در موزه تاریخ نظامی صوفیه، برای گردشگران تور بلغارستان، نمایش مخصوصی از رژه نظامیان اجرا و پخش می شود که مخاطبین بسیاری دارد. با ادامه معرفی این تور با ما همراه باشید.

موزه تاریخ نظامی صوفیه

 

نمایشگاه ملی هنر
در نمایشگاه ملی هنر، مجموعه نفیس و ارزشمندی از هنر بلغارستان در معرض دید گردشگران قرار داده شده است. آثار هنری تاریخی بسیاری حتی از قرون گذشته در این نمایشگاه وجود دارد که هر هنرجویی را به سر شوق می آورد. آثاری از هنرمندان معروف بلغار مثل ولادیمیر دیمیتروف (Vladimir Dimitrov) و آنتون میتوو (Anton Mitov) در این نماشگاه وجود دارند.

 

حمام های ترکی
این حمام ها که قدمتی تقریبا 120 ساله دارند به حمام های آب معدنی نیز مشهور هستند و مثل جواهر در دل هنر معماری بلغارستان نقش بسته اند.

 

کلیسای سنت جورج
میتوان قدیمی ترین بنای شهر صوفیه را کلیسای سنت جورج دانست. این کلیسا در قرن چهارم میلادی ساخته شد و در قرن شانزدهم به مسجد تبدیل شده است. دیوار نما های بسیار زیبایی در قرون 10 تا 14 میلادی داخل کلیسای سنت جورج نقاشی شده اند که متشکل از 3 لایه می باشند و توجه هر گردشگری را به خود جلب می کنند.

کلیسای سنت جورج

 

کلیسای جامع الکساندر نوسکی
یکی از بزرگتری کلیسا های جهان، کلیسای الکساندر نوسکی می باشد که کار ساخت آن در قرن بیستم انجام شده است. گنبد این کلسیای شگفت انگیز بر پایه معماری بیزانس بوده و بخش درونی آن پوشیده شده از سنگ های بسیار زیبای مرمر ایتالیایی است.


صومعه ریلا
از مهمترین مکان های مقدس مردم بلغارستان میتوان صومعه ریلا را نام برد. صومعه ریلا در قرن دهم میلادی ساخته شده است و قدمتی طولانی دارد. فاصله این مکان تاریخی مقدس با شهر صوفیه 120 کیلومتر می باشد. معماری بسیار زیبا و قدمت تاریخی صومعه ریلا این مکان را به یکی از مکان های بزرگ گردشگری در کشور بلغارستان تبدیل کرده است. به طوری که گردشگران بسیار زیادی که با تور بلغارستان به این کشور سفر می کنند، این مکان تاریخی را در اولویت خود قرار می دهند.

صومعه ریلا بلغارستانموارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربران
 • user avatar

  عباس زاهدی


  بسیار مفید بود
 • user avatar

  مبینا نظری


  مثل همیشه عالی بود
 • user avatar

  ساناز درخشان


  بسیار مفید بود ، خیلی ممنون
 • user avatar

  سمیرا عباسی


  اطلاعات ارزشمندی بود خیلی ممنون

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی