مکان های تاریخی استانبول در تور تابستان 96


مکان های تاریخی استانبول در تور تابستان 96

استانبول یکی از بزرگترین شهرها و همچنین مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور ترکیه است . استانبول در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره واقع شده است . این تنگه قاره های آسیا و اروپا را از هم جدا می کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد . این شهر دارای جاذبه های بسیاری از جمله مساجد تاریخی ، کاخ های بسیار زیبا ، موزه ها و بازار های تاریخی و ... است که در تور استانبول میتوانید از آنها دیدن کنید . بهترین تور برای گردشگری در استانبول تور استانبول تابستان 96 است زیرا در این فصل آب و هوای بسیار مطلوبی دارد . برای آشنایی با بخشی از جاذبه های تاریخی استانبول با ما همرا باشید .

 

1. مسجد ایاصوفیه

یکی از مساجد تاریخی شهر استانبول مسجد ایا صوفیه است که به دلیل معماری بی نظیر و نما های شگفت انگیز، گردشگران زیادی را به سوی خود فرا می خواند . این مسجد در سال 1934 تبدیل به موزه شد . برای بازدید از مسجد ایاصوفیه میتوانید در روز های سه شنبه تا یکشنبه از آن دیدن کنید . این مکان از ساعت 9:30 صبح الی 4:30 عصر میزبان گردشگران تور استانبول است .

مسجد ایاصوفیه

 

2. مسجد سلطان احمد

یکی دیگر از جاذبه های توریستی شهر استانبول مسجد سلطان احمد است. این مسجد برای رقابت با مسجد ایاصوفیه در دوره سلطان احمد ساخته شد و از لحاظ زیبایی و شکوه میتوان آن را برنده این رقابت دانست . بازدید کنندگان از مسجد سلطان احمد حتما باید با لباس مناسب وارد شوند . نام دیگر مسجد سلطان احمد ، مسجد آبی است ، این مسجد همه روزه از ساعت 9 صبح الی 5 بعد از ظهر باز است .

مسجد سلطان احمد

 

3. کاخ دلمه باغچه

این کاخ از لحاظ تاریخی اهمیت بسیاری دارد و در راستای تنگه بسفر واقع شده است . قدمت این کاخ عظیم به قرن نوزدهم ، زمانی که آخرین پادشاهان عثمانی حاکمیت را بر عهده داشتند باز می گردد . معماری شگفت انگیز این کاخ را میتوان ترکیبی از معماری عربی و اروپایی دانست . در تور استانبول، بازدید از این کاخ زیبا را از دست ندهید.

کاخ دلمه باغچه

 

4. کلیسای آب انبار

کلیسای آب انبار در قرن ششم برای تامین آب ساکنین استانبول به سفارش ژوستنین اول ، امپراطور روم ، ساخته شد . فن آوری بسیار پیشرفته رومیان باستان در ساخت این کلسیا بسیار شگفت انگیز است و بازدید کنندگان را شگفت زده خواهد کرد . مخزن آب این کلیسا گنجایش 2.8 میلیون متر مکعب آب را دارد. در تور استانبول تابستان 96، بازدید از این مکان، میتواند جذاب باشد.

کلیسای آب انبار

 

5 . کاخ توپکاپی

یکی از محبوب ترین مکان های تاریخی در تور استانبول کاخ توکاپی است. این کاخ بین سال های 1465 الی 1856 به عنوان منزلگاه سلاطین عثمانی بوده است . معماری بینظیر و حیاط های بسیار زیبا و شگفت انگیز کاخ توکاپی ، این مکان را به یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در تور استانبول تبدیل کرده است .

کاخ توپکاپی

 

برای بازدید از این مکان های تاریخی میتوانید از بخش تور های تابستان 96 که در منوی سایت نت تورز فراهم شده است استفاده کنید و مناسب ترین تور را برای خود برگزینید.موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربران
 • user avatar

  آرش


  به تاریخ علاقه ای ندارم ولی اطلاعات بسیار مفیدی بود
 • user avatar

  درسا نظری


  بسیار عالی و مفید بود ممنون
 • user avatar

  سارا


  اول مکان های تاریخی ایران رو ببینیم بهتره
 • user avatar

  سدنا قاسملو


  ممنون بابت سایت خوبتون

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی

مقاله های مرتبط