معرفی جاذبه های گردشگری تهران ( مسیرپنجم و آخر - شهر ری )


معرفی جاذبه های گردشگری تهران ( مسیرپنجم و آخر - شهر ری )


شهر ری یک شهر قدیمی با آثار متنوع فرهنگی و تاریخی است که در دل شهر و اطراف آن قرار دارد. ری به جهت اینکه محل زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی می باشد، مورد توجه ویژه همگان قرار گرفته است. اگر برای زیارت به ری رفتید بهتر است از جاذبه های گردشگری ری نیز بازدید داشته باشید. با ما همراه باشید تا جاذبه های گردشگری تهران را که در 4 مسیر بازار تهران، میدان بهارستان، میدان تجریش و باغ ملی به شما معرفی نمودیم، در بخش آخر نیز به مسیر پنجم بپردازیم.


1. چشمه علی شهر ری

نام چشمه علی در ایام قدیم به نام چشمه سورینی بوده است که احتمال میرود به نام یکی از افراد سلسه اشکانی بوده باشد که بعد ها در نظر عموم مردم این چشمه به خواست امام علی پیدا شده است و به چشمه علی معروف گشته است. در بالای چشمه علی کوهی قرار دارد که در آن کتیبه های قدیمی دیده میشود و همچینین میتوانید از برج و باروی آن تمام شهر را ببینید و لذت ببرید.

چشمه علی شهرری

 

2. دژ رشکان

در سال های دور و دراز اطراف شهر ری پر بود از قلعه ها و دژ هایی که وظیفه محافظت از شهر را بر عهده داشتند. یکی از دژهایی که امروزه تنها دیوارهایی از آن باقی مانده است، دژ رشکان می باشد که با بالارفتن از پله های چوبی آن میتوانید منظره وسیعی از شهر را ببینید و متوجه اهمیت نظامی آن در زمان های قدیم شوید.

دژ رشکان

 

3. آرامستان و آستانه ابن بابویه

آرامستان ابن بابویه محل دفن یکی از بزرگان شیعه به نام شیخ صدوق می باشد که افراد شیعه ارادت خاصی به این شخص دارند. این آستانه محل خاکسپاری بسیاری از چهره های سرشناس مانند غلامرضا تختی، علی فروغی، علامه علی اکبر دهخدا، دکتر حسین فاطمی، شهدای قیام 30 تیر 1331، استاد حسین بهزاد و بسیاری از اشخاص سرشناسی که در 150 سال گذشته زیسته اند و از دنیا رفته اند.

ابن بابویه شهر ری

 

4. برج طغرل

در نزدیکی و قسمت شرقی آرامستان ابن بابویه، برج طغرل با 20 متر ارتفاع قرار گرفته است. این برج بدنه آجری بسیار زیبایی دارد که در نوع خودش بی نظیر می باشد. اطراف این برج را باغی کوچک اما پر از صفا در برگرفته است که به زیبایی این برج افزوده است. در تور تهران حتما از این برج دیدن نمائید.

برج طغرل

 

5. آستانه، بازار و موزه حضرت عبدالعظیم حسنی

در آستانه حضرت عبدالعظیم حسنی، سه تن از امامزادگان شیعه به خاک سپرده شده است. امامزاده حمزه که از برادران امام رضا می باشد، حضرت عبدالعظیم حسنی از نوادگان امام حسن می باشد و امامزاده طاهر که با 8 نسب به امام سجاد میرسد. آثاری که در موزه آستانه وجود دارد از هزاره چهارم قبل از میلاد تا دوران معاصر وجود دارد که دیدن آنها در این تور خالی از لطف نخواهد بود. بازار آستانه در قسمت شمالی آستان قرار دارد و از دو راسته عمود برهم تشکیل شده است که میتوانید سوغاتی های زیارت، چلوکبابی، خرید ادویه جات و ... را داشته باشید.

حرم حضرت عبدالعظیم حسنی

تپه باستانی میل و کوه و بقعه بی بی شهربانو از دیگر دیدنی های شهر ری هستند که دیدن آنها برایتان خالی از لذت و صفا نخواهد بود.موارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی