محبوب ترین کشورها برای سفر ایرانیان


محبوب ترین کشورها برای سفر ایرانیان

سالانه ایرانیان به کشورهای بسیاری سفر می کنند. اکثر این سفر ها بسته به قیمت و علایق گردشگران ایرانی، معمولا به 5 کشور تقسیم می شود. در ادامه بیشتر با این کشورها و هزینه تمام شده آنها آشنا می شویم. با ما در نت تورز همراه باشید.

 

ترکیه

این کشور با اقتدار در رتبه اول سفرهای ایرانیان قرار دارد. از عواملی که در این پیشرفت سهم داشتند می توان به هزینه های پایین، ورود و خروج آسان و ... میزبان سالانه بیش از 6 میلیون مسافر از ایران است. ترکیه در میان 10 کشور گردشگری دنیا قرار دارد و در 20 سال گذشته پیشرفت عظیمی در صنعت گردشگری داشته است. اجناس با کیفیت و با قیمت های پایین در ترکیه در دسترس است که در تور ترکیه بسیاری از مسافران را سرگرم خرید در مراکز تجاری این کشور می کند. تور ترکیه نیز از قیمت نهصد پنجاه هزار تومان تا دو میلیون هفتصد هزار تومان متغییر است.

محبوب ترین کشورها برای سفر ایرانیان

 

امارات

این کشور با اختلاف زیادی نسبت به ترکیه در رتبه دوم خود نمایی می کند. امارات نیز در جمع 10 کشور گردشگری دنیا قرار دارد و سالانه 280 هزار سفر از ایران به امارات انجام می شود. از 15 سال گذشته تا کنون امارات هرچه بیش تر نیاز خود را به درآمد های نفتی اش کم کرده است. به طوری که هم اکنون درآمد های حوزه گردشگری این کشور از درآمدهای نفتی اش پیشی گرفته است. بیش تر سفر ها به امارات به شهر دبی است و ابوظبی نقش کم رنگی را در جذب گردشگران ایرانی دارد. تور دبی نیز بسته به نوع هتل و پراواز و اقامت و ... از قیمت های یک میلیون ششصد هزار تومن تا دو میلیون ششصد هزار تومن متغییر است.

محبوب ترین کشورها برای سفر ایرانیان

 

تایلند

تایلند نیز پس از امارات در رتبه سوم قرار دارد و سالانه 80 هزار سفر از ایران به این کشور به وقوع می پیوندد. البته حجم سفر های ایرانیان به تایلند هر ساله در حال افزایش است. عوامل بسیاری تایلند را در میان کشورهای محبوب ایرانیان قرار داده است. اما به طور کلی می توان هزینه های پایین اقامت در کنار جاذبه های متنوع گردشگری را عاملی بر این ادعا دانست. کشور تایلند نیز برای گسترش روابط و پیشرفت صنعت گردشگری میان ایران و تایلند، اقدام به عرضه ویزا آسان و رایگان را برای مسافران به این کشور کرده است. البته این طرح کشور تایلند تا پایان سال 95 است و هنوز تصمیمی برای تمدید آن گرفته نشده است. تور تایلند نیز یک میلیون ششصد تا سه میلیون و ششصد در دسترس علاقه مندان قرار دارد.

محبوب ترین کشورها برای سفر ایرانیان

 

مالزی

مالزی نیز پس از تایلند و با اختلاف کمی در رتبه چهارم قرار دارد و عضوی از خانواده 10 کشور توریستی در دنیا است. این کشور به مرور و با گذشت زمان به قلب تپنده گردشگری در شرق آسیا تبدیل شده است. کشور های همسایه مالزی نیز همانند سنگاپور از این پیشرفت مالزی در صنعت گردشگری نیز استفاده کردند. امروزه مالزی با جاذبه های گردشگری متنوع اش و قیمت های پایین اقامتی به مقصد مناسبی نه تنها برای ایرانیان بلکه در سرتاسر دنیا شده است. تور مالزی با بازه ی قیمتی یک میلیون هفتصد هزار تومن تا شش میلیون چهارصد عرضه می شود.

محبوب ترین کشورها برای سفر ایرانیان

 

ارمنستان

ارمنستان کشوری کوچک در شمال غربی ایران است. این کشور رفته رفته در میان ایرانیان به مقصدی محبوب تبدیل شده است. اقامت در این کشور ارزان است و امکان سفر زمینی نیز فراهم است که می تواند در بخش عمده ای از هزینه هایتان صرفه جویی شود. ارمنستان به تازگی تسهیلات را برای سفر به این کشور در اختیار ایرانیان قرار داده است. اخذ ویزای این کشور از طریق فرودگاه ها و کنسولگری این کشور امکان پذیر است. ارمنستان جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیاری نیز دارد و گام های مثبت و بزرگی نیز برای پیشرفت صنعت گردشگری این کشور برداشته شده است. تور ارمنستان نیز با قیمتی حول یک میلیون و دویست هزار تومن در دسترس است.

محبوب ترین کشورها برای سفر ایرانیانموارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی

مقاله های مرتبط