محبوب ترین  کشورهای گردشگری دنیا


محبوب ترین  کشورهای گردشگری دنیا

اگر قصد سفر به نقاط مختلف جهان را دارید و برای انتخاب مقصد مورد نظرتان سردرگم هستید، میتوانید توسط مقاله هایی که در سایت نت تورز ارائه میشود، مقصد مورد نظرتان را انتخاب کنید. یک راه ساده تر برای شما در نظر گرفته شده است تا بتوانید ظرف چند دقیقه بهترین مقصد را مطابق با روحیات و خواسته هایتان در بازی عشق و سفر انتخاب کنید و لذت یک سفر مناسب با روحیات خود را تجربه نمایید. با ما همراه باشید.


سفر یکی از مهم ترین علایق بشر در تمامی ادوار بوده و مسافرت همواره در بین همه آدم های کره زمین اهمیت فوق العاده ای دارد. هر کسی ممکن است با توجه به معیارهایی نظیر هزینه های سفر، زیبایی و جاذبه های  طبیعی کشور مقصد، آب و هوا، زمان سفر و سایر موارد، کشور مورد نظر خود را برای سفر کردن انتخاب کند و به آن کشور سفر کند. در این بین بعضی کشورها نیز وجود دارند که بین گردشگران، اهمیت ِ بسزایی داشته اند و میزان درآمد حاصل از صنعت گردشگری آنها، بیانگر این است که نام شان در زمره محبوب ترین کشورهای گردشگری دنیا قرار گرفته است. در این پست با هم مروری داریم بر این کشور ها و دلایل محبوبیت شان در بین جهانگردان.


1- فرانسه 
وجود شهری چون پاریس افسانه ای میتواند تنها دلیل کافی برای سفر کردن به فرانسه باشد. اما علاوه بر این، بسیاری از مردم در سراسر دنیا هستند که فرانسه را به خاطر سواحل زیبا، برج ایفل بی نظیر، قدم زدن در دیزنی لند، تاریخ غنی و پر بار، پرسه زدن در کنار رود سن، قهوه خوردن در کافه های مدرن، و معماری با شکوه بناهای آن دوست دارند و ترجیح میدهند به این کشور سفر کنند. اگر چه هزینه های ناشی از این سفر میتواند کمی گران تر از مکان های دیگر دنیا باشد اما به عقیده آنها، فرانسه است و می ارزد.


 

2- آمریکا
ایالت متحده آمریکا با داشتن شهرهای بی نظیری مثل واشنگتن، نیویورک، منهتن، لس آنجلس و لاس وگاس طرفداران بی شماری در میان گردشگران دارد. سود حاصل از صنعت گردشگری در این کشور بسیار زیاد است و سالانه میلیون ها بازدید کننده از سراسر دنیا به این کشور سفر میکنند. مجسمه آزادی، آبشارهای نیاگارا، کاخ سفید، دیزنی لند، کوه راش‌ مور و پل گلدن گیت از جمله جاذبه های گردشگری آمریکا هستند.


3- اسپانیا
وجود شهرهای تاریخی مثل بارسلون و مادرید، کارناوال های عجیب و دوست داشتنی، پارک های ملی، بناهای تاریخی، سواحل بی نظیر، اسپانیا را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری دنیا تبدیل کرده است و هر ساله افراد زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند. جالب است بدانید که 13 شهر این کشور در فهرست آثار یونسکو قرار گرفته اند.


 

4- انگلستان
شهر لندن همواره یکی از توریست پذیرترین شهرهای دنیا به شمار میرود به طوری که در سال 2015 به عنوان بهترین مقصد گردشگری نیز شناخته شده است. اگر چه هزینه های ناشی از سفر کردن به این کشور بسیار بالا است اما به عقیده کسانی که به این شهر سفر میکنند،  دیدن برج لندن، پل برج ساعت، کاخ وستمینستر، هاید پارک، کاخ باکینگهام و موزه شرلوک هلمز، به هزینه های سنگین  ناشی از سفر به انگلستان می ارزد.


 

5- چین
کشور چین به علت داشتن جاذبه های طبیعی زیبا و کهن همچون دیوار چین، معبد شائولین، شهر ممنوعه، کوه‌های مقدس پنج‌گانه، موزه شانگهای و باغ یویوآن همواره یکی از محبوبترین کشورهای گردشگری در بین جهانگردان بوده است. پکن و شانگهای یکی از دیدنی ترین مقاصد گردشگران در این کشور به شمار میروند.


 

6- ایتالیا
بناهای تاریخی بی نظیری که از دوران رنسانس و امپراطوری رم در کشور ایتالیا به یادگار مانده اند، به قدری زیبا هستند که هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از آنها از سراسر دنیا به ایتالیا سفر میکنند. رُم، فلورانس، میلان، ونیز در کنار بناهای باشکوه، غذاهای خوشمزه، باغ های زیبا، رودخانه های آرام از جمله عواملی هستند که گردشگران را برای سفر به ایتالیا، به سمت آن میکشانند.


7- ترکیه
میراث کهن و تاریخی به جا مانده از اعصار مختلفی همچون پادشاهی عثمانی، همواره یکی از دلایلی بوده که گردشگران را به ترکیه کشانده است. بازدید از استانبول و آنتالیا، قدم زدن در کنار سواحل مدیترانه، دیدار از قصر ها و مساجد پادشاهان عثمانی، جزیره ها و جنگل های سرسبز  به قدری برای گردشگران جذاب است که هر ساله میزان در آمد ناشی از صنعت گردشگری در این کشور را افزایش میدهد.

 

8- آلمان
کشور آلمان به عنوان یکی از محبوبترین مکان‌های گردشگری در دنیا، سالیانه پذیرای  تعداد زیادی از گردشگران از گوشه و کنار دنیاست. قدم زدن در کنار رود راین، بالارفتن از کوه‌های آلپ، بازدید از بناهای تاریخی باشکوه، قلعه‌های تاریخی، جنگل‌های سرسبز و زیبا، همواره یکی از دلایلی بوده اند که جهانگردان را راهی آلمان کرده است. شهر برلین، موریخ، فرانکفورت و کلن از جمله توریست پذیرترین شهرهای این کشور به شمار میروند.

9- روسیه
۲۳ مورد از «میراث جهانی یونسکو» متعلق به کشور روسیه است و همین موضوع حاکی از  تاریخ غنی و فرهنگ پر بار کشور روسیه میباشد که سالانه میلیون ها بازدید کننده دارد. ملقب بودن روسیه به سرزمین تزارها و اینکه بزرگترین کشور جهان به شمار میرود، بدون شک موضوع جالبی برای مسافرت به این کشور است. بازدید از مسکو، میدان سرخ، مجموعه‌ کرملین، اسلحه خانه، کافه پوشکین و پارک هنر Muzeon از جمله برنامه های گردشگران در این کشور میباشد.


 

10- تایلند
کشور تایلند با داشتن جزایر استوایی، بناهای با شکوه تاریخی، جنگل ها و سواحل زیبا، کارناوال های متنوع به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری دنیا تبدیل شده است. فانگ نگا بای، جزیره جیمز باند، جزیزه پوکت، بانکوک، معبد فانوم رانگ و چیانگ مای از جمله مکان های دیدنی تایلند هستند.

 موارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی