محبوبترین سوغاتی های دنیا


محبوب ترین سوغاتی های دنیا

خرید سوغاتی همواره یکی از دغدغه های اصلی مسافرانی است که به کشورها و شهرهای مختلف دنیا سفر میکنند و دلشان میخواهد هنگام برگشتن، هدیه و سوغاتی آن جا را به یادگار همراه خود به شهر شان ببرند یا به عزیزان خود هدیه کنند. ممکن است خرید سوغاتی برای خیلی ها سخت باشد اما با فهمیدن محبوبترین سوغاتی ها دنیا میتوانید کار خود را آسانتر کنید و هنگام سفر کردن به این کشورها به راحتی خرید کنید. همراه ما باشید تا در این پست محبوب ترین سوغاتی های جهان را به شما معرفی کنیم.


تایلند

درسال های اخیر تور تایلند همواره یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری در آسیا بوده و میلیون ها گردشگر از سراسر جهان به این کشور سفر میکنند تا خاطرات خوبی را برای خود رقم بزنند.  کلاه حصیری سنتی محبوبترین سوغاتی تایلند است که میتوانید از مراکز خرید و بازارهای  تایلند ، آن را  تهیه کنید. مجسمه‌های بودا، ابریشم و کتان تایلندی و ادویه تایلندی از دیگر سوغاتی های تایلند است که میتوانید آن ها را بعنوان سوغاتی خریداری کنید.

سوغات تایلند

 

هند

تور هند،  بیشتر از هر چیزی رنگ‌ها، بوها و مکان‌های دیدنی را برای شما به ارمغان می آورد . پودر کاری اصل هند ادویه ی هندی معروف و سوغاتی محبوب هندی است که گردشگران به عنوان سوغاتی به کشورشان میبرند. عروسک‌های کوناپلی، ابریشم آسامی و مجسمه نقاشی شده فیل دیگر سوغاتی های محبوب و بومی هند هستند که میتوانید از هند خریداری کنید.

سوغات هند

 

پاریس

برج ایفل به عنوان نماد دوست داشتنی فرانسوی ها آنقدر محبوب است که آن را در قالب تابلو، مجسمه ، جا سوئیچی و ... خیلی چیزهای دیگر نیز در می آورند. جا کلیدی برج ایفل یکی از محبوب ترین سوغاتی های پاریس است که بودن آن در کنار کلید شما، یاد آور خاطرات تان از تور پاریس میشود. عطر و ادکلن، عروسک‌های دیزنی و  شیرینی ماکرون دیگر سوغاتی های محبوب و بومی پاریس هستند.

سوغات پاریس

 

چین

همه ی ما دیوار چین را بعنوان نماد کشور چین میشناسیم. از این رو وسایل زیادی در این کشور ساخته میشود که در کنار کاربردی که دارند، بیانگر فرهنگ و یکی از نماد های کشور چین هستند. در تور چین شما میتوانید دماسنج دیوار چین یا تابلو ، جا کلیدی و یا وسایل زیبای دیگر با این نماد را خریداری کنید . ابریشم، چاپستیک (چوب غذاخوری) و گره‌ی چینی دیگر سوغاتی هایی هستند که میتوانید از چین خریداری کنید.

سوغات چین

 

روسیه

تور روسیه یکی دیگر از تورهای معروف دنیا است که هر ساله هزاران هزار گردشگر دارد . ماتریوشکا یا عروسک تودرتوی روسی ، عروسک هایی هستند که لباس سنتی روسی به تن دارند و بعنوان محبوب ترین سوغاتی کشور روسیه شناخته میشوند. این عروسک ها تعدادی مجسمه‌ی چوبی هستند که در یک مجسمه قرار می‌گیرند به همین دلیل به آنها عروسک تودرتو نیز گفته می شود. کهربای روسی، ظروف خلخوم و جعبه‌های طراحی شده از دیگر سوغاتی های معروف این کشور هستند.

سوغات روسیه

 

اندونزی

تور اندونزی یکی از تورهای معروف آسیایی است که  گردشگران زیادی دارد . تنوع فرهنگی در اندونزی، باعث شده که سوغات و صنایع دستی متفاوتی در اندونزی وجود داشته باشد. عروسک‌های وایانگ عروسک های بومی اندونزی و سوغاتی های معروف و محبوبی هستند که  نشان از تاریخچه ی کشور اندونزی دارد. این عروسک ها  نشان دهنده ی تئاتر کاغذی یا عروسکی هستند که از جمله هنر های محبوب در کشور اندونزی است . شکلات و لباس‌های سنتی نیز از سوغاتی های پرطرفدار اندونزی به شمار میروند.

سوغات اندونزیموارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی

مقاله های مرتبط