عجیب ترین مناطق گردشگری جهان


عجیب ترین مناطق گردشگری جهان
عجیب و غریب بودن همیشه هم بد نیست چرا که بعضی از مناطق دنیا هستند که به علت عجیب بودنشان مورد استقبال مردم دنیا قرار گرفته اند. در چهار گوشه دنیا مکان هایی وجود دارند که یا به دلایل طبیعی یا توسط انسان ها ایجاد شده اند. در این پست با هم مروری داریم بر این مکان ها تا اگر گذرتان به این کشورها افتاد، حتما به این مناطق سر بزنید.


1- پارک Danxia - چین
این پارک را میتوان رنگین کمان زمین معرفی کرد که در چین واقع شده است. کوه های  پارک Danxia در پارک زمین شناسی Zhangye  قرار دارند و سنگ ها و ماسه های روی این کوه ها، در اثر سال های طولانی، با رنگ های متفاوت و مواد معدنی مختلف فشرده شده اند و تصاویر رنگارنگی را به نمایش گذاشته اند که آدمی را غرق شگفتی میکند. در تور چین میتوانید به این پارک سری بزنید.


2- دیوار آدامسی – سیاتل آمریکا 
یکی از جاذبه های سیاتل، دیوار آدامسی است که روی آن با هزاران هزار آدامس توسط مردم مختلف پر شده است. هر کسی که از کنار این دیوار میگذرد، آدامس خود را به روی آن میچسباند. اگر چه این حرکت چندش آور است و تا کنون چند بار توسط شهرداری تمیز شده است، اما طرفداران بسیاری دارد و مردم همچنان به چسباندن آدامس به روی این دیوار ارادتی عجیب دارند.

 

3- پل های ساخته شده از ریشه درخت - هندوستان
پل های زیبا و عجیبی در روستای Mawsynram مگالایا هند دیده میشود که توسط ریشه درختان ساخته شده است. این پل ها به پل های زنده معروف هستند و بهتر است بدانید که به علت رطوبت منطقه و بارش باران، هر بار محکم تر از قبل میشوند. این پل ها به عنوان پل های ارتباطی، سالیان سال برای رفت و آمد مردم استفاده شده است. این مکان میتواند یکی از جاذبه های تور هند در لیست مناطقی باشد که خواهان دیدن آن هستید.

 

4- غار یخی کامچاتکا - روسیه

یکی از عجیب ترین و شگفت انگیز ترین جاذبه های گردشگری روسیه غار یخی کامچاتکا است که در واقع به عنوان محلی برای عبور آب های گرم از زیر یخ های سرد به شمار میروند. سقف این غار به قدری نازک است که نور خورشید به داخل غار نفوذ میکند و تصاویر زیبا و رنگارنگی را در دل غار ایجاد میکند. یادتان نرود  در تور روسیه به این مکان زیبا هم سری بزنید.


 

5- پارک مرده - آفریقای جنوبی
در کشور نامیبیا ی آفریقای جنوبی، پارکی وجود دارد که به معنای واقعی کلمه، مرموز و در عین حال زیبا ست. سکوت مرگباری که در این پارک جریان دارد باعث شده تا به آن لقب پارک مرده ها را بدهند. پیشنهاد میکنیم که در تور آفریقا از این پارک هم دیدن کنید.

 

6- دره قرمز – آمریکا
در ایالت یوتای آمریکا، دره های قرمزی وجود دارند که به دلیل شکل عجیب و غریب شان، به مریخ معروف هستند. این کوهستان های قرمز، هر ساله هزاران بازدید کننده دارند و بعنوان پارک ملی یوتا شناخته میشوند.

 

7- کاپادوکیه - ترکیه
سرزمین باستانی کاپادوکیه در ترکیه و در  منطقه‌ مرکزی آناتولی واقع شده است و در بین 3 استان قرار دارد. این شهر مجموعه‌ ای از شهر‌ ها و روستا های زیرزمینی است که چشم انداز های خیره کننده و توپوگرافی های شگفت‌ انگیزی را در معرض نمایش قرار داده و هر ساله هزاران هزار گردشگر و بازدید کننده دارد. یادتان نرود در تور ترکیه به این مکان زیبا هم سری بزنید.


8- زمین های گل لاله - هلند
یکی دیگر از عجیب ترین و البته زیباترین دیدنی های دنیا، سرزمین گل های لاله است که در کشور هلند قرار گرفته اند. انواع و اقسام گل های لاله در این زمین کاشته شده اند و وقتی از فاصله دوری به این زمین نگاه کنید اینطور به نظر میرسد که به یک تابلوی نقاشی خیره شده اید. مطمعنا یکی از بهترین خاطرات تور هلند را در این سرزمین گل های لاله شگفت انگیز تجربه خواهید کرد.


9- بزرگترین نمایشگاه قارچ - اروگان امریکا
بزرگترین نمایشگاه قارچ دنیا را میتوانید در جنگل ملی «مالهور» اروگان ببیند. در این مکان، انواع و اقسام قارچ های دنیا، همینطور قارچ های نادر و بسیار بزرگ دیده میشود و به همین دلیل هزاران گردشگر برای دیدن این قارچ ها به این جنگل سفر میکنند.

 

10- حفره برکلی - مونتانا آمریکا
معدن سابق مس، امروزه با نام حفره برکلی شناخته میشود که سرتاسر آن با آب هایی به رنگ قرمز پوشیده شده و منظره زیبا را به وجود آورده است. اما بهتر است بدانید که علی رغم این زیبایی، آب این حفره آلوده و کثیف ست.

 موارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی

مقاله های مرتبط