سفر خوش و به یاد مادنی به شهر قنات، قنوت، قناعت؛ یزد


سفر خوش و به یاد مادنی به شهر قنات، قنوت، قناعت؛ یزد

نام شهر یزد که به گوش افراد میخورد، شهری کویری و بدون امکانات خاص ممکن است در ذهن شنونده نقش بگیرد. اما اگر یکبار تحقیقات خود را برای سفر به یزد در اینترنت جستجو کنید، تصمیمتان برای انتخاب تور یزد قطعی خواهد شد. خونگرمی مردم یزد باعث خواهد شد شما در این شهر احساس غریبی نداشته باشید و در کوچه های محله فهادان نیز به قدم زدن در میان خانه های خشتی و سنتی یزد با بادگیرهای سر به فلک کشیده که مشغول باشید، خانم هایی را خواهید دید که با چادرهای گلدار در جلوی درب های خانه هایشان نشسته اند و اگر نیاز به آب و غذایی داشته باشید درب خانه خود را به سوی شما میگشایند و پذیرایی خوبی از شما خواهند داشت. اگر به زبان های انگلیسی و آلمانی و فرانسوی مسلط باشید میتوانید راحتتر با توریست هایی که در این محله دیده میشوند، ارتباطی سریع و راحت پیدا کنید. شهر یزد به قنات، قنوت و قناعت معروف است. این شهر به علت کم آبی در زمان های گذشته قنات های مختلفی را در عمق چند متری زمین برایش حفر نموده اند و اکنون نیز اگر در سطح شهر قدم بزنید آثاری از این قنات را در کوچه پس کوچه ها و یا خیابان های یزد خواهید دید. در جای جای شهر و در محله های مختلف یزد مخصوصا در محل هایی که جاذبه های گردشگری وجود دارد، تعداد زیادی مسجد را خواهید دید که در هنگام اذان، صف های زیادی را از کسبه و مردم محل خواهید دید که نماز خود را به جماعت میخوانند و متدین بودن و اهل قنوت بودن مردم یزد را در این زمان خواهید دید. اهل یزد به قناعت معروف هستند. قناعتی که در آینده ای نه چندان دور، نتیجه خوب آن را در زندگی شخصی خودشان مشاهده میکنند. از معرفی خصوصیات مردم یزد که بگذریم، نباید بازدید از جاذبه های گردشگری یزد غافل شد. آتشکده زرتشتیان یزد که آتش آن در حدود 1500 سال روشن نگه داشته شده است و و محلی دیدنی است برای افرادی که علاقه دارند با پوشش زرتشتیان، مراسم ازدواج، دوران تحصیل، کتاب های مقدسی که دارند و مراسم های ویژه شان آشنا شوند، بسیار گزینه مناسبی خواهد بود. توجه داشته باشید به علت برگزاری مراسم های ویژه زرتشتیان این محل در ساعات مشخصی از روز امکان بازدید عموم مردم را ندارد.

 

آتشکده زرتشتیان یزد

 

میدان امیر چقماق که در بین مردم یزد به "چخماق" تلفظ میشود، مجموعه ای بی نظیر است که بعد از بازدید از آب انبار، مدرسه، کاروانسرا و مسجد امیر چقماق میتوانید به محل گذری که در پایین میدان و مجموعه امیر چقماق جگرکی های مختلفی فعالیت دارند، جگر با نان سفارش دهید و خستگی خود را در این محل از بین ببرید.

 

میدان امیر چقماق یزد

 

برای دیدن بلند ترین بادگیر جهان در یزد حتما به باغ خوش آب و هوای "دولت آباد" سر بزنید و از بازدید این باغ زیبا لذت ببرید. باغ دولت آباد دارای هشتی و بادگیر، تالار آیینه، بهشت آیین، سردر اصلی و سردر جنوبی است. اگر در گرمای تابستان که از گرمای هوا خسته شده اید، میتوانید در پایین بادگیر داخل ساختمان بایستید و کولر طبیعی که از بالاسرتان و از داخل بادگیر وارد محوطه میشود، خنکی دلچسبی را تجربه نمائید. تجربه نوشیدن یک نوشیدنی خنک در تابستان و یک نوشیدنی گرم در زمستان را در مطبخ باغ دولت آباد که اکنون کافی شاپ شده است را از دست ندهید.

 

باغ دولت آباد یزد

 

مدرسه ضیائیه یا زندان اسکندر در محله فهادان یزد واقع شده است و میتوانید از زیر زمین زندان دیدن کنید و در این محل سنتی یک چایی دبش را نوش جان نمائید. برای کسب آرامش واقعی به امامزاده های یزد مخصوصا امامزاده سید جعفر مراجعه کنید. محله فهادان پر است از جاذبه های تاریخی یزد! میتوانید از خانه لاریها، امامزاده سید پنهان، مسجد فهادان، بقعه دوازده امام، خانه عرب زاده، خانه تهرانی، خانه نواب وکیل و آب انبار فهادان دیدن نمائید. اگر دوست دارید شبی را در کویر به سر ببرید حتما با تورهایی که داخل یزد پیشنهاد میشود، هماهنگ نمائید و از ماندن شب در کویر یزد لذت ببرید. 

 

زندان اسکندر در یزد

 

قیمت تور یزد در تور ارزان یزد تاثیر گذار است. شما با رزرو سوئیت، منزل شخصی، هتل آپارتمان، هتل سنتی و مدرن در یزد میتوانید تغییرات چشمگیری را در تور یزد ارزان به وجود آورید. تماشای جاذبه های تاریخی یزد را در تور یزد نوروز 96 با نت تورز از دست ندهید.موارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی

مقاله های مرتبط