سفر به ارزان ترین شهر های دنیا چه قدر هزینه دارد


سفر به ارزان ترین شهر های دنیا چه قدر هزینه دارد

امروزه سفر بخش جدايي ناپذير از زندگي هر فرد محسوب مي شود و افراد بسته به نوع موقعيت و هزينه هاي مسافرت خود شهر و يا كشوري را براي سفر خود انتخاب مي كنند. اكثر اين انتخاب ها وابسته به قيمت و شرايط در شهر مبدا باز ميگردد. در ادامه ليستي از 5 شهر ارزان دنيا را به همراه توضيحات براي شما گردآوري كرده ايم، در ادامه همراه نت تورز باشید.

 

بندر كراچي (پاكستان)

اين شهر به عنوان ارزان ترين شهر دنيا شناخته شده است كه مي توان به آن سفر كرد. توجه داشته باشيد كشورهاي ارزان تر ديگر زيادي نيز وجود دارند، كه امكان سفر به آن ها امكان پذير نيست. در اين شهر بهترين غذاهاي بين اللملي در لوكس ترين رستوران ها با قيمتي بين 15 الي 20 دلار ميل كنيد. البته يك وعده غذا در يك رستوران معمولي تا حداكثر 2 دلار برايتان هزينه خواهد داشت. اجاره بها نيز در اين شهر بسيار پايين است به طوري كه هزينه اجاره يك واحد لوكس دو خوابه در بهترين نقطه كراچي در حدود 350 دلار براي شما هزينه دارد. حمل و نقل در اين شهر نيز بسيار ارزان است، هزينه اتوبوس كه تقريبا ناچيز است و در حدود 10 سنت و تاكسي بسته به مسافت تان از 20 سنت تا 3 دلار متغيير است.

سفر به ارزان ترین شهرهای دنیا چه قدر هزینه دارد

 

كلكته ( هندوستان )

یکی ديگر از شهر های ارزان در دنيا، كلكته است. هر آنچه كه فكرش را بكنيد، با قيمت هاي ارزاني در اختيار شما است. هتل هاي بسياري با قيمت هاي بسيار پايين در دسترس است، كه هزينه لوكس ترين آنها بسيار پايين تر از ارزان ترين هتل در نيويورك است. غذاهاي محلي بسياري در كلكته در دسترس است كه هزينه تقريبي 2 الي 4 دلار برايتان دارد. غذاهاي بين اللمل نيز در حدود 5 الي 12 دلار هزينه دارند. پوشاك در كلكته بسيار ارزان است، پس بدون نگراني به بازار برويد و از خريد خود در تور هند لذت ببريد.

سفر به ارزان ترین شهرهای دنیا چه قدر هزینه دارد

 

اسلام آباد (پاكستان)

اسلام آباد نيز همچون كراچي جزء ارزان ترين شهر هاي دنيا با شمار مي رود. اقامت در بهترين مناطق اين شهر تا 400 دلار برايتان هزينه خواهد داشت. اسلام آباد بازار هاي بسياري نيز دارد، كه در آن اجناس با قيمت هاي بسيار پاييني عرضه مي شود. صنايع دستي و مجسمه هاي چوبي از اجناس ارزشمندي است كه با هزينه اي از 2 تا 20 دلار مي توانيد تهيه كنيد. در كنار بازار غذاهاي خياباني وجود دارند كه اغلب با قيمت هاي ناچيزي عرضه مي شوند. اين گونه غذاها بدون رعايت نكات بهداشتي تهيه شده و ممكن است شما را مسموم كند. پس بهتر است از بازار فاصله گرفته و يك رستوران خوب را براي صرف وعده غذايي تان انتخاب كنيد.

سفر به ارزان ترین شهرهای دنیا چه قدر هزینه دارد

 

تونس ( تونس )

شهر تونس كه پايتخت كشور تونس نيز مي باشد، يكي ديگر از شهر هاي ارزان دنيا است. در اين شهر كمي هزينه ها بالاتر مي رود اما به قدري نيست كه از ليست ما فاصله بگيرد. اجاره بها در بهترين نقطه اين شهر به مدت يك ماه حدود 500 دلار هزينه دارد. تونس جاذبه هاي گردشگري بسياري نيز دارد، كه مي توان به موزه باردو، مسجد زيتونيه، شهر تاريخي دوگا، موزه معماري نابل و ... اشاره كرد. پوشاك در اين شهر قيمت هاي بالايي دارد و بهتر است در خريد خود در اين شهر دقت كنيد.

سفر به ارزان ترین شهرهای دنیا چه قدر هزینه دارد

 

تگوسيگالپا (هندوراس)

در انتهاي اين ليست شهر تگوسيگالپا قرار دارد. اين شهر با وجود اينكه در انتهاي اين ليست قرار گرفته است اما هنوز هم اختلاف بسيار زيادي با ديگر شهر هاي توريستي دنيا دارد. اجاره بهای يک واحد لوكس در اين شهر براي مدت يك ماه چيزي حدود 700 دلار برايتان هزينه دارد. غذا در اين شهر قيمت بسيار پاييني دارد، به طور مثال يك همبرگر با قيمت 3 دلار در تگوسيگالپا در دسترس است، همان همبرگر را در آمريكا كمتر از 10 دلار نمي توان تهيه كرد.

سفر به ارزان ترین شهرهای دنیا چه قدر هزینه داردموارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی