زیباترین پارک های شهری جهان


زیباترین پارک های شهری جهان

همیشه در هر نقطه ای از دنیا،  انسان ها به دنبال مکانی برای آرامش و تفریح می باشند. لذا مقصد هر کجا که باشد، با دانستن اماکن تفریحی آن جا میتوان از سفر لذت بیشتری برد. پارک ها همیشه یکی از بهترین و مقبول ترین مکان ها برای گردشگران در هر نقطه ای از جهان بوده و هست. پس پیشنهاد میکنیم با ما همراه باشید تا چند نمونه از پارک های زیبای دنیا را برایتان معرفی کنیم. با ما در نت تورز همراه باشید.

 

الف) پارک گلدن گیت، کالیفرنیا

در ایالات کالیفرنیای آمریکا در شهر سان فرانسیسکو، یک پارک شهری بزرگ قرار دارد به نام گلدن گیت به مساحت 4/12 کیلومتر مربع. این پارک سالانه بیش از سیزده میلیون بازدید کننده دارد که در ایالات متحده سومین پارک پر بازدید انتخاب شده است. یکی از نقاط دیدنی این پارک، باغ گیاه شناسی است که در اطراف پارک واقع شده است. از دیگر مناطق دیدنی گلدن گیت میتوان به باغ ژاپنی و ورزشگاه آن اشاره نمود. موزه بزرگ علوم طبیعی به نام فرهنگستان علوم کالیفرنیا در این پارک بزرگ ساخته شده است. از دیگر نقاط زیبا و تفریحی پارک میتوان به زمین گلف، آسیاب بادی و مناظر جذاب آن اشاره کرد.

پارک گلدن گیت،کالیفرنیا


ب) پارک لامفینی، بانکوک

بزرگترین پارک بانکوک میباشد و در مرکز شهر احداث شده است. بزرگی پارک به 140 هکتار میرسد. ساعت بازدید از لامفینی از 6 صبح تا 9 شب است. این پارک همه ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند. شما نیز میتوانید با تور بانکوک از این پارک آرام و طبیعت زیبای آن دیدن کنید. این پارک با گل های زیبایی تزیین شده و به دلیل آرامشی که دارد، مکان مناسبی برای مطالعه یا قدم زدن است. همچنین در عصرهای روز یکشنبه، کنسرت در فضای باز این پارک برگزار میشود که میتواند خاطره خوبی در ذهنتان ثبت کند.

پارک لامفینی


پ) پارک انگلیشچر، مونیخ

چون بخش کوچکی از انگلیس در آلمان قرار گرفته، لذا نام گذاری این پارک هم به همین دلیل بوده است. بر اساس پارک انگلیس و در سال 1786 ساخته شده و از جمله مواردی که با گذشت زمان به این پارک افزوده شده میتوان به بت خانه های چینی، قهوه خانه ژاپنی، زمین های فوتبال و کافه ای با هفتصد صندلی اشاره کرد. هم چنین مسیر های زیبایی برای قدم زدن وجود دارد که میتوانید با این تور از آن دیدن کنید. این پارک یکی از بزرگترین پارک های دنیا به حساب می آید. پیشنهاد میشود در تور آلمان از آن بازدید نمایید.

پارک انگلیشچر


ت) پارک هاید، لندن

این پارک جزو معروف ترین پارک های لندن می باشد و یکی از پارک های سلطنتی این شهر است. همچنین هاید پارک همواره محل برگزاری تظاهرات های مختلف بوده است. یکی از تفریحات این پارک بازی گلف میباشد که مشتاقان زیادی دارد. از دیگر امکانات این پارک میتوان به تنیس، شنا، مجسمه ها و بناهای تاریخی اشاره نمود که گردشگران زیادی در سال از آن بازدید می کنند.

پارک هاید


ث) پارک جاردین، دولوکزامبورگ، پاریس

دومین پارک بزرگ پاریس میباشد که همه ساله عده زیادی از گردشگران را به خود جذب نموده است. شما نیز میتوانید به صورت شخصی یا با تور پاریس از این مکان جذاب دیدن کنید. این پارک در اوایل سال 1600 میلادی تاسیس شد و دارای انواع گل های زیبا و درختان سر سبز میباشد که میتوانید برای تعطیلات با انتخاب پاریس به عنوان مقصد خود، از این پارک دیدن نمایید.

پارک جاردین،دولوکزامبورگ


ج) پارک گوئل، بارسلونا

در منطقه ی گراسیای بارسلون قرار دارد. در بین سال های 1900 تا 1914 این پارک توسط معمار مشهور کاتالان، آنتونی گائودی بنا نهاده شده است. هم چنین این مجموعه از کارهای آنتونی گائودی جزو میراث یونسکو به ثبت رسیده است. این پارک محیطی آرام و ساکت برای افرادیست که برای مطالعه به این پارک می آیند. این پارک که برای توسعه ملک های مسکونی طراحی شده بود، با فروش آن به شهرداری به یک پارک جنگلی تبدیل شد و در طی زمان به خانه مجسمه ساز، سمندر مبدل شد. شما با تور اسپانیا میتوانید خود را به شهر زیبا و معروف بارسلون برسانید و از این مکان دیدن کنید.

پارک گوئلموارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی

مقاله های مرتبط