دیدنی های قبرس برای تابستان 96 ( بخش دوم)


دیدنی های قبرس برای تابستان 96 ( بخش دوم)

در مقاله دیدنی های قبرس برای تابستان 96 (بخش اول) ، چهار جاذبه تفریحی و طبیعی در تور قبرس تابستان 96 معرفی شد. در این مقاله چند جاذبه تاریخی این کشور یعنی کلیسای رویال لارناکا ، کلیسای panagia angeloktisti لارناکا ، صومعه  Stavrovouni لارناکا و قلعه کانتارا فاماگوستا که در تور قبرس میتوانید به بازدید از آنها بروید را معرفی می کنیم .

قبرس

 

کلیسای رویال لارناکا

این کلیسا در نزدیکی دهکده پیرگا و در بزرگراه بین نیکوزیا و لیماسول قرار گرفته است . این کلیسای کوچک و بسیار زیبا ، مقبره لوسیگنان مه میباشد که مربوط به قرن پانزدهم میلادی است . در کلیسای رویال چندید نقاشی به سبک های فرانسوی وجود دارد که قدمتی تاریخی دارند . بازدید از این کلیسا برای گردشگرانی که به تاریخ علاقه دارند میتوانید بسیار لذت بخش باشد .

کلیسای رویال لارناکا

 

کلیسای panagia angeloktisti لارناکا

این کلیسا که سالیانه میزبان عده بسیاری از گردشگران تور قبرس میباشد در فاصله 7 کیلومتری جنوب شرقی شهر لارنکا در دهکده کیتی ساخته شده است . این کلیسا در قرن پنجم ساخته شده است و تا کنون چندین بار مورد بازسازی واقع شده است . یک موزاییک بسیار زیبا و شگفت انگیز در این کلیسا وجود دارد که طرح مریم مقدس را بر آن نقش بسته اند . این موزاییک از قرن ششم در این کلیسا قرار گرفته و تا کنون مورد حفاظت بوده است که در این تور میتوانید از آن دیدن کنید  .

panagia angeloktisti

 

صومعه Stavrovouni لارناکا

این صومعه دارای منظره ای خیره کننده است که البته با نزدیک شدن به آن میتوانید زیبایی آن را درک کنید . صومعه استاوروونی بر روی یک تپه سنگی ساخته در قرن چهارم بعد از میلاد ساخته شده است و میتوان آن را مشابه قلعه قصه های پریان دانست . این مکان یکی از بنا های تاریخی بسیار با ارزش کشور قبرس می باشد . منظره این صومعه هنگام غروب آفتاب بسیار زیبا و دلنشین است. در تور قبرس در صورتی که قصد بازدید این صومعه را داشته باشد باید این نکته را  مورد توجه قرار دهید که این مکان مخصوص آقایان است و ورود خانم ها به این صومعه ممنوع است .

صومعه Stavrovouni

 

قلعه کانتارا فاماگوست

قلعه کانترا در رشته کوه های گیرنه در ارتفاع 630 متری ساخته شده است . کلمه کانترا در زبان عربی و به معنای پل است و احتمال می رود اسم این قلعه توسط مهاجمان عرب انتخاب شده باشد . قلعه کانترا برای جلوگیری از نفوذ متجاوزان روم شرقی ساخته شده است . سمت شرقی قلعه دارای شیب کمتری است و به همین دلیل راه رسیدن به قلعه از سمت شرق قرار گرفته است .

قلعه کانتارا فاماگوستاموارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربران
 • user avatar

  هنگامه


  بسیار عالی بود ممنون
 • user avatar

  hosein


  جایی بسیار زیبایی هست
 • user avatar

  امیر علی


  عالی بود
 • user avatar

  نازیلا


  ما برای ماه عسل قبرس رو انتخاب کردیم، بهترین سفر عمرم بود، اگه قصد سفر دارین به قبرس هم فکر کنین

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی