در سفر به استانبول از چه مکان هایی دیدن کنیم؟


در سفر به استانبول از چه مکان هایی دیدن کنیم؟

استانبول یکی از شهر های مهم در کشور ترکیه است که جزو توریستی ترین شهرهای ترکیه و حتی پر گردشگر ترین شهر های جهان است. اما دلیل این استقبال توریست ها از استانبول و به طور کل از ترکیه چیست؟ استانبول جاذبه های تاریخی و تفریحات مناسبی را برای گردشگران فذاهم نموده است و همین مورد بستری را فراهم کرده که گردشگران از سراسر دنیا برای لذت بردن از این جاذبه ها، خود را به استانبول میرسانند. آمار ها نشان داده است که تور استانبول، محبوبیت زیادی نزد مردم جهان دارد و این محبوبیت در بین مردم خاورمیانه بیشتر است. با نت تورز همراه باشید.

 

ایاصوفیه

این مسجد معماری جالب توجهی دارد و نگاه هر گردشگری را به خود جلب میکند تا به این مسجد رفته و از معماری و زیبایی آن دیدن نماید. این مکان، یکی از مکان های تاریخی استانبول است که علاوه بر این که با شکل و شمایلش مردم را به سمت خود میکشاند، دوستداران تاریخ را نیز شیفته خود میکند. لازم به ذکر است که ایاصوفیه در ابتدا کلیسا و بعد ها به مسجد تغییر کاربری داده است. گردشگران میتوانند در تور استانبول، روز های سه شنبه الی یکشنبه از این مکان تاریخی دیدن نمایند.

ایاصوفیه استانبول

 

بازار بزرگ استانبول

مطمئنا یکی از جذاب ترین موارد در هر سفری، خرید کردن و گشت و گذار در بازار های شهر یا کشور مقصد است. استانبول نیز از نظر خرید و مراکز خرید، بسیار غنی است و این نیاز را به درستی پاسخ داده است. یکی از بازار های بسیار معروف و دوست داشتنی در استانبول که وقتی در آن پا می گذارید، حس و حال بازار های ایرانی مانند بازار مشهد به شما دست خواهد داد، بازار بزرگ استانبول است که به کاپالی چارشی معروف است. ای مرکز خرید، یک بازار بزرگ سرپوشیده میباشد که از نظر وسعت، از جمله بزرگترین بازار های سرپوشیده در دنیا است. هر آنچه که بخواهید در این بازار یافت میشود و کافه ها و مساجدی نیز برای رفاه گردشگران در این حوالی وجود دارد.

بازار بزرگ استانبول

 

کلیسای آب انبار

از مکان های جذاب و تاریخی دیگر در استانبول، کلیسای آب انبار است که هر ساله گردشگران زیادی از این مکان تاریخی دیدن میکنند و در نگاه اول، مکان وهم انگیزی به چشم می آید. ساخت این آب انبار، به دستور امپراطور روم در قرن 6 میلادی برای تامین آب مردم استانبول بوده است و معماری فوق العاده و حیرت انگیزش، نه تنها مردم آن سال های استانبول را به حیرت آورده است، بلکه هنوز که هنوزه صحبت از معماری  و مهندسی فوق العاده آن در بین گردشگران وجود دارد. لازم به ذکر است که این کلیسا، در قرن سوم ساخته شده است. یکی از مکان هایی که برای بازدید در این تور مد نظر قرار میدهید را به کلیسای آب انبار اختصاص دهید.

کلیسای آب انبار

 

پارک آبی استانبول

بدون شک یکی از خواسته های هر گردشگری در سفر به ترکیه، کسب هیجان از تفریحات موجود در این کشور و شهر های آن است. استانبول در قسمت تفریحات هیجان انگیز، موارد مناسبی را فراهم آورده است که گردشگران بسیار به آن ها علاقه دارند و در بین آن ها از محبوبیت بالایی برخوردار است. یکی از این تفریحات که بسیار مفرح و هیجان انگیز است و برای هر سنینی مناسب و دوست داشتنی است، پارک آبی استانبول است. این پارک آبی شامل استخر موج، استخری مناسب برای کودکان، سرسره ها و تونل های آبی ای که از ارتفاع بالایی به سمت استخر ها فرود می آیند و هیجان وصف ناشدنی ای دارند، است. در ساحل این پارک میتوانید بعد از کسب هیجان، آرام گرفته و حمام آفتاب لذت بخشی را داشته باشید.

پارک آبی استانبول

 

شهر بازی ویالند استانبول

یکی دیگر از مکان های مفرح و هیجان انگیز در استانبول، شهر بازی و پارک ویالند است که در بین گردشگران محبوبیت بالایی دارد. شهر بازی ویالند به تازگی تاسیس شده است و مکانی بسیار خوب برای خانواده ها به شمار می آید و آن هایی که در تور استانبول کودکان خود را به همراه دارند، میتوانند برای سرگرم کردن کودکان خود به این پارک دوست داشتنی بیایند. این پارک برای هر سنینی تفریحات خاص خود را دارد. در این پارک وسایل بازی زیادی وجود دارد که میتوان ساعت ها هیجان و تفریح را با آن ها تجربه نمود. وسایلی از جمله ترن هوایی آبی، رولر کستر خانوادگی، تونل حشت، سینما، جت اسکی و ده ها وسایل بازی دیگر که میتوانید یک روز کامل را به کسب هیجان در این شهر بازی اختصاص دهید.

شهر بازی ویالند استانبول

 

از دیگر جاذبه های دیدنی و مواردی که تجربه کردن آن ها در تور استانبول نوروز 96 بسیار خاطره ساز است میتوانیم به مواردی همچون جزایر پرنسس استانبول، دریاچه آبانت، تور جیپ سافاری استانبول، تور رافتینگ استانبول و تور کشتی استانبول اشاره داشته باشیم.موارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی