جاذبه های گردشگری یونان


جاذبه های گردشگری یونان

یونان شهری با قدمت بسیار زیاد و با دیدنی های زیبایی میباشد که همه ساله عده زیادی از گردشگران از سراسر دنیا برای دیدن مناطق تاریخی، سواحل زیبا و صومعه های آن به این کشور سفر میکنند. این کشور بیشتر از هزار جزیره دارد. این کشور مطابق با هر سلیقه ای مکانی برای دیدن دارد. از دوست داران تاریخ گرفته تا اهل گشت و گذار، در اینجا به چند نمونه از بهترین آن ها اشاره می کنیم. با ما در نت تورز همراه باشید.


1. جزیره سانتورینی

جزیره ای در کشور یونان است در دریای اژه و در گروه جزیره های کیکلادس میباشد. معروفیت این جزیره به دلیل موقعیت جغرافیایی این جزیره، رنگ سفید خانه ها و معماری بناهای آن است. در کنار این بناهای تاریخی میتوان به گنبد های آبی رنگ که بر روی صخره های شیب دار ساخته شده اند اشاره نمود. این خانه های تمام سفید جزیره، همچنین در غروب خورشید منظره زیباتری نیز پیدا می کنند. اگر به صورت شخصی قصد رفتن به این منطقه را دارید برای رسیدن به این جزیره باید به oia بروید چرا که اکثر مغازه هایش کارت پستال های این جزیره را میفروشند. همچنین برای دیدن این منطقه زیبا میتوانید تور یونان را انتخاب نمایید.

 جزیره ی سانتورینی


2. جزیره میکونوس

یکی از جزایر مربوط به کشور یونان در دریای مدیترانه و همچنین بخشی از جزیره های کیکلادس میباشد. این جزیره سالانه پذیرای توریست های زیادی می باشد که به خصوص در تابستان راهی این منطقه زیبا میشوند. در این جزیره نیز خانه های تمام سفید مکعبی ساخته شده اند که به قدری به هم نزدیک می باشند که گویی هزراتویی از کوچه پس کوچه ها را میسازند. سواحل این جزیره و هم چنین پلاژ های موجود می توانند برای دیدن غروب زیبای خورشید مناسب باشند.

جزیره میکونوس


3. متئورا، کالاباکا

متئورا معروف به صخره های معلق می باشد که یکی از بزرگترین و مشهور ترین مجموعه های کلیسای ارتدکس است. نزدیک ترین شهر به متئورا شهر کالاباکا است. همچنین این صومعه که در قرن 14 بنا شده، هم اکنون جزو میراث یونسکو به ثبت رسیده است. کسانی که در این مکان سکنی گزیدند، برای پایین آمدن از این صومعه مشکل دارند. در مجموع دیدن این منظره زیبای ایجاد شده در این تور پیشنهاد میشود.

متئورا، کالاباکا 


4. میستراس، پلوپونز

یکی دیگر از مناطقی که به عنوان میراث یونسکو از یونان به ثبت رسیده، این دهکده کوهستانی که در نزدیکی اسپارتی قرار دارد، میباشد. دلیل شهرت این دهکده سایت باستانی مشهور آن است. میستراس در زمان های قدیم دهکده قرون وسطایی بسیار پر اهمیتی در عصر بیزنانس بوده است. سایت باستانی که از آن نام بردیم شامل کلیساهای بیزانسی و قلعه ای مستحکم میباشد که به درستی از آن ها مراقبت شده و تماشا گران را به خود جذب کرده و تحت تاثیر میگذارد.

میستراس، پلوپونز 


5. تئاتر دلفی، فوسیس

یکی از ابنیه تاریخی یونان که در قرن چهارم ساخته شده، شامل معابد و عبادت گاه های یونانی های باستان میشود و همچنین جزو میراث یونسکو به ثبت رسیده است، دلفی می باشد. این شهر در یازده کیلومتری شمال غرب مرکز شهر آتن واقع شده است که دلیل اهمیت این شهر، قرار گرفتن معبد آپولو و آمفی تئاتر بزرگ آتن است که یکی از 4 بازی مشهوری که قبلا در یونان اجرا میشده در این مکان بوده است. ایت تئاتر به عنوان پرستشگاه آپولو بنا نهاده شده بود. در زمان قدیم از این تئاتر برای رویدادهای موسیقی، نمایش و شعر خوانی ها مورد استفاده قرار می گرفت. این منطقه آنقدر زیباست که توصیه می کنیم در تور یونان حتما از آن دیدن کنید.

تئاتر دلفی، فوسیس


6. جزیره رودز

این جزیره در دریای اژه شرقی، در یونان واقع شده است. این جزیره به دلیل اینکه پیکره بزرگ خداوند خورشید را در خود جای داده است، از عجایب هفتگانه جهان باستان می باشد. این جزیره که یکی از بزرگترین جزایر در گروه Dodecanese است، شهری گردشگر پذیر است که خصوصا در تابستان جمعیت زیادی از آن دیدن می کنند. در رودز میتوانید از ساحل لیندوس و همچنین سنت پلز دیدن کرده و لذت ببرید. ساحل دیگری به نام آگاتی به دلیل داشتن آب های سبز زمردینش مشهور شده و دیدن این ساحل به گردشگران تور یونان توصیه میشود.

جزیره رودزموارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی