جاذبه های گردشگری گرجستان


جاذبه های گردشگری گرجستان

گرجستان کشوری در شرق دریای سیاه است که در سال های اخیر بخاطر زیبایی های آن به یکی از دیدنی ترین نقاط جهان تبدیل شده است. درکنار زیبایی های بکر آن، حاصل خیزی، امنیت و آرامش این کشور آن را بین گردشگران محبوب کرده است. در اسطوره های گرجستانی این کشور را هدیه خداوند به زمین می دانند. آب و هوای گرجستان منحصر به فرد و چهارفصل است. نخل های مناطق گرم آن در کنار برف و باران های مناطق سردسیر بر جذابیت های آن افزوده است. در این سرزمین شما تلفیقی از سنت و مدرنیته را تجربه خواهید کرد. تفلیس پایتخت آن و مهم ترین قطب گردشگری کشور است. و البته نکته ای که حائز اهمیت است، خدماتی است که گرجی ها به توریست های ایرانی ارائه می دهند که همین امر سبب شده شمار توریست های ایرانی به این کشور طی چند سال اخیر رو به افزایش برود. ایرانیان برای سفر به گرجستان در مرزهای زمینی یا هوایی با اخذ ویزا با مبلغ نسبتا مناسب می توانند از این کشور دیدن کنند. 

گرجستان

در این مقاله به اختصار برخی از مناطق گردشگری گرجستان را معرفی خواهیم کرد. از جمله شهرهای توریستی آن می توان به تفلیس، کوتایسی، باتومی، زوگدیدی، پوتی، سوخومی و ... اشاره کرد.

 

جاذبه های گردشگری تفلیس

این شهر در گذشته به نام عروس قفقاز نامیده میشده است. رودخانه متکواری که از میان این شهر عبور می کند، زیبایی شهر را دوچندان کرده است. آثار و مجسمه های تاریخی و هنری، دریاچه های زیبا و بزرگ آن، شنا و قایق سواری از جمله تفریحات در این شهر است.

 

یاد بود شاه وختانگ Statue of King Vakhtang Gorgasali

شاه وختانگ نام یکی از پادشاهان گرجی در قرن پنجم است. مجسمه این پادشاه سوار بر اسب در کلیسای متخی چشم نوازی می کند. در افسانه های کهن گرجستان، او را بنیان گذار تفلیس می دانند. اما شواهد تاریخی نشان از آن دارد که این پادشاه تنها این شهر را بازسازی نموده است. با سفر به این نقطه از تفلیس علاوه بر بازدید از این مکان دیدنی از طبیعت زیبای آن نیز لذت خواهید برد.

یادبود شاه وختانگ تفلیس

 

معبد امتاتسمیندا  Mtatsminda Pantheon

معبد پای کوه یا معبد امتاتسمیندا، با نام ماماداویتی نیز شناخته می شود که از نام کشیشی که در گذشته در این معبد زندگی می کرده است، گرفته شده است. این معبد قدمت تاریخی بسیار دارد. تا قرن 14 رو به تخریب و ویرانی رفت اما در قرن 15 دوباره بازسازی و ترمیم شده و به مکانی برای گردشگری بدل گشته است که امروزه از مهم ترین جاذبه های تور تفلیس است. 

معبد امتاتسمیندا تفلیس

معبد امتاتسمیندا تفلیس

این شهر توریستی ترین شهر گرجستان است. سایر جاذبه های گردشگری تفلیس عبارتند از: کلیسای متخی، موزه ملی گرجستان، کلیسای کاشوتی، پل پیس (صلح)، باغ های بوتانیکال، دژ ناریکالا و ...

 

جاذبه های گردشگری باتومی

پارک 6 می  6 May park

شنا با دلفین ها، تجربه دنیای زیر آب و دیدن گونه های خاص حیوانات از جمله تفریحاتی است که بازدید از این پارک نصیب شما خواهد کرد. این پارک یکی از جذابیت های شهر باتومی است که گردشگران فراوانی را جذب خود می کند. دلفیناریوم این پارک همواره از محبوب ترین قسمت های آن است که شما را با تماشای نمایش دلفین ها ساعت ها مشغول می کند. اگر علاقه دارید می توانید با پرداخت بهایی اضافه همراه دلفین ها شنا کنید و لذت دو چندانی را تجربه کنید. علاوه بر دلفیناریوم، آکواریوم بزرگ و باغ وحش این پارک نیز به خاطر داشتن تنوع زیستی جالب همواره مورد توجه گردشگران قرار می گیرد.

پارک 6 می باتومی

 

برج الفبا باتومی   Alphabetic Tower

این برج با ارتفاع 130 متر و به افتخار قدمت بلند بالای الفبای گرجی ساخته شده است. به طوری که بدنه آلومینیومی برج به شکل 33 حروف الفبای گرجی هستند. این سازه برای نمایش شهر از دید بالا و همینطور رستوران هایی برای جذب گردشگر ساخته و پرداخته شده است. در مرکز آن آسانسور هایی تعبیه شده اند. اما هم اکنون تنها بعنوان مجسمه ای بزرگ مورد بازدید قرار میگیرد.

برج الفبا باتومی

از دیگر جاذبه های گردشگری باتومی میتوان به مواردی چون پارک دلفین ها، باغ گیاه شناسی، تله کابین آرگو، تندیس مدیا، میدان پیازا، تندیس علی و نینو، پارک معجزه، کلیسای جامع مادر مقدس، آکواریوم، پارک آبی و ... اشاره کرد.

 

شهر سنگی اوپلیستیخه Stone City Uplistsikhe

اوپلیستیخه در زبان گرجی به معنای "معبد خدایان" است. این شهر بزرگترین شهر سنگی جهان است. این شهر تاریخی روی یک صخره بلند در ساحل غربی رودخانه متکواری واقع شده است. نوع خاص معماری آن از اوایل عصر آهن تا اواخر قرون وسطی را شامل می شود و از هر دو نوع معماری مسیحیت و غیر مسیحیت بهره برده است. این نوع معماری آن را از سایر شهر های سنگی جهان متمایز می کند. بی شک این  شهر سنگی یکی از مهم ترین مراکز دیدنی گرجستان بین دو شهر باتومی و تفلیس می باشد. 

اوپلیستیخه گرجستان

 

شهر سیقناقی

سیقناقی شهری با پیشینه بسیار که به عصر حجر برمی گردد و در منطقه کاختی قرار دارد. این شهر در گذشته دست خوش تغییرات سیاسی و فراز و نشیب های اقتصادی فراوانی بوده است. اما هم اکنون یکی از زیباترین و مهم ترین قطب های گردشگری گرجستان محسوب می شود. در گذشته بخشی از شوروی سابق بوده است. آرامش و طبیعت زیبا و چشم نواز این شهر می تواند خاطرات خوبی از سفر به گرجستان را برای شما به ارمغان بیاورد. 

سیقناقی گرجستان

سیقناقی گرجستان

از دیگر نقاط توریستی و گردشگری کشور گرجستان میتوان به واردزیا، کوه کازبک، قلعه آناکوپیا، کلیسای جامع سامبا و ... اشاره کرد.

 

امیدواریم از اطلاعاتی که درباره گرجستان ارایه شد رضایت داشته باشید. اگر قصد سفر به این کشور را دارید، از لیست تورهای سایت ما، اطلاعات و شرایط تور گرجستان، تور لحظه آخری گرجستان و سایر تور ها را مشاهده کنید.موارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی