جاذبه های گردشگری مراکش


جاذبه های گردشگری مراکش

کشور مراکش یکی از بهترین شهر های دنیا برای گردشگری را دارا می باشد و به شهر سرخ نیز معروف است. این کشور در شمال غربی آفریقا واقع شده است. با دارا بودن هر دو ساحل اقایانوس اطلس و دریای مدیترانه مکان توریست پذیری است که در این جا به چند مورد از بهترین جاذبه های مراکش اشاره خواهیم کرد. با ما در نت تورز همراه باشید تا به معرفی تور مراکش بپردازیم.


کازابلانکا

کازابلانکا
کازابلانکا بزرگترین و بهترین شهر این کشور آفریقایی محسوب میشود. این شهر در کنار اقیانوس اطلس قرار دارد و مناظر زیبایی در خود گنجانده است. طبق گفته های موجود، قوم بربر این شهر را در قرن 7 قبل از میلاد مسیح ساختند. یکی از بزرگترین جاذبه های توریستی کازابلانکا، مسجد شاه حسن دوم می باشد. یکی از دلایل زیبایی این مسجد این است که نیمی از آن بر روی آب قرار گرفته است. ظرفیت 25 هزار نفری این مسجد سبب شده تا سومین مسجد به لحاظ بزرگی در دنیا محسوب شود. یکی دیگر از نقطه های جذب توریست در این شهر کورنیچ است، که در کنار مسجد شاه حسن دوم قرار گرفته است. اگر از جمله کسانی هستید که تور مراکش را برای تعطیلات خود مد نظر دارید، حتما به بیش از یک روز برای گشت و گذار از این شهر نیاز خواهید داشت.


قصر باهیه

قصر باهیه
با دیدن نوع معماری این قصر به شما یاد آوری خواهد شد که در قرن 19 میلادی مردم به چه سبکی زندگی می کرده اند. این قصر نمونه ای عالی از معماری غربی به شمار می رود. تزیینات خاص فضاهای خالی این قصر در داخل، زیبایی این بنا را دو چندان کرده است. سقف های موجود نقاشی شده اند و کف پوش این بنای زیبا کاشی های زیبایی می باشد. این منطقه مکان مناسبی برای عکاسی میباشد و میتوان تصاویر بسیار مناسبی را به ثبت رساند.


مسجد کتبیه

مسجد کتبیه 
در سال 1150 مسجد کتیبه تاسیس شد و تاکنون بزرگترین مسجد این کشور محسوب می شود. مناره 65 متری آن که بر شهر اشراف دارد، زیبایی این بنا را دو چندان کرده است. هرچند که مسجد مکان عبادت است ولی زیبای این مسجد آن را به نقطه ای توریست پذیر تبدیل کرده است. شما در این تور میتوانید با پوششی مناسب از این مکان مقدس دیدن کنید.


باغ ماژورِل

باغ ماژورِل 
این باغ گیاه شناسی غیر عادی به نام طراح آن که یک شخص فرانسوی می باشد، است. ژان ماژورل هنرمندی خوش ذوق بود و این باغ را به سبکی زیبا طراحی کرده است. بیش از 300 نوع گونه گیاهی در این باغ وجود دارد که کاکتوس ها از جمله آن می باشند. همچنین علاقه مندان به عکاسی میتوانند ثبت تصاویر زیبایی را داشته باشند.


مدرسه علی بن یوسف

مدرسه علی بن یوسف 
میتوان گفت که این مدرسه قرآنی، بزرگترین موسسه این چنینی در شمال آفریقاست که در قرن 16 تاسیس شده است. همچنین میتوان عنوان زیباترین مدرسه را در دنیا به آن اهدا کرد. معماری این مدرسه بسیار زیباست و حکاکی روی مرمر حیاط آن بسیار جالب توجه است. در حال حاظر به عنوان بنای تاریخی میتوان از آن دیدن کرد.


قصر البدیع

قصر البدیع
این مکان که در واقع به مانند تخت جمشید فقط بقایای یک قصر با شکوه است، امروزه نیز یکی از زیباترین مناطق جذب توریست به شمار می آید. این بنا به دستور پادشاه سعدیان به سال 1578 تاسیس شد و تکمیل شدن آن 25 سال به طول انجامید. در زیر زمین این قصر زندانی وجود داد که گویا برای حبس کردن زندانیان به کار می رفته است. در مجموع 360 اتاق دارد که با مرمر ایتالیایی و طلاهای قیمتی مزین شده بوده است.موارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی

مقاله های مرتبط