جاذبه های گردشگری قبرس


جاذبه های گردشگری قبرس

در شرق دریای مدیترانه کشوری جزیره ای واقع شده به نام قبرس که این کشور به دو بخش قبرس شمالی و بخش یونانی نشین تقسیم می شود. قبرس به دلیل دارا بودن مکان های تاریخی و سواحل زیبایش همه ساله عده زیادی از توریست ها را به خود جذب میکند. با نت تورز همراه باشید تا چند نمونه از این مناطق را با هم بررسی کنیم.


موزه قبرس

موزه قبرس

یکی از زیباترین و شگفت انگیز ترین موزه های قبرس است که مجموعه ای جذاب از آثار باستانی کشف شده را در خود نگه داری می کند. یک مجموعه ی ۲۰۰۰ تایی که به قبل از میلاد مسیح برمیگردد، متعلق به دورانی است که شما با دیدن آن لذت خواهید برد. این موزه تاریخ جزیره قبرس با مجموعه ای از آثار مربوط به زمان نوسنگی تا عصر بیزانس را به شما نشان میدهد. همچنین از بهترین و زیبا ترین بخش های دیدنی این موزه، می توان به تندیس های سفالی که متعلق به سال ۱۹۲۹ می باشد اشاره کرد. مجسمه آفرودیت، که الهه عشق و زیبایی یونان بوده است و همین طور مجسمه برنزی پادشاه سپتیموس از دیگر بخش ها و جذابیت های این موزه می باشند.


ساحل نیسی

ساحل نیسی

ساحلی بسیار زیبا که در تور قبرس میتوانید از آن دیدن کنید، ساحل نیسی می باشد. این ساحل در کنار جزیره ای قرار دارد که بدون نیاز به قایق میتوانید به آن جزیره برسید. قایق های زیادی برای استفاده شما در این ساحل وجود دارند از جمله قایق های پدالو که سرسره موجود در بالای قایق برای دریا و ایجاد لحظات مفرح بسیار مناسب هستند. برای بانجی جامپینگ در انتهای ساحل جرثقیلی قرار داده شده که میتوانید هیجان خود را تخلیه کنید. شایان ذکر است که ساحل نیسی و جزیره کنار آن مکان مناسبی است برای علاقه مندان به عکاسی تا ثبت تصاویر زیبایی را داشته باشند.


پارک افرودیت

پارک آبی افرودیت

یکی از زیباترین پارک های قبرس که با مجسمه های اسطوره های یونان باستان تزیین شده، پارک افرودیت می باشد. این پارک با داشتن هوای مطبوع یکی از نقاط مفرح برای گذراندن وقتتان در تعطیلات با این تور می باشد. وجود رستوران ها و سرسره های بازی سبب شده تا جذابیت پارک چند برابر شود. هم چنین این پارک برای کودکان هم مکانی را طراحی کرده تا آن ها نیز لذت کافی را ببرند.


کلیسای سنت لازاروس

کلیسای سنت لازاروس

این کلیسا در جنوب لارانکا ساخته شده است. لازاروس به خواست خدا و به وسیله حضرت عیسی مسیح زنده شده و تا پایان عمر و بعد از تبعید شدن به وسیله ی یهودیان به لارناکا، در این کلیسا می زیسته است. در داخل محوطه کلیسا، موزه بیزانس قرار گرفته که مجموعه ای از اشیای گران بهای قبرس از جمله سکه ها و آثار باستانی را در خود جای داده است. شما با دیدن این کلیسا میتوانید از تمام این موارد دیدن کرده و تاریخ را جلوی چشمان خود ببینید.


ایاناپا

ایاناپا

اگر قصد دیدن ایاناپا را دارید میتوانید با پرواز خود را به لارناکا در جزیره قبرس رسانده، سپس با تاکسی به ایناپا بروید. همچنین با تور قبرس هم میتوانید از این منطقه دیدن کنید. ایاناپا زیاد بزرگ نیست! لذا میتوانید در آن پیاده روی کنید. موقعیت این نقطه پر گردشگر در نزدیکی دماغه گرکو در قبرس قرار دارد. تنها نقطه تاریخی که برای بازدید در ایاناپا موجود است، یک صومعه است که در قرن چهاردم بنا نهاده شده است. ماه آوریل بهترین زمانیست که میتوانید به ایاناپا سفر کنید. دماغه گرکو، پارک مجسمه ها، صومه ایاناپا، ساحل گرشین و ... از دیگر جاذبه های ایاناپا می باشد.


خیابان فینیگوودس

خیابان فینیگوودس

این خیابان که به دلیل داشتن درختان نخل به این نام نیز معروف است، برای ساکنین آن نیز یکی از زیباترین مناطق قبرس به شمار می آید و اصلی ترین خیابان آن جا است. وجود رستوران ها، مغازه ها یا کافه هایی که در این خیابان قرار دارند سبب شده تا علاوه بر هوای مطبوع، بتوانید به راحتی و با لذت از فروشگاه های فینیگوودس خرید کنید.موارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی