جاذبه های گردشگری تفلیس


جاذبه های گردشگری تفلیس

تفلیس پایتخت کشور گرجستان است و یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری گرجستان محسوب می شود. این شهر به علت موقعیت جغرافیایی ای که دارد از گذشته دارای اهمیت بوده است. این شهر همواره محل تلاقی راه های مهم بوده و در طول تاریخ میزبان گردشگران فراوانی بوده است. به سبب وجود چشمه های آب گرم زیاد آن را تبیلیسی می نامیده اند. این شهر حدود 1.5 میلیون نفر جمعیت دارد. در ادامه به اختصار عمده نقاط دیدنی این شهر را ارایه خواهیم کرد.

 

دریاچه لیسی Lisi Lake

دریاچه لیسی در غرب تفلیس قرار دارد. آب این دریاچه شور است و بیشتر برای پرورش ماهی از آن استفاده می شود. حداکثر آب این دریاچه در بهار و حداقل آن در پاییز است و بیشترین عمق آن 4 متر است. این دریاچه در تابستان دمای مطلوبی دارد و تفریحاتی چون شنا، قایق رانی و سایر ورزش های آبی را برای گردشگران فراهم می کند.

دریاچه لیسی تفلیس

 

حمام های سولفور  Sulfur Spring Baths

این حمام ها که از قدیمی ترین مناطق شهر تفلیس است، در کرانه راست رودخانه کورا واقع شده اند. این محل دارای چشمه های آب گرم طبیعی فراوانی است که همین چشمه ها باعث ساخته شدن این حمام ها شده اند. این حمام های سولفور به دو بخش عمومی و کابین اختصاصی تقسیم بندی می شوند که دارای قیمت های متفاوتی برای گردشگران هستند. گردشگران علاوه بر موارد تفریحی، از این حمام برای موارد درمانی نیز استفاده می کنند.

 حمام سولفور تفلیس

 

 کلیسای جامع تثلیث

این کلیسا با نام سامبا نیز خوانده می شود. ارتفاع این بنا 97 متر و ظرفیتی پانزده هزار نفری دارد. بزرگترین کلیسای ارتدکس جهان و سومین کلیسای مرتفع ارتدکس جهان است. کلیسای سامبا خود نیز از 9 کلیسای کوچکتر تشکیل شده است و با پنج کلیسای کوچک دیگر در زیر این کلیسای جامع مجموعه بی نظیری را فراهم آورده است. بخش های مختلف این کلیسای جامع شامل صومعه، آکادمی علوم دینی، فرهنگستان الهیات، بنای اصلی، برج ناقوس، استراحتگاه، کارگاه های آموزشی و ... می باشد.

کلیسای جامع تثلیث تفلیس

 

یاد بود شاه وختانگ Statue of King Vakhtang Gorgasali

شاه وختانگ نام یکی از پادشاهان گرجی در قرن پنجم است. مجسمه این پادشاه سوار بر اسب در کلیسای متخی چشم نوازی می کند. در افسانه های کهن این کشور او را  بنیان گذار تفلیس می دانند. اما شواهد تاریخی نشان از آن دارد که این پادشاه تنها این شهر را بازسازی نموده است. با سفر به این نقطه از تفلیس علاوه بر بازدید از این مکان دیدنی از طبیعت زیبای آن نیز لذت خواهید برد.

یادبود شاه وختانگ تفلیس

 

معبد امتاتسمیندا  Mtatsminda Pantheon

معبد پای کوه یا معبد امتاتسمیندا، با نام ماماداویتی نیز شناخته می شود که از نام کشیشی که در گذشته در این معبد زندگی می کرده است، گرفته شده است. این معبد قدمت تاریخی بسیار دارد. تا قرن چهارده رو به تخریب و ویرانی رفت اما در قرن 155 دوباره بازسازی و ترمیم شده و به مکانی برای گردشگری بدل گشته است که امروزه از مهم ترین جاذبه های تور گرجستان است. 

معبد امتاتسمیندا تفلیس

معبد امتاتسمیندا تفلیس

 

سایر جاذبه های گردشگری تفلیس عبارتند از باغ های بوتانیکال، پل پیس، کلیسای متخی، موزه ملی گرجستان، کلیسای کاشوتی، دژ ناریکالا و ... که میتوانید در تور تفلیس از آن دیدن نمایید. بخشی از این جاذبه ها را در تصاویر زیر مشاهده نمایید.

باغ های بوتانیکال تفلیس

پل پیس تفلیس

موزه ملی گرجستان تفلیس

کلیسای متخی تفلیس

دژ ناریکالا تفلیس

 

جهت اطلاع از قیمت تور گرجستان، تور ارزان تفلیس و سایر تورها، به لیست تور های ما مراجعه نمایید. تیم نت تورز سفر خوشی را برای شما آرزومند است.موارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی