جاذبه های گردشگری اسکاتلند


جاذبه های گردشگری اسکاتلند

اسکاتلند در شمال غرب اروپا واقع شده که یک سوم شمالی بریتانیای کبیر را نیز شامل میشود. اسکاتلند هم چنین دارای ۷۹۰ جزیره می باشد که هر کدام در نوع خود زیبایی منحصر به فردی دارند. هم چنین بخش بزرگی از بلندی های بریتانیا در اسکاتلند واقع شده است. با شماییم تا چند نمونه از بهترین نقاط گردشگر پذیر این کشور را بررسی کنیم. با نت تورز همراه باشید.


جزیره اسکای (Isle of Skye)

جزیره اسکای
این جزیره در شمال غربی ساحل اسکاتلند قرار گرفته است و به عنوان چهارمین جزیره از بهترین جزایر جهان در مجله ی جئوگرافیک زمانی قرار گرفته بوده است. در این ساحل زیبا امواج دریای آتلانتیک به صخره ها برخورد میکند و حتی گاهی تا بالای این صخره ها نیز می رسند. منظره ی زیبای این ساحل زیبا سبب شده تا گردشگران در تور اسکاتلند از این ساحل زیبا دیدن نمایند. دهکده، مرداب و حیات وحش موجود در قلب این جزیره نیز بسیار دیدنی و زیبا می باشند.


ادینبرو (Edinburgh)

ادینبرو
این شهر زیبا که پایتخت اسکاتلند نیز می باشد، همه ساله توریست های زیادی را به خود جذب میکندو در واقع پس از لندن پر بازدید ترین مکان در بریتانیا شناخته می شود. قعله ای که در بالای آتشفشان این شهر قرار گرفته، نماد این شهر است و جذابیت بیشتر ادینبرو مدیون این قلعه است. هم چنین خیابان های شهر که به صورت هزارتوی سنگ فرش شده و شما را به یاد قرون وسطی می اندازند نیز از جاذبه های دیدنی این شهر محسوب میشوند. یکی از این خیابان ها، خیابان پرنس میباشد که به خیابان خرید ادینبرو معروف است.


دریاچه لوموند و پارک ملی تروساکس (Loch Lomond and The Trossachs National Park)

دریاچه لوموند و پارک ملی تروساکس
این پارک ملی و بسیار زیبای اسکاتلند در سال ۲۰۰۲ افتتاح گردید. هم چنین دریاچه ی لوموند و پارک تروساکس به مساحت ۷۲۰ مایل مربع با کوه ها و دریاچه های زیبای آن تکمیل گردید. قریب به ۲۱ کوه این پارک دارای ارتفاع ۹۰۰ متری میباشند و بقیه ی آن ها نیز در حدود ۷۵۰ متر ارتفاع دارند. این پارک در واقع از چهار بخش تشکیل شده: اولین بخش آن دریاچه ی لوموند، دومینِ آن ارتفاعات اسکاتلند با نام بردالبین، سومین بخش جنگل ارگیل و چهارمین بخش که دره ای کوهستانی و جذاب می باشد به نام تروساکز، تشکیل شده است. شایان ذکر است که بخش سوم (جنگل ارگیل) جهت اسب سواری مکان مناسبی است.


بن نویس (Ben Nevis)

بن نویس
بلند ترین قله بریتانیا که اکثر ساکنین اسکاتلند برای کوه نوردی به آن جا میروند، ارتفاعی در حدود ۱۳۴۴ متر دارد. کسانی که قصد اقامت در دهکده ی فورت ویلیام را دارند، می توانند چند روزی کوه مجاور (گلن نویس) و قله را ببینند. یکی از بهترین نمونه های مثال زدنی دره های یخی اسکاتلند، همین گلن نویس است که آبشار های مرتفع و دامنه های فوق العاده ای دارد. این منطقه یکی از بهترین مناطق اسکاتلند برای دیدن می باشد چرا که منظره های زیبایش مورد توجه عکاسان زیادی تاکنون قرار گرفته است. فلذا شما نیز با این تور میتوانید از این منطقه دیدن نمایید.


دریاچه ماری (Loch Maree)

دریاچه ماری
در وسط این دریاچه حدود ۴۰ جزیزه وجود دارد که یکی از آن ها جزیره ی ماری است. در این جزیره جالب، خرابه های کلیسا و قبرستان وجود دارند که متعلق به قرت ۸ می باشند. این جزیره مکان مناسبی برا کسانی است که به آرامش و هوای مطبوع نیاز دارند. هم چنین برای ثبت عکس های زیبای عکاسان هم منظره های زیبایی را در خود گنجانده است. گفته های زیادی درباره شفادهندگی آب دریاچه و هم چنین قرار دادن سکه در درخت باستانی پول که آرزوی شما را برآورده میکند، وحود دارند.


پارک ملی کیرنگورمز (Cairngorms National Park)

پارک ملی کیرنگورمز
یک سال پس از افتتاح پارک ملی تروساکس، به سال ۲۰۰۳ این پارک تاسیس شد. این پارک بزرگترین پارک ملی در کل اسکاتلند می باشد و مساحتی در حدود ۱۷۰۰ مایل مربع را برای خود ایجاد کرده است. پنج قله از مرتفع ترین قله های اسکاتلند را در خود دارد. شایان ذکر است که همه ساله در حدود ۱.۴ میلیون توریست از هر نقطه از دنیا برای دیدن این پارک روانه تور اسکاتلند می شوند.موارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی

مقاله های مرتبط