جاذبه های گردشگری اسپانیا


جاذبه های گردشگری اسپانیا

اسپانیا کشوریست مستقل که در جنوب غربی اروپا قرار دارد. این کشور دومین کشور دنیا از نظر بزرگی است. اسپانیا در سال 2013 میزبان 60 میلیون توریست بوده است. علت این همه بازدید از این کشور مسلما وجود جزایر، رستوران های باشکوه، مکان های تاریخی و ... میباشد که همه ساله عده ی زیادی از گردشگران از سراسر نقاط دنیا را به خود جذب کرده است. با شماییم تا چند نمونه از زیبایی های این کشور را بررسی کنیم. با نت تورز همراه باشید.


قصر سلطنتی (Palacio Real)

قصر سلطنتیقصر سلطنتی
پادشاه اسپانیا در این قصر سکنی گزیده است. این قصر بین سال های 1738 تا 1755 بنا نهاده شد و هم اکنون مکانی برای برگزاری جشن های دولتی و مراسم های دیپلوماتیک این کشور است. طبق شواهد موجود، این قصر به دستور شاه فیلیپ پنجم در محل قلعه آلکازار ساخته شده است. در سال 1764 شاه کالوس سوم در این قصر پادشاهی خود را ادامه داد. در داخل قصر از سنگ مرمر اسپانیایی برای تزیین استفاده شده، همچنین گچ کاری های زیبای آن شما را به وجد خواهد آورد. یکی از بخش های موجود در این قصر، اسلحه خانه سلطنتی میباشد که در کنار اسلحه خانه وین از بهترین نمونه های موجود در دنیا است. یکی دیگر از بخش های زیبای این قصر، پارک مستعطیلی جلوی قصر است که مجسمه فیلیپ چهارم در آن قرار داده شده.


لا کونچا (La Concha)

لا کونچالا کونچا
شهر ساحلی لاکونجا یکی از بهترین نقاط اسپانیا است که میتوانید با تور اسپانیا از آن دیدن نمایید. توریست ها میتوانند با موج سواری بهترین لحظات خود را سپری کنند. هم چنین وجود رستوران ها و بخش های تفرجی ساحلی، مکان مناسبی برای ریلکس کردن است. شایان ذکر است که این شهر زیبای ساحلی به دلیل مناظر منحصر به فرد خود، سوژه های مناسبی برای عکاسان دارد.


قنات سگویا (Aqueduct of Segovia)

قنات سگویاقنات سگویا
یکی از شگفتی های به جا مانده از رومی های قدیم در اسپانیا، قنات سگویا میباشد که مسافت شانزده کیلومتر آب را از رودخانه فریو به سگویا منتقل میکند. یکی از چیزهایی که باعث شگفتی است، این است که هنوز نیز آب شهر از این قنات تامین میشود. شما با این تور میتوانید از این قنات تاریخی به جا مانده دیدن کنید.


کوئنکا (Cuenca)

کوئنکاکوئنکا
یکی از جالب ترین شهر های قرون وسطایی کوئنکا میباشد که در قسمت شیب دار کوه ساخته شده است. این شهر بین والنسیا و مادرید قرار گرفته است. تعداد زیادی از خانه های کوئنکا بر لبه صخره ساخته شده و همین سبب شده تا یکی از مناطق حیرت آور در کل اسپانیا باشد.


کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Familia)

کلیسای ساگرادا فامیلیا

کلیسای ساگرادا فامیلیا

یکی از معماران مشهور در جهان که این شاهکار را نیز معماری کرده، گائودی است. کارهای عجیب و منحصر به فرد وی باعث شهرت او بوده است. او احداث این بنای زیبا را به سال 1884 میلادی شروع کرد و تا پایان عمر مشغول ساخت این کلیسا بود. ولی با این حال بخش کوچکی از آن ساخته شد. بودجه ی اندک سبب شد تا در سال 1950 ساخت این بنا به کندی پیش رود، لذا قرار است که در سال 2026 بالاخره این بنا ساختش به اتمام برسد. مکان این کلیسا در شهر بارسلون اسپانیا است. طراحی و قدمت این مکان با شکوه موجب شده تا همه ساله عده زیادی از توریست ها را به خود جذب کند.


مسجد قرطبه (the great mosque of cordob)

مسجد قرطبهمسجد قرطبه
این مسجد باشکوه که طی سه قرن متوالی به عنوان شاهکار معماری اسلامی جایگاه خود را حفظ نموده، به عنوان میراث یونسکو نیز به ثبت رسیده است. این بنای تاریخی در جنوب غربی شهر قرطبه در اسپانیا واقع شده است. این مسجد در زمان خلافت بنی امیه به سال 92 هجری بنا نهاده شد. قسمت اصلی این بنا، کلیسای مسیحیان قرطبه بود، که به دو قسمت تقسیم شد و مسلمانان در قسمت مربوط به خود مسجد بنا کردند و قسمت دیگر برای امپراطوری روم حفظ شد. شایان ذکر است که معماری این بنا شباهت جالب توجهی به معماری مسجد دمشق دارد.


موزه گوگنهایم (Guggenheim museum Bilbao)

موزه گوگنهایم موزه گوگنهایم
این مکان زیبا که مشابه شکل کشتی میباشد، یکی از مشهورترین موزه های جهان در عصر ما است. شیشه های به کار برده شده دراین بنای زیبا مثل فلس ماهی است. این موزه توسط "فرانک گه ری" ساخته شده و مکان آن در شهر بیلبائوی اسپانیا می باشد. هنگاهی که در سال 1997 افتتاح گردید سرو صدای زیادی را در دنیا به عنوان یک ساختمان نمایشی به پا کرد.موارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی