جاذبه های گردشگری ارمنستان در تابستان 96 ( بخش اول )


جاذبه های گردشگری ارمنستان در تابستان 96 ( بخش اول )

کشور ارمنستان به دلیل جاذبه های طبیعی و تاریخی و تلاش هایی که برای رونق صنعت گردشگری انجام داده است، یک منطقه مهم گردشگری در خاورمیانه محسوب می شود . تور ارمنستان تابستان 96 که در ماه های تیر ، مرداد و شهریور انجام می شود از جمله تور های پر طرفدار ایرانیان است . موزه تاریخ ارمنستان ، میدان جمهوری ، ماتنا داران ، خانه اپرا ، مجسمه مادر و بسیاری موارد دیگر از دیدنی های تور ارمنستان را میتوانید در این مسافرت ببینید و لذت ببرید . در این مقاله به معرفی و بررسی چند مورد از دیدنی های ارمنستان در این تور می پردازیم .

ارمنستان

 

ماتناداران

بنای متناداران درحقیقت کتابخانه تاریخی ارمنستان محسوب می شود . کتاب های تاریخی و خطی بسیاری در این کتابخانه نگهداری میشوند. در واقع می توان ماتناداران را موزه کتاب های ارمنستان دانست . حدود 17000 کتاب دست نوشته ای و 100 هزار سند مربوط به قرون وسطی را میتوانید در کتابخانه ماتناداران مشاهده کنید . بیرون از کتابخانه نیز میتوانید از نمایشگاه هایی که کتیبه ها و سنگ قبر های حکاکی شده قدیمی را به نمایش گذاشته اند بازدید کنید .

ماتناداران

 

موزه یادبود ارامنه

در سال های 1915 تا 1922 کشتار بی سابقه و بی رحمانه ای در ارمنستان و نقاط دیگر جهان شکل گرفت . این اتفاق در ذهن مردم ارمنستان به شکل یک خاطره تلخ باقی مانده است . موزه یادبود کشتار ارامنه با عمارتی بسیار بزرگ در زیرزمینی با سنگ ها خاکستری برای زنده نگه داشتن یاد از دست رفتگان این واقعه عظیم ساخته شده است . در این موزه عکس هایی را از قتل عام ارامنه در زمان عثمانی را میتوانید ببینید . در تور ارمنستان تابستان 96 میتوانید از این موزه به صورت رایگان بازدید کنید .

موزه یادبود کشتار ارامنه

 

میدان جمهوری ایروان

میدان جمهوری که اسم سابق آن میدان لنین بوده است در شهر ایروان ، درست در بین ساختمان های هتل ماریوت ، گالری هنر ملی و موزه تاریخ طبیعی که از بهترین ساختمان های ایروان هستند قرار دارد . این میدان به شکل بیضی ساخته شده است. در مرکز این میدان از سنگ مرمر طبیعی تراش خورده ای استفاده شده است که بسیار دیدنی می باشد . میدان جمهوری پس از بازسازی به یک جاذبه گردشگری در شهر ایروان تبدیل شده است . بعد از ظهر ها جمعیت زیادی به این میدان می آیند و حسابی شلوغ می شود .

میدان جمهوری ارمنستان

با انتخاب تور ارمنستان تابستان 96 در بخش تور های تابستان 96 در منو سایت نت تورز میتوانید از تور لحظه آخری ارمنستان مطلع شوید. همچنین قیمت تور ارمنستان را میتوانید در همین بخش مشاهده کنید .موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربران
 • user avatar

  عرفان


  در مورد جاذبه های طبیعی ارمنستان هم مطلب بزارین ! ممنون
 • user avatar

  شهرام


  بسیار عالی
 • user avatar

  مبینا


  از تهران چقدر طول میکشه برسیم ، با هواپیما
 • user avatar

  سبحان


  ممنون بابت زحماتی که برای بالا بردن اطلاعات مردم انجام میدین

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی