جاذبه های گردشگری اتریش


جاذبه های گردشگری اتریش

اتریش از جمله کشورهای اروپاست و تاریخ آن به قرن 19 باز می گردد که میتوان گفت یکی از کشورهای نوظهور دنیاست. با وجود اینکه بیشتر از چند قرن از آن نمیگذرد ولی اماکن دیدنی ای دارد که میتوان به عنوان یکی از کشورهای جذب گردشگری از آن یاد کرد. فلذا در این مقاله یکی از بهترین آن ها را که میتوانید با تور اتریش از آن دیدن کنید بررسی خواهیم کرد. با نت تورز همراه باشید.

 

وین بهترین جاذبه گردشگری اتریش

این شهر به عنوان پایتخت اتریش و یکی از مناطق دیدنی دنیا محسوب میشود که در قرن پنج پیش از میلاد مسیح بنا شده و رفته رفته به عنوان پایتخت اتریش قرار گرفته است. این شهر با دارا بودن انواع موزه ها، کاخ های مجلل، نگارخانه ها، تئاتر های خیابانی و ... یکی از پویاترین شهر های اروپاست. ورودی اکثر موزه های این شهر تقریبا 10 یورو است.

وین

 

وین به 23 محله تقسیم میشود که اکثر مکان های دیدنی و موزه های آن در منطقه یک قرار گرفته اند. علاوه بر این ها تعدادی از قصرهای سلطنتی و منزل حکام هابزبورگ در این شهر واقع شده اند که بازدید از این قصرهای زیبا در این تور توصیه میشود. شایان ذکر است که بافت مرکزی در وین در سال 2001 جزو میراث یونسکو به ثبت رسیده است. در این شهر کافه های زیادی وجود دارد که فرهنگ کافه نشینی از اهمیت بالایی برخوردار است که از جمله دلایل اهمیت این کافه ها، رفت و آمد هرگونه آدمی به آنجا بود و در نتیجه حوزه های رشد فراهم میشده و هنوز هم ادامه دارد.

کافه نشینی

 

وین پایتخت موسیقی جهان است که میتوان به ارکستر فلارمونیک آن، که معروف ترین ارکستر جهان میباشد، اشاره کرد و در واقع چندین نسل است که در آنجا مینوازد. وین خواهر خوانده ده شهر میباشد که از جمله ی آن میتوان به تبریز اشاره نمود. یکی از جاذبه های توریستی وین کاخ شون برون است که بیشتر از 1400 اتاق دارد و در آن سالنی وجود دارد که از معماری ایرانی نشئت گرفته است. فلذا به نام سالن ایرانی شناخته میشده است که این کاخ یکی از اقامت گاه های پادشاهان این کشور است. این کاخ در زمان باروک به سال 1700 میلادی بنا شده است. گلخانه ای که در این کاخ بنا نهاده شده، شامل صدها نوع گیاهان از گونه های مختلف است تا آنجا که تا 100 سال پیش در آن درخت انار نیز می کاشتند. باغ وحشی که در سال 1752 ساخته شده و قدیمی ترین نیز در دنیا میباشد، در این باغ قرار دارد. با این تور میتوانید از این نقطه زیبا دیدن کنید.

کاخ شون برون

 

یکی از شاهکار های دوره ی گوتیک که در مرکز شهر وین قرار دارد، کلیسای 900 ساله سنت استفان این شهر است که بزرگترین کلیسای وین می باشد. زمانی که طاعون به مردم این کشور سرایت کرده بود، اجساد زیادی در قبر ها به صورت دسته جمعی دفن شدند که بقایای این قربانیان در سردابه، که یکی از نقطه های پر بازدید این کلیسا است، نگه داری میشود. 

کلیسای استفان

 

همچنین میتوان از نقاط دیدنی دیگری چون باغ وحش، قصر گلوریت، موزه تکنیک و موزه دکتر لئوپولد نام برد. همچنین یکی از موزه های معروف در وین موزه  ملکه سی سی است. یکی دیگر از موزه های معروف وین موزه آلبرتینا میباشد که در برحه ای از زمان مهمان سرای سلطنتی محسوب میشد و در این موزه آثار بزرگانی چون رافائل، پیکاسو، سزان، لئوناردو داوینچی و ... نگه داری میشود.

موزه آلرتیناموارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی