جاذبه های شهر آتن


جاذبه های شهر آتن

آتن پایتخت کشور یونان است و مساحتی در حدود 39 کیلومتر مربع دارد. فضای سبز در آتن کمتر از هر شهری در اروپا است ولی زیبایی های آن موجب شده تا گردشگران زیادی را به خود جذب کند. شایان ذکر است که آتن یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان میباشد که قدمت آن به بیش از 3400 سال میرسد. با نت تورز همراه باشید تا به چند نمونه از مناطق زیبای این شهر اشاره کنیم.


باغ ملی، آتن

باغ ملی،آتن

این باغ در سال 1923 تاسیس شد و مکانی امن و آرام برای تفریح و استراحت به دور از شلوغی شهر می باشد. در تمام باغ میتوانید انواع گل ها، مجسمه ها و نیز ساختمان های کوچک را ببینید. این باغ در مرکز شهر آتن قرار دارد. باغ های زاپئون هم در این باغ وجود دارند که به وسیله ساختمان بسیار قدیمی کنگره در بر گرفته شده است.


آکروپلیس

آکروپلیس

آکروپلیس در شمال شرقی پارتنون در آتن احداث شده است. این مکان زیبا به عنوان مکان برجسته در میراث فرهنگی اروپا ثبت شده است. در مرکز این بنا مجسمه برنز از آتنا قرار دارد که به وسیله فیدیاس تراشیده شده بوده است. این بنا توسط مجسمه ساز معروف فیدیاس طراحی شده و شامل تعدادی از گنجینه های ارزشمند است.


میدان سینتگما

میدان سینتگما 

یکی از مشهور ترین میدان های دنیا، میدان سینتگما می باشد که مرکزیت شهر آتن محسوب میشود. همه ساله میلیون ها توریست برای دیدن این میدان و همچنین محله پلاکا که در قسمتی از این میدان واقع شده می آیند. سینتاگما محلی برای برگزاری تعداد زیادی از منسبات سیاسی است. یکی از ویژگی های جالب این میدان رژه سربازان در مقابل مقبره سرباز گمنام است. همچنین وجود چشمه و مجسمه ها و سربازانی با لباس های فرم بسیار جالب بوده و سوژه های مناسبی را برای عکاسان به وجود آورده است.


معبد المپیا زئوس

معبد المپیا زئوس

یکی از قدیمی ترین تندیس ها که جزو عجایب هفت گانه نیز به شمار می رود، تندیس زئوس خدای یونان است که در المپیا واقع شده است. یونانیان در قدیم زئوس را به عنوان خدا می پرستیدند. لذا دیدن این مجموعه را در تور یونان حتما مد نظر قرار دهید تا از دیدن این تندیس و معبد بهره مند شوید. شایان ذکر است که ساخت این مجموعه 700 سال به طول انجامیده است. 175 سال پیش از میلاد مسیح برای دومین بار ساختن این مکان از سر گرفته شده که به دلیل فوت معمار آن بعد از ده سال دوباره ناتمام ماند. در آخر 132 سال پیش از میلاد مسیح ساخت این بنا پایان یافته است.


پلاکا

پلاکا 

در کنار آکروپیلوس و سینتگما این منطقه زیبا و به یاد ماندنی قرار دارد که همانند جزیره ای در شهر می درخشد و میتوانید با این تور لحظات خوبی را در این منطقه داشته باشید. وجود کافه های متعدد و درختانی که سایبان برای میزهای این کافه ها شده اند و همچنین سکوت و آرامش این دهکده باعث شده تا گردشگران زیادی از این نقطه دیدن کنند. عمارت ها و ساختمان های دوران نئو کلاسیک با سقف هایی از کاشی های به رنگ قرمز نیز زیبایی این دهکده را دو چندان کرده است. به دلیل وجود سنگ مقدس آکروپیلوس در بالای این محله در ادبیات یونانی این منطقه به عنوان محله خدایان نام برده شده است.موارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی