جاذبه های دیدنی سن پترزبورگ


جاذبه های دیدنی سن پترزبورگ

شهر سن پترزبورگ یکی از شهر های غربی کشور روسیه است. شاخت این شهر در سال 1703 توسط پیتر کبیر شروع شده و یکی از شهر های جوان در دنیا محسوب می شود . در کشور روسیه شهر سن پترزبورگ را به عنوان پنجره ای به اروپا می شناسند . شهر سن پترزبورگ با وجود تاریخ نه چندان کهنه ای که دارد ، دارای جاذبه های تاریخی بسیاری است که در تور سن پترزبورگ می توانید از آنها دیدن کنید . در ادامه به معرفی  قصر آرمیتاژ و کاخ کاترین که از ارزشمند ترین جاذبه های گردشگری این تور هستند می پردازیم .

جاذبه های دیدنی سن پترزبورگ

 

 قصر آرمیتاژ

قصر آرمیتاژ از مجموعه ای از ساختمان های قدیمی که در قرن هجدهم میلادی ساخته شده ، تشکیل می شود . در این قصر با شکوه بیش از 1000 اتاق به همراه چندین پله وجود دارد . این قصر دارای مجسمه های بسیار، تزیینات، گچ بری های پر نقش و نگار و تصویرهای زیبا است که شکوه و جلال این بنای تاریخی را به نمایش می گذارد . عظمت قصر آرمیتاژ به اندازه ای است که به عنوان غنی ترین و عظیم ترین موزه در کشور پهناور روسیه شناخته می شود و در رده بندی جهانی میتوان آن را سومین موزه بزرگ تاریخ دانست . در اطراف این مجموعه ارزشمند رستوران های بسیار مجلل آماده سرویس دهی به گردشگران تور سن پترزبورگ هستند . قصر آرمیتاژ در دوره دختر پیتر کبیر ساخته شد و در سال ها بعد توسط کاترین کبیر وسعت یافت . امروزه این موزه تبدیل به کلکسیونی از گرانبها ترین اشیا جهان شده است. در حال حاظر بیش از سه میلیون اثر گرانبها در این موزه نگهداری می شود که مواردی از آثار باستانی ایران نیز در فهرست این کلکسیون می توان یافت .

 قصر آرمیتاژ

 قصر آرمیتاژ

 قصر آرمیتاژ

 کاخ کاترین

یکی دیگر از جاذبه های تاریخی تور سن پترزبورگ کاخ کاترین است . این کاخ در 30 کیلومتری سن پترزبورگ در دهکده تزار ها قرار دارد . این دهکده توسط سوئدی ها تسخیر شده بود اما روسیه در جنگ هایی توانست آن را پس بگیرد و پس از آن پیتر کبیر این دهکده را به همسر خود کارتین هدیه داد. کاترین نیز برای سپاس گذاری از او در این محل دستور ساخت این بنای ارزشمند را داد و پس از اتمام کار این قصر را به پیتر هدیه داد . در این قصر یک سالن با شکوه به طول 300 متر با پله های بزرگ و اتاق های بسیار زیبا وجود دارد . در تزئینات این بنا از آب طلا و آینه کاری شگفت انگیزی استفاده شده است. یکی از دیدنی های کاخ کاترین که بازدید از آن را نباید از دست داد، اتاق کهربا است . تمام وسایل این اتاق از قبیل میز و صندلی و تزئینات دیوار و سقف از سنگ کهربا ساخته شده و همین امر توجه گردشگرانی که از سراسر نقاط جهان به این مکان آمده اند را جلب می کند .

 کاخ کاترین

 کاخ کاترین

 کاخ کاترینموارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربران
 • user avatar

  zahra


  کاخ کاترین واقعا دیدنیه حتما برید
 • user avatar

  parisa


  هزینه هتل ها چقدر میشه ؟
 • user avatar

  parnia


  در مورد هزینه های این تور هم اطلاعی دارید ؟

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی

مقاله های مرتبط