جاده چالوس


جاده چالوس

در خیلی از سفرها ،  گاهی مسیر مهم‌تر از مقصد است زیرا زیبایی هایی  در طول مسیر وجود دارند که  شاید نتوانید نظیر آنها را در مقصد خود پیدا کنید. بسیاری از ما در بازید از مکان ها و اماکن گردشگری در کشور مقصد ، به راحتی یک موضوع مهم را فراموش میکنیم و آن لذت بردن از جاده ها و راه هایی است که ما را به مکان مورد نظر مان میرسانند. جانی دپ میگوید : من فکر می کنم مسئله مهم اینست که وقتی در مسیر هستی، از آن لذت ببری.  ما نیز با همین باور ، در این مقاله به سراغ جاده چالوس یکی از زیباترین جاده های دنیا میرویم تا  با آن بیشتر آشنا شویم. چرا که این جاده بی شباهت با یک اثر هنری نیست  و زیبایی های آن شما را به وجد می آورد.

جاده چالوس

 

جاده چالوس یا  جاده ۵۹، یکی از زیباترین جاده های دنیا با مناظر و چشم‌ اندازهایی بکر و طبیعی است که از استان البرز و از کرج شروع و در مازندران به شهر چالوس منتهی میشود. محور چالوس - کرج با ۱۶۰ کیلومتر طول از شهرهای متل قو، چالوس،  نمک آبرود، محمودآباد، کلاردشت و ... میگذرد و شما برای رسیدن به این مناطق باید از این جاده زیبا عبور کنید. وجود روستاهای زیبا، آبشارهای متعدد، رودخانه های خروشان، جنگلی سر سبز،  بناهای تاریخی ، رستوران و مراکز خرید این جاده را به یکی از جاذبه های گردشگری ایران تبدیل کرده است و در تور ایران  شما میتوانید از این جاده فوق العاده زیبا، نیز دیدن کنید. علاوه بر این در زمستان نیز شما میتوانید به  پیست اسکی دیزین و خور در این جاده رفته و از هوای خنک و برف بازی لذت ببرید.


برای ساخت این جاده که از دل  رشته کوه البرز میگذرد، تونل‌ها و پل‌هایی طولانی ساخته شده است و شما  میتوانید در طی مسیر آنها را مشاهده کنید.  طولانی‌ترین تونل این جاده تونل کندوان است که حدود 4 سال ساخت آن طول کشید و با حفر آن ۱۳ کیلومتر از مسیر کرج به چالوس کم تر شد. ساخت این جاده به دوران رضا شاه بر میگردد و به علت کمبود امکانات در آن دوره، این جاده چندان ایمنی درستی ندارد اما با این حال زیبایی این جاده به قدری است که مسافران ناامنی آن را نیز به جان میخرند و در این جاده زیبا رانندگی میکنند.

جاده چالوس

 

دریاچه آب شیرین ولشت، یکی از زیباترین دریاچه های ایران است که در میان کوه های بلند محصور شده و هنگام گذر از این جاده زیبا میتوانید به آن نیز سری بزنید. بعد از طی بیست و سه كیلومتر از جاده چالوس و پس از پل كجور و گذر از جنگل، شما میتوانید این دریاچه زیبا را ببیند و از چشم انداز ها و طبیعت منحصر به فرد آن لذت ببرید. تله کابین نمک آبرود یکی دیگر از جاذبه های گردشگری در جاده چالوس است که در جنوب شرقی شهرک نمک آبرود قرار گرفته است . نمک آبرود در ۱۲ کیلومتری چالوس بین راه چالوس به تنکابن قرار دارد و شما میتوانید با سوار شدن در تله کابین آن، علاوه بر لذت بردن از طبیعتی زیبا، هیجان را نیز تجربه کنید.

تله کابین نمک آبرود

 

علاوه بر این جاده چالوس ، دارای مکان های تاریخی بسیاری است که قدمت شان به دورانی بسیار قدیمی  برمیگردد و شما میتوانید در مسیر به آنها نیز مراجعه کنید و از روستاهای تاریخی دیدن کنید. روستای تاریخی کندلوس روستای بیلقان در ابتدای جاده چالوس، روستای پورکان، روستای کندر، روستای ادران از جمله این روستاهای زیبا و تاریخی هستند . علاوه بر این  در هفت كیلومتری جاده چالوس ـ تهران شما میتوانید به پارک جنگلی چالوس بروید و یکی از زیباترین جنگل های دنیا را مشاهده کنید . 

جاده چالوس

آبشار اکاپل، آبشار سواسره ، سد امیرکبیر، غار یخ مراد، و مرداب کندوچال از دیگر دیدنی های زیبا و جذاب جاده چالوس هستند که سفری به یاد ماندنی را برای شما به ارمغان می آورند.موارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی

مقاله های مرتبط