توصیه هایی برای سفر به استانبول


توصیه هایی برای سفر به استانبول
یکی از پرطرفدارترین تورهای گردشگری، تور استانبول است که هر ساله هزاران بازدید کننده دارد. شهری که مابین آسیا و اروپا قرار گرفته است و انواع و اقسام جاذبه های گردشگری؛ از مکان های تاریخی و معابد و مساجد گرفته تا جنگل و دریا و ساحل را در خود جای داده است. اگر شما هم از طرفداران تور استانبول هستید، این پست را دنبال کنید تا سفر خوب و خوشی را به استانبول داشته باشید.

 

 

اولین موردی که باید به آن توجه کنید، بهترین زمان برای سفر به استانبول است. آب و هوای استانبول در تابستان ها آب و هوایی مرطوب و گرم و در زمستان ها بسیار سرد و خنک میشود. با این حساب بهترین زمانی که میتوانید به استانبول سفر کنید، دو ماه آخر بهار و  شهریور و مهر است. برای سفر کردن به استانبول، میتوانید از دو راه زمینی و هوایی اقدام کنید. هم هواپیما، هم اتوبوس و هم قطار  میتوانند شما را به استانبول برسانند. اگر چه هزینه سفر به استانبول و قیمت تور استانبول معمولا نسبت به سایر نقاط دیگر دنیا، مناسب است. با این حال بهترین و البته گران ترین مسیر نسبت به سایر مسیر های دیگر، سفر با هواپیما میباشد که البته شما میتوانید با استفاده از تور ارزان استانبول و تور لحظه آخری استانبول، هزینه های ناشی از تور استانبول را کاهش دهید. برای اتوبوس و قطار هم میتوانید به راحتی برنامه های حرکت هر روزه آنها را پیدا کرده و در زمان مناسب، بلیط مورد نظر خود را تهیه کنید.


از آنجا که سواد انگلیسی مردم ترکیه بسیار کم است، بهتر است حتما کمی ترکی استانبولی را یاد بگیرید و به هنگام سفر، نقشه شهر استانبول را نیز به همراه خود داشته باشید تا برای پیدا کردن مناطق مورد نظر خود دچار مشکل نشوید. بهتر است یک دیکشنری هم همراه تان باشد تا برای خرید مایحتاج خود و رفع نیازهایتان، دچار سردرگمی نشوید. برای تعیین مدت اقامت خود در استانبول، نیاز است که ابتدا انگیزه و هدف خود را از سفر به این شهر مشخص کنید. اگر استانبول را تنها برای خرید کردن انتخاب کرده اید، 4 روز برای خرید کردن از استانبول کافی است. اما اگر برای بازدید از مناطق تاریخی استانبول به این شهر سفر میکنید، دست کم به یک هفته زمان برای اقامت در این شهر نیازمندید چرا که استانبول پر است از مناطق تاریخی جذاب و زیبا، بنابراین حتما بازید از مناطقی همچون مسجد آبی، مسجد ایاصوفیه، کاخ دلما باغچه، موزه توپ‌کاپی و میدان سلطان احمد را در برنامه بازید خود داشته باشید.

 

برای تفریح در استانبول، اگر از تور استفاده میکنید میتوانید راهنمایی های لازم را از تورلیدر خود بخواهید. در غیر این صورت میتوانید خودتان نقشه اماکن مورد نظر را تهیه کنید و به آنها سر بزنید. حواستان باشد که گیر کلاهبردان و شیادانی که خود را به عنوان راهنما جا میزنند، نیفتید چرا که هم اخاذی میکنند و هم اطلاعات غلطی به شما میدهند. به جای آن میتوانید از راهنمایانی که به صورت رایگان داخل این اماکن هستند، استفاده کنید. حتما حواستان باشد که لباس مناسب بپوشید. به خصوص اگر خانم هستید، هنگام بازدید از مساجد و معابد لباس مناسب داشته باشید و با حجاب باشید. 

 

برای رفت و آمد در شهر، میتوانید از تراموا، تاکسی، مترو، فنیکیولر، مینی‌بوس و اتوبوس استفاده کنید. با خرید یک استانبول کارت، میتوانید رفت و آمد ارزان تری داشته باشید. البته بهتر است بیشتر از اتوبوس و مترو استفاده کنید چرا که رانندگان تاکسی معمولا به علت استفاده از کیلومترشمار، مسیررا طولانی میکنند تا پول بیشتری از شما بگیرند.
خرید کردن کیف و کفش و پوشاک در استانبول معمولا ارزان است و مهم ترین سوغاتی که میتوانید از استانبول ببرید، قالی ها و فرش های رنگارنگ ترکی هستند. بهتر است از مناطق توریستی استانبول خرید نکنید و برای خرید کردن به بازار های محلی مراجعه کنید. بازار بزرگ استانبول بزرگ ترین بازار سرپوشیده دنیا، میتواند جای خوبی برای خرید کردن باشد. علاوه بر این، برای خرید پوشاک میتوانید به آکسارای، لالی و زیتون‌ بورنو سر بزنید.

به عنوان آخرین مورد، بهتر است قبل از سفر به استانبول، اطلاعات کافی از این شهر داشته باشید و دست پر به استانبول سفر کنید. جاهای دیدنی و مکان های دیدنی استانبول را پیدا کنید و برای بازید از استانبول، برنامه ریزی کنید چرا که هر چه قدر آگاهی و اطلاعات تان از این شهر بیشتر باشد، قطعا بهره بیشتری از سفر خود خواهید برد.موارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی