برترین بناهای تاریخی دنیا


 برترین بناهای تاریخی دنیا

تاریخ یکی از موضوعات جذاب  در بین مردم است که هم قصه هایی جذاب را در دل خود جای داده و هم بهانه ای برای عبرت گرفتن است . آثار به جا مانده از بعضی برهه های تاریخ به قدری شکوه و عظمت دارد که هر بیننده ای را تحت تاثیر قرار میدهد. از این رو بسیاری از علاقه مندان به تاریخ ، در صدد هستند که به بهانه تماشای این بناها و آثار تاریخی  پر شکوه به اقصی نقاط دنیا سفر کنند و از قصه ها و روایت های تاریخی با خبر شوند. در ادامه با برترین  آثار تاریخی دنیا  آشنا میشویم تا اگر شما هم از دوستداران تاریخ هستید ، بازدید از این مکان های زیبا و با عظمت را از دست ندهید. 


تاج محل

تاج محل یکی از عجایب هفتگانه دنیا است که در آگرا یکی از زیبا ترین شهر های هند قرار دارد. شاه جهان، امپراطوری گورکانی بود که این بنا را برای بزرگداشت یاد همسرش ممتاز محل ساخت. ساخت این بنا حدود 21 سال طول کشید و ساخت آن در  سال 1653 به پایان رسید. شکوه و عظمت این بنا به قدری ست که سالانه میلیون ها نفر از سراسر دنیا برای بازدید از این مکان زیبا ، به هند سفر می کنند. این بنا، متقارن ترین بنای تاریخی جهان به شمار میرود و یکی از عجایب آن این است که در ساعات مختلف روز با کمک کاشی های سفید  به رنگ های متفاوتی در می آید. شما میتوانید در تور آگرا از این مکان دیدنی بازدید کنید.

تاج محل

 

 دیوار چین

بزرگ ترین دیوار جهان و بزرگ ترین معماری در بناهای باستانی متعلق به دیوار چین است که در فهرست عجایب هفتگانه دنیا به ثبت رسیده است . این بنا حدود 2000 سال پیش ساخته شده است و طول آن 6000 کیلومتر میباشد و  توسط امپراطور چین شی هوان ساخته شد تا جلوی حملات دشمن به مراتع شمالی چین را بگیرد. امروزه مردم  زیادی از سراسر دنیا  برای بازدید از این بنای تاریخی به کشور چین سفر می‌کنند. شما هم میتوانید در تور چین از این بنای باشکوه دیدن کرده و  از سفر خود لذت ببرید. 

دیوار چین

 

ایاصوفیه

مهم‌ترین نماد شهر استانبول، مسجد ایاصوفیه است که در صده ششم میلادی ساخته شده است . این بنا در ابتدا به عنوان کلیسا ساخته شد اما بعد ها به مسجد تبدیل شد و امروزه از آن بعنوان موزه استفاده میشود. معماری این بنا به قدری زیبا و باشکوه است که هر ساله میلیون ها بازدید کننده دارد . شما میتوانید در تور استانبـول از این مسجد زیبا و باشکوه دیدن کنید و بخشی از تاریخ عثمانی را در شکوه و عظمت این مسجد زیبا مشاهده کنید.

مسجد ایاصوفیه

 

اهرام سه گانه

اهرام سه گانه مصر یکی از عجایب هفتگانه دنیاست که به دستور دومین پادشاه از سلسه سوم فراعنه ساخته شد و یکی از بزرگترین بناهای تاریخی دنیا به شمار میرود  که تا امروزه هنوز هم جزئی از شاهکار های مهندسی و معماری دنیا محسوب میشود . مصری ها زندگی این دنیا را فانی و مرگ را سرآغاز زندگی جاویدان میدانستند و بر این اصل معتقد بودند که هر کس علاوه بر جسم دارای روح میباشد و بعد از مرگ هر روح به جسم خود در زمین سر میزند. به همین علت برای حفظ اجساد مردگان آنان را مومیایی کرده و متعلقات آنان را در کنار شان قرار می دادند.

اهرام مصر

 

انجمن رومی

شهر تاریخی روم ، میزبان یکی از پرشکوه ترین بناهای امپراتوری روم باستان است که تاریخ ساخت آن به قرن هشتم پیش از میلاد بر میگردد. این انجمن، روزگاری جایگاه دولتمردان امپراطوری رم بوده و جشن ها و حوادث زیادی را به خود دیده است . شما میتوانید در تور رم از این بنای با عظمت دیدن کنید و غرق در شکوه سازه‌های برجای مانده از تاریخ پر شکوه امپراطوری رم شوید.

انجمن رومیموارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی