با 10 برج بلند دنیا آشنا شوید


با 10 برج بلند دنیا آشنا شوید

 

برج خليفه

اين برج در سال 2010 عنوان بلند ترين سازه بر روي زمين را با ارتفاع 828 متر نصيب خود كرده است. در حال حاضر اين برج كاربردهاي مسكوني، تجاري و ارتباطي بسياري دارد و به نمادي از دبي تبديل شده است. گردشگران زیادی هر ساله برای دیدن برج خلیفه، که یکی از جاذبه های مهم در دبی است، خود را به این مکان میرسانند تا عظمت این برج را شاهد باشند. در تور دبی بازدید از این برج میتواند جذابیت خاصی داشته باشد.

با 10 برج بلند دنیا آشنا شوید

 

توكيو اسكاي تري

اين برج با ارتفاع 634 متر در سال 2012 و در شهر توكيو بنا شده است. ساخت اين برج تماما از فلز است و به عنوان مقاوم ترين سازه بر روي زمين شناخته مي شود و تحمل زلزله تا 20 ريشتر را دارد که در نوع خود بی نظیر و مثال زدنی است. درتور ژاپن بازدید از این برج را فراموش نکنید.

با 10 برج بلند دنیا آشنا شوید

 

برج كانتون

سومين برج بلند دنيا با ارتفاع 600 متري در گوانجو چين قرار گرفته است و بسیار زیبا و دیدنی است. در تور گوانجو شبانه از این برج دیدن نمایید تا زیبایی هرچه بیشتر آن را به چشم ببینید. اين برج كاربرد هاي بسياري از جمله مخابراتي و تلويزيوني را بر عهده دارد.

با 10 برج بلند دنیا آشنا شوید

 

برج سي ان

برج سي ان با ارتفاع 553 متر به عنوان چهارمين برج مرتفع دنيا در تورنتو كانادا قرار دارد. از نظر ظاهری به برج میلاد خودمان در تهران شباهت دارد. اين برج بيشتر كاربرد گردشگري دارد و كاربردهاي مخابراتي نيز دار . در تور کانادا سری هم به این برج بزنید. دیدن این برج و گشت و گذار در آن بسیار جذاب است.

با 10 برج بلند دنیا آشنا شوید

 

برج اوستانيكو

اين برج با كاربرد مخابراتي در سال 1967 و در شهر مسكو ساخت آن به اتمام رسيد. ارتفاع اين برج به همراه دكل خود به 540 متر مي رسد. در حال حاضر اين برج از مهم ترين جاذبه هاي گردشگري مسكو به شمار مي رود. بازدید از این برج در تور روسیه، در کنار دیگر جاذبه های روسیه، می تواند برای شما جالب باشد.

با 10 برج بلند دنیا اشنا شوید

 

برج ويليس

يكي ديگر از برج هاي مرتفع در دنيا، برج ويليس است. اين برج در شهر شيكاگو آمريكا و با ارتفاع 527 متري ساخته شده است. اين برج از سال 1973 كه ساخت آن به اتمام رسيد، گردشگران بسياري را به خود جذب كرده است. به طوري كه سالانه يك ميليون نفر از اين برج استفاده توريستي مي كنند. حضور در این برج در تور آمریکا می تواند تجربه ای جالب باشد.

با 10 برج بلند دنیا اشنا شوید

 

برج تايپه 101

در رتبه هفتم، برج تايپه 101 قرار گرفته است. اين برج با ارتفاع 509 متر در تايپه تايوان قرار گرفته است و ساخت آن به سال 2003 بر مي گردد. برج تايپه 101 در منطقه اي زلزله خيز واقع شده و با مهندسی فوق العاده ای که در ساختش به کار گرفته شده، قادر به تحمل زلزله هاي شديد است.

با 10 برج بلند دنیا آشنا شوید

 

مركز مالي جهاني شانگهاي

از ديگر برج هاي بلند دنيا، برج مركز مالي جهاني شانگهاي است که طراحی فوق العاده زیبایی دارد. اين برج با ارتفاع 492 متر در رتبه هشتمِ بلند ترين برج های جهان قرار دارد. هدف از ساخت اين برج در شانگهاي چين، ايجاد مركزي براي انجام معاملات بزرگ تجاري است. ساخت اين برج در سال 2008 به اتمام رسيد.

با 10 برج بلند دنیا آشنا شوید

 

اينترنشنال كامرس سنتر

اين برج با ارتفاع 484 متري خود در شهر هنگ كنگ چين واقع شده است و پايان ساخت آن به سال 2010 بر مي گردد. اين برج كاربردهاي اداري و تجاري دارد و همچنين هتل بزرگي نيز داخل برج قرار دارد که میتوان آن را برای اقامت انتخاب کرد.

با 10 برج بلند دنیا آشنا شوید

 

برج مرواريد خاور

در رتبه دهم و انتهای ليست بلند ترين ها، برج مرواريد خاور با ارتفاع 468 متر در شانگهاي چين قرار دارد. همانطور که مشاهده میکنید، معماری عجیبی دارد و همین معماری باعث جذب توریست ها و گردشگران برای تماشای این برج شده است. ساخت اين برج در سال 1996 به پايان رسيده است و هم اكنون كاربرد هاي تجاري، ارتباطي، ديده باني و رستوران دارد.

با 10 برج بلند دنیا آشنا شویدموارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی

مقاله های مرتبط