با دیدنی های جزیره قشم بیشتر آشنا شوید


قشم بزرگترین جزیره در خلیج نیلگون فارس می باشد که در فصل های زمستان و بهار گردشگران زیادی را از نقاط مختلف کشور به سمت خود می کشاند. برای آشنایی با دیدنی های این جزیره بسیار زیبا و این تور جذاب با ما در نت تورز همراه باشید.


دره ستارگان
دره ستارگان قشم که از شهرت بسیاری هم برخوردار است در اثر فرسایش به وجود آمده است و یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری این جزیره می باشد که قدمتی نزدیک به 2 میلیون سال دارد. ستون های بلند و بسیار زیبایی در این دره وجود دارد که هر گردشگری را محو خود می سازد. جالب است بدانید مردم محلی این جزیره، معتقدند این دره به علت برخورد ستاره های آسمانی به وجود آمده است و علت نام گذاری این جاذبه گردشگری همین امر می باشد.

دره ستارگان

 

تنگه چاهکوه
از دیگر جاذبه های گردشگری جزیره قشم میتوان تنگه چاهکوه را نام برد که دارای دالان ها و حفره هایی با شکل های عجیب است. عمق این دره گاه به 100 متر می رسد و از فرسایش سنگ های رسوبی به وجود آمده است. تنگه چاهکوه در بخش غربی جزیره قشم واقع شده است و با شهر قشم حدود 70 کیلومتر فاصله دارد. علت نام گذاری این تنگه وجود چاه هایی است که در ابتدای آن قرار دارد.

تنگه چاهکوه قشم


جنگل های حرا
جنگل های حرا از دیگر جاذبه های طبیعی جزیره پهناور قشم هستند. حرا نام درختی است که میتواند در آب شور خلیج فارس رشد کند. پوست این درخت میتواند مانند یک دستگاه تصفیه، بخش شیرین آب دریا را جذب و نمک آن را دفع کند. وسعت جنگل های حرا در جزیره قشم حدود 200 کیلومتر می باشد و تنوع زیستی بسیاری را در خود جای داده است.

جنگل حرا


غار نمکدان
کوه گنبدی شکلی به ارتفاع 237 متر از سطح دریا ودر انتهای جنوب غربی جزیره است. فاصله غار نمکدان با شهر قشم 90 کیلومتر می باشد. غار نمکدان درون این کوه قرار دارد که یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری جزیره قشم است. وجود رگه های سفید رنگ نمک در بدنه کوه و همچنین جریان آب نمک در کف غار منظره خیره کننده ای را برای گردشگران تور قشم به وجود آورده است. رطوبت بسیار زیاد هوا همرا با نفوذ آب و نمک به این غار قندیل های بسیار زیبایی از نمک را در غار تشکیل داده است. غار نمکدان با طولی حدود 6400 متر به عنوان طولانی ترین غار نمک در جهان شناخته می شود. آبی که در دل این کوه نمکی جریان دارد پس از رسیدن به سطح زمین، حوضچه سفید رنگ بسیار زیبایی را پدید آورده است. رنگ سفید این حوضچه شگفت انگیز، به سبب رسوب نمک در این گودال است. گردشگرانی که قصد سفر به جزیره بسیار زیبای قشم را دارند میتوانند با استفاده از تور ارزان قشم با هزینه اندکی از این اماکن دیدنی بازدید کنند.

غار نمکدان قشمموارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربران
 • user avatar

  مهسا آذر


  توصیه میکنم تابستون نرید ، خیلی گرمه
 • user avatar

  میثم نظری


  برای خرید واقعا به صرفه هستش
 • user avatar

  محمد منصوری


  جزیره بسیار زیبایی هست
 • user avatar

  سارا منجزی


  مفید بود

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی