آشنایی با شهر سوخته آیوتایا در تایلند


آشنایی با شهر سوخته آیوتایا در تایلند

اگر قصد سفر به کشور بسیار زیبای تایلند را با تور تایلند دارید، بازدید از شهر تاریخی آیوتایا را در برنامه خود قرار دهید. در شهر آیوتایا بیش از 400 معبد تاریخی وجود دارد که معروف ترین آنها معبد وانسانگ وارارام است، این شهر دارای آثار تاریخی بسیاری می باشد و از این رو یکی از قدیمی ترین شهر های جهان محسوب میشود. امروزه تنها خرابه هایی از این شهر شگفت انگیز باقی مانده است. با این حال یکی از مکان های پربازدید و مشهور از نگاه گردشگران و توریست ها است.

شهر آیوتایا

 

آیوتایا که به شهر سوخته شهرت دارد در طول تاریخ خود، حوادث بسیاری را پشت سرگذاشته است. این شهر در دوران اوج خود پایتخت کشور تایلند بوده است و به نوعی مهد تمدن در این نقطه از آسیا محسوب می شود. آیوتایا در گذشته دور یکی از شهر های بزرگ دنیا به شمار میرفت و در حال حاظر به عنوان یک جاذبه تاریخی میزبان گردشگران بسیاری است که با تور پاتایا به این منطقه تاریخی مسافرت میکنند.

شهر آیوتایا

 

آیوتایا در ۷۶ کیلومتری شمال شهر بانکوک قرار دارد و معماری منحصر به فردی دارد که هنر دوستانِ بسیاری را برای بازدید از این شهر به این منطقه میکشاند. معماری آیوتایا ترکیبی از معماری کامبوج و دوره سوخوتای میباشد. از جذابیت های این شهر بقایای 400 معبد تاریخی است که امروزه بقایایی از این بنا های تاریخی به جا مانده است. با مشاده این بنا ها میتوان دریافت که این مکان گذشته ای با شکوه و عظمت داشته است.

شهر آیوتایا

 

شهر آیوتایا در گذشته بسیار قدرتمند و غنی و مقر حکومتی پادشاهان زیادی بوده است. بطوریکه تا سال 1767 به عنوان محل حکومت 33 تن از پادشاهان مختلف بوده است اما در قرن 18 برمه ای ها توانستند این شهر را فتح کنند و از بین ببرند. در سال 1350 میلادی حکومت پادشاهی در این شهر شکل گرفت و به عنوان پایتخت تایلند پس از شهر سوخوتای محسوب میشد. در قرن 15 قدرت و ثروت آیوتایا به قدری زیاد بود که حتی با فرانسه در زمان لویی چهاردهم در ارتباط بوده است. شهر آیوتایا بیش از 400 سال پایتخت کشور تایلند بوده است.  توصیه میکنیم در تور تایلند بازدید از این شهر تاریخی و بسیار زیبا را از دست ندهید.موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربران
 • user avatar

  هاشم


  به نظر جالب میاد
 • user avatar

  hosein zakeri


  بسیار عالی بود ، ممنون
 • user avatar

  صوفیا نصیری


  بسیار عالی
 • user avatar

  آرزو محمدی


  تشکر بابت اطلاعاتتون
 • user avatar

  نوید موسوی


  مکان تاریخی با ارزشی باید باشه

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی

مقاله های مرتبط