آب و هوای استانبول در تابستان


آب و هوای استانبول در تابستان

فصل تابستان ، یکی از فصول پرگردشگر در اقصی نقاط مختلف دنیاست و با نگاهی به روزنامه ها متوجه میشویم که بازار تور  در این فصل بسیار داغ  است . بسیاری از خانواده ها در فصل تابستان با تعطیلی مدارس کودکانشان، مقدمات سفر را فراهم میکنند و دل به سفر میدهند تا هم حال و هوایی عوض کرده باشند و هم تابستان خوبی را برای خود رقم بزنند. یکی از تورهای مورد توجه مردم در این فصل، تور استانبول است که در همه جای دنیا طرفداران بی شماری دارد .

 استانبول

 

استانبول یکی از شهرهای مهم و گردشگری ترکیه است که هر ساله  بازدید کننده های زیادی به آن سفر میکنند. این شهر  جاذبه های گردشگری زیادی دارد که گردشگران را  از سراسر دنیا به این گوشه از ترکیه میکشاند. از مکان های تاریخی و معابد و مساجد گرفته تا جنگل و دریا و ساحل و مراکز خرید مدرن و پیشرفته! به علت قرار گرفتن استانبول در کنار دریای دریای مرمره ، این شهر دارای آب و هوایی اقیانوسی است؛ به طوری که  تابستان هایی گرم و مرطوب دارد و زمستان های  آن سرد و بارانی میباشد.

استانبول

 

این موضوع باعث میشود که در بیشتر سال، استانبول آب و هوایی بارانی داشته باشد و  میزان رطوبت آن بالا باشد. به طوری که در اواخر پاییز و زمستان مرطوب ترین هوا و در بهار و تابستان خشک ترین  هوا را به خود میبیند. با این حال میزان رطوبت این شهر به گونه ای است  که حتی در فصل تابستان هم باران به شکل قابل توجهی وجود دارد.

آب و هوای استانبول

 

با توجه به نزدیک بودن فصل تابستان و محبوبیت تور استانبول تابستان در بین گردشگران ، این شهر در فصل تابستان آب وهوایی گرم و خشک دارد . دمای هوای استانبول در تابستان ها  و در طول روز تا 27 درجه سانیتگراد متغیر بوده و در طول شب به 18 درجه سانتیگراد میرسد . البته این شرایط متغیر است و در طول روزهای تابستان ، استانبول روزهای گرمتری را نیز تجربه میکند. روزهای تابستان در استانبول بلند و گرم بوده و در هر روز خورشید به مدت زیادی در آسمان است و با شدت میتابد. البته رطوبت هوا در روزهای تابستان چندان زیاد نیست که این موضوع تحمل گرما را آسانتر میکند. بررسی آب و هوای استانبول در تابستان نشان میدهد که میانگین بیشترین دما در این فصل از 26 درجه سانتی گراد تا 32 درجه سانتی گراد  متغیر است و میانگین کمترین دما نیز به 15 تا 20 درجه سانتی گراد میرسد. به این نکته نیز توجه کنید که به دلیل وسعت شهر، در نقاط مختلف استانبول، شما با آب و هوای متفاوتی رو به رو هستید. ممکن است در نقطه ای باران ببارد و در نقطه ای دیگر هوا کاملا آفتابی باشد!

تور تابستان استانبول

اگر در تابستان به استانبول سفر میکنید بهتر است برای  طول روز لباسی نازک  و نخی و برای غروب و پس از آن لباسی گرم و مناسب داشته باشید تا سرما نخورید . و از  سفرتان لذت ببرید. علاوه بر این خوب است که در این سفر ، چتر هم  به همراه خود داشته باشید تا هم از آفتاب تند در امان باشید و هم از بارش های گاه به گاه! امیدواریم توانسته باشیم مطالب مفید و مختصری برایتان ارائه داده باشیم.موارد مشابه یافت شده

ارسال یک دیدگاه


کد امنیتی